چرا لایسنس بخریم!

مشکلات قالب نال شده شاید تا الآن فهمیده باشید که قالب های نال شده اکثرا مشکلاتی دارن که باعث میشن آینده سایت شما یا تجارت شما به خطر بیفته! برای مثال: رفتار نادرست قالب با مطالبی که منتشر می کنید یعنی شروع به تعریف اشتباه متاها و بهم ریختگی سایت از لحاظ سئو یا ایجاد […]

مشکلات قالب نال شده

شاید تا الآن فهمیده باشید که قالب های نال شده اکثرا مشکلاتی دارن که باعث میشن آینده سایت شما یا تجارت شما به خطر بیفته!
برای مثال: رفتار نادرست قالب با مطالبی که منتشر می کنید یعنی شروع به تعریف اشتباه متاها و بهم ریختگی سایت از لحاظ سئو
یا ایجاد مشکلاتی که قابل جبران نخواهند بود.

سوء استفاده فروشندگان قالب

متاسفانه بعضی از وب سایت های سودجو اقدام به انتشار و فروش قالب های نال شده می کنند بدون این که مشتریان شان از عواقب استفاده ای قالب ها مطلع باشند که باعث بوجود آمد فاجعه می شود.

و بدتر اینکه وب سایت هایی بدون ارائه مستقیم لایسنس به کاربر یا ایجاد حساب در سایت منتشر کننده قالب اقدام به فروش قالب ها با عنوان قالب اورجینال می کنند که عین ناجوانمردی و سوء استفاده از کاربران می باشد.

از این دید به جریان نگاه کنید که:

چرا لایسنس

ما در جامعه ای اسلامی شروع به زیر پا گذاشتن حقوق دیگران کردیم.

در صورتی که این امر ربطی به اسلامی بودن ما ندارد و انسانیت ما را نشانه گرفته.

خب شاید:

بستری برای خرید لایسنس قالب نبوده؟

چرا لایسنس بخریم!

شاید تا الآن بستری برای خرید و استفاده راحت از محصولات اصلی نبوده
یا اینکه شرایط اتصال و پرداخت ارز رو نداشتید.
و…

بیوتی تم این کار رو برای شما انجام میده و مستقیما در تم فارست یا فروشگاه های عرضه قالب برای شما حساب باز می کند امتحان کنید.

انتخاب یک قالب حرفه ای

در واقع انتخاب یک قالب خوب یک مسئله مهم قلمداد می شود. به وضوح قالب انتخاب شده می تواند به معنای واقعی کلمه تعریف موفقیت کسب و کارتان یا کاهش شانس جذب مخاطبان باشد.

حال سؤال اینجاست که باید از یک قالب رایگان یا پولی استفاده کنیم؟ آیا انتخاب یک قالب جهانی یا معتبر کارآمدتر خواهد بود؟ آیا باید قالب را به گونه ای تغییر دهند یا بر روی راه حل های اصلی طراحی شده توسط طراحان حرفه ای تکیه کنیم؟

به همین دلیل است که شاید بازار قالب وردپرس امروز بسیار پیچیده و پویاست.

چرا لایسنس بخریم!

کاربران آینده نگر در انتخاب قالب باید پاسخ های چند سوال را بیابند:

  • هدف از وب سایت چیست؟ برای چه راه اندازی شده است؟
  • نوع مخاطب هدف وب سایت چیست؟ موضوع اصلی وب سایت شما چیست؟ چه مشکلاتی را می توانید حل کنید؟ تنظیمات عمومی و ویژگی های روانشناسی آنها چیست؟
  • طرح رنگ مناسب برای محتوای شما و ترجیحات بازدید کنندگان آینده شما چه رنگی است؟
  • کدام نوع اطلاعات باید بر روی صفحه اصلی نشان داده شود؟
  • چه نوع پیش نمایشی موثرتر است؟
  • چه نوع محتوایی ارائه می شود؟

 

هر پروژه دارای یک هدف ساده می تواند به طور مستقیم به منظور دستیابی به این هدف، از ابزار طراحی استفاده کند. طراحی با تعاملات تفصیلی تجربه کاربر مثبت را به ارمغان می آورد و یک پایه محکم برای استفاده موفق از CMS است که برای آن استفاده می شود.

قالب های رایگان

قالب های رایگان به خوبی کار می کنند ، مخصوصا زمانی که کاربران فقط با وردپرس سروکار داشته باشند.  آنها قطعا مزایای پلت فرم CMS را که در بالا ذکر شد دریافت می کنند و شاید بتوانند با این قالب به اهدافشان برسند.

با این حال، برای کاربران با مهارت های بسیار محدود و بدون تجربه برنامه نویسی می تواند یک پلت فرم عالی برای شروع آشنایی با این روند باشد. دانستن برنامه نویسی امکان تغییر برخی تنظیمات و ویژگی های قالب را فراهم می کند.

برای کاربرانی که وبسایت هایی را با اهداف مشخص و کسب و کار یا اهداف شخصی و چارچوب زمانی پیشرفت آنها شروع می کنند، این گزینه می تواند بیش از حد محدود باشد و همچنین در ارائه نتیجه بسیار کند است. برای آنها حیاتی است که وب سایت را با تفکر و قابل تشخیص طراحی کنند که مطمئنا مخاطبان مورد نظر خود را با تعامل با محتوای وب سایت جذب می کنند. در این مورد، کمک فعال تر از طراحان حرفه ای می تواند مسیر درست را تنظیم کند و این را می توان به دو صورت انجام داد.

قالب آماده ساخته شده را خریداری کنید

در ابتدا کاربران می توانند قالب مناسب را در دایرکتوری های بزرگ ارائه قالب مانند تم فارست انتخاب کنند. یک انتخاب از قالب های مختلفی که وجود دارد که فقط پس از بررسی دقیق کیفیت و ویژگی های طراحی حرفه ای با امکانات بالا کد آنها در اختیار خریداران قرار می گیرد.

شما می توانید از پیش نمایش قالب ویژگی های اصلی آنها را ببینید. قالب ها توسط متخصصان ایجاد می شود که می دانند چگونه با راه حل های کاربر پسند مقابله کنند و به گزینه هایی برای کاربرانی که به طور متوسط ​​برای کاربران عادی نیستند، فکر کنند. اما بر روی قابلیت استفاده نهایی و نرخ تبدیل تاثیر می گذارند.

یک نقطه مثبت دیگر این است که قالب ها طبقه بندی شده اند، بنابراین با داشتن اهداف خاص کاربران برای انتخاب قالب مورد نیاز راحت تر هستند.

به عنوان مثال، اگر شما یک وب سایت شرکتی ایجاد می کنید این فیلتر را تنظیم کنید و بر روی لیست نیازهای خاص تمرکز کنید.

سفارشی قالب طراحی شده

قدم بعد برای انتخاب یک قالب و کاربرد آن برای وب سایت کاربر محور و کارآمد نیز مورد استفاده قرار می گیرد، سفارشی کردن طرح آماده است. یعنی که تمام ویژگی های وب سایت مانند رنگ ها، طرح بندی صفحات وب، انتقال و پیمایش انیمیشن، عناصر تماس، سازگاری واکنشگرایی و بسیاری از جنبه های طراحی دیگر به طور خاص ایجاد می شود.

با این رویکرد باعث می شود که سازندگان وب سایت به کوچکترین جزئیات فکر کنند که مزایای کلی وردپرس (CMS) توانمند می شوند .

ارائه راه حل منحصر به فرد و سفارشی کاربر پسند بر اساس ایده های کاربر و ارائه دادن عملی آن در نهایت تست کاربر است. برای ایجاد بهترین طراحی، طراح یا تیم طراح وب سایت می تواند تغییرات کوچک را بر اساس تجزیه و تحلیل قوی اقدام به سفارشی سازی کنند.

به طور خلاصه، هر رویکرد فوق دارای نقاط و ویژگی های خود در جنبه های قیمت گذاری، سازگاری ، گردش کار و نگهداری، قابلیت استفاده از طراحی وب و بسیاری دیگر است. به هر حال، ما باید تاکید کنیم که هر گزینه ذکر شده مزایای خود را برای بخش خود کاربران دارد. هر کدام از آنها در صورت مطابقت با شرایط مربوطه مناسب هستند.

اگر می خواهید خودتان را به عنوان یک وبلاگ نویس امتحان کنید برای آشنا شدن با داشبورد و سیستم وردپرس به طور کلی بسیار مناسب است.

چرا لایسنس بخریم!

برای اهداف تجاری و یا وبلاگ نویسی شخصی تنظیم اهداف خاص و زمان بندی برای آنها، انتخاب دقیق با خرید یک قالب آماده مناسب می تواند به نوعی کارآمدتر باشد که باعث افزایش روحیه و رسیدن به هدف می شود، چرا که قالب های پولی قابلیت های بیشتری را ارائه می دهند و طراحی قالب ها و ویژگی های آنها قطعا گسترده است.

برای وب سایت های بزرگ با رابط پیچیده و یا کسانی که نیاز به اصالت اهمیت می دهند، ایجاد یک قالب سفارشی کاملا سازگار با الزامات خاص و پشتیبانی شده توسط توانمندی ها و مزایای سیستم مدیریت محتوا می تواند خود را به عنوان بهترین و سودمندترین گزینه نشان دهد، اما می تواند شامل سرمایه گذاری بزرگتر. هر انتخاب شخصی از رویکرد باید بر اساس اهداف خاص، الزامات، مخاطبان هدف و بودجه بندی شود.

هرگز به افزونه ها و قالب های نال شده وردپرس اعتماد نکنید

به جز مخزن وردپرس هزاران سایت ارائه قالب و افزونه رایگان وجود دارد که مشکل است به آن ها اعتماد کنیم.

بیشتر آنها یک کد مخرب را به قالب ها و پلاگین ها اضافه می کنند که تشخیص آن ها برای شما آسان نیست.

احتمالا بیشتر شما از افزونه ها و قالب های رایگان استفاده می کنید که خطر اسپم شدن وبلاگ را افزایش می دهد، مطمطناً تمام تلاش های شما را در طول فرآیند بیهوده می کند. اغلب قالب های رایگان در سایت های بزرگ از این ترفند استفاده شده اند.

در اینجا چند دلیل اضافه کردن کد های مخرب را بررسی می کنیم:

  • دسترسی به وبلاگ
  • هدایت وبلاگ به لینک های هرزنامه
  • اضافه کردن تبلیغات و آگهی های تبلیغاتی
  • دریافت لینک از وبلاگ و …

یک راهکار پیشنهادی برای یافتن کد های مخرب برای شما پیشنهاد می کنیم.

پس از دانلود افزونه یا فالب، اولین کاری که باید انجام دهید این است که ویروس، تروجان ها و سایر کرم ها ممکن را بررسی کنید.

برای چک کردن تروجان ها و ویروس ها به VirusTotal.com (این سایت برای ایران فیلتر است) بروید و فایل zip را آپلود کنید.

اگر فایل شما آلوده باشد، یک سیگنال قرمز و در غیر اینصورت می توانید به مرحله بعدی بروید.

همین طور شما می توانید از افزونه Theme Authenticity Checker (TAC) برای چک کردن قالب استفاده کنید که در صورت پیدا شدن یک پیوند رمزنگاری در قالب هشدار می دهد.

برای بررسی کردن کد های مخرب افزونه ها، از افزونه Exploit Scanner از سایت وردپرس دریافت و نصب و راه اندازی کنید.

پس از نصب به مسیر Dashboard >> Tools >> Exploit Scanner بروید و اسکن را اجرا کنید. تقریبا فرآیند اسکن کردن زمان زیادی پیش می برد که بستگی به تعداد افزونه هایی که نصب شده دارد.