نمونه هایی برای توسعه قالب

یکی از بهترین روش های تفهیم کدهای استاندارد قالب یا برنامه نویسی، پیداکردن نمونه قالب های دیگری است که با این استانداردهای ذهنی و تعریف شده نوشته شده اند. قالب های پیش فرض“Twenty” قالب های پیش فرض که در هر ورژن وردپرس بعد از ورژن 0.3 عرضه می شوند(وبعد از سال انتشارشان به این نام […]

یکی از بهترین روش های تفهیم کدهای استاندارد قالب یا برنامه نویسی، پیداکردن نمونه قالب های دیگری است که با این استانداردهای ذهنی و تعریف شده نوشته شده اند.

قالب های پیش فرض“Twenty”

قالب های پیش فرض که در هر ورژن وردپرس بعد از ورژن 0.3 عرضه می شوند(وبعد از سال انتشارشان به این نام نامیده می شوند) نمونه هایی از قالب های پیشفرض که بهترین نمونه ها برای مطالعه راجع به ساخت قالب ها هستند. به همین علت این ها با یک کاربرد گسترده و تعریف شده طراحی شداند و کاملا به استانداردهای وردپرس پایبندند. شما میتوانید فایل های قالب آنها را دانلود و مطالعه نمایید و برای نمونه به عنوان مرجع یادگیری و چگونگی توسعه ی قالب های شخصی خودتان نگه دارید:

قالب Underscores

برخلاف قالب های پیش فرض “Twenties”، در قالب  _s (یا Underscores) بیشتر از اینکه هدف کاربران نهایی باشد هدف نهایی توسعه دهندگان است.در نظر داشته باشید که این میتواند یک قالب شروع کننده باشد که به عنوان یک پایه و اساس برای سرعت بخشیدن به روند توسعه به کار رود. که دارای چندین ویژگی به شرح ذیل است:

  • الگوهای HTML5 که خوب بنظر می رسند، شامل الگوهای خطا
  • پیاده سازی نمونه سربرگ های سفارشی در inc/custom-header.php
  • الگوهای سفارشی  برای تگ ها در inc/template-tags به منظور نگه داری الگوهای سازمان یافته و جلوگیری از تکرار کد
  • تعدادی از اسکریپت ها برای بهبود وتوسعه ی ناوبری صفحه کلید. مراجعه شود به js/keyboard-image-navigation.js و هم چنین برای ناوبری صفحه نمایش کوچک در js/navigation.js
  • پنج نمونه از طرح بندی های css در /layouts  برای شروع به کار با css که بر آن اساس میتوانید طرح خودتان را ایجاد کنید.
  • کد لایسنس GPL

مشخصات فوق نکات مهمی هستند که قالب شما یا هر توسعه دهنده دیگری را به یک قالب خوب تبدیل می کند  اگر تمایل به ایجاد قالب شخصی خود داشته باشید.

بررسی مفصل تر این مبحث در وب سایت underscores موجود است.

کد هایی که برای این نوع قالب در گیت هاب یافت کردیم

منابع دیگر

به علاوه تمام قالب های منتشر شده در دایرکتوری قالب، قبل از انتشار در خصوص استانداردها بازنگری میشوند. بازنگری و بررسی قالب ها روش خوبی برای درک بهتر چگونگی توسعه ی قالب و روشی خوب برای الهام گرفتن برای قالب شخصی خودتان است.