آموزش اتصال وردپرس به تلگرام Telegram for WP

آموزش اتصال وردپرس به تلگرام Telegram for WP تلگرام در وردپرس آیا میخواهید اعلان های مربوط به وبسایت خود رو دریافت کنید مانند: ارسال نظر ، ثبت نام کاربر ، بروزرسانی هسته های جدید و غیره یا فقط میخواهید مطالب خود را در چنل تلگرام به اشتراک بگذارید؛ شما می توانید از این افزونه استفاده […]

آموزش اتصال وردپرس به تلگرام Telegram for WP

تلگرام در وردپرس

آیا میخواهید اعلان های مربوط به وبسایت خود رو دریافت کنید مانند: ارسال نظر ، ثبت نام کاربر ، بروزرسانی هسته های جدید و غیره یا فقط میخواهید مطالب خود را در چنل تلگرام به اشتراک بگذارید؛ شما می توانید از این افزونه استفاده کنید. این افزونه به شما کمک می کند تا تلگرام را با وردپرس ترکیب کنید و توسط امیر موسوی بر اساس ربات Notifcaster ساخته شده است و به راحتی شما میتوانید مطالب سایت خود را در گپ های فردی، گروه ها، و کانال های مختلف به اشتراک بگذارید.

چرا شما باید از Telegram استفاده کنید؟

تلگرام یک برنامه ارتباطی است و این ویژگی تلگرام آن را بسیار محبوب در میان توسعه دهندگان و تیم های از راه دور که به شدت به ابزار ارتباطاتی آنلاین تکیه دارند کمک می کنند. اگر شما یک تیم کوچکی را که بر روی سایت وردپرسی خود گذاشنه اید را اجرا یا مدیریت کنید، سپس تلگرام یک انتخاب ایده آل برای مکان ارتباطی شما محسوب میشود. شما می توانید اعلان ها را از سایت وردپرسی خود به کانال تگرام یا نمایه خود ارسال و گروه های خصوصی را برای همکاری و ارتباطات ایجاد کنید.

نصب افزونه Telegram for WP

اولین چیزی که باید انجام دهید این است که افزونه را از بخش افزونه های سایت نصب و فعال کنید.

شروع کار

پس از فعال شدن، افزونه یک آیتم منوی جدید با برچسب ‘تنظیمات TWP’ در نوار مدیریت وردپرس اضافه خواهد کرد. با کلیک بر روی آن شما را به صفحه تنظیمات افزونه می برد.

همانطور که می بینید، برای اتصال به Telegram API به چندین شناسه دسترسی خواهید داشت. بستگی دارد به مکانی که شما می خواهید اطلاع رسانی کنید مانند: گپ های فردی، گروه ها، و کانال های مختلف صورت میگیرد. با دانلود و نصب نرم افزار تلگرام بر روی سیستم، کار خود را شروع کنید. نرم افزار تلگرام تقریبا بر روی همه سیستم عامل ها نصب میشود. اگر قبلا آن را نصب نکرده اید، به سادگی میتوانید به صفحه های تلگرام تان بروید تا برنامه را برای پلت فرم خود دانلود و نصب کنید.

ارسال پیام از WordPress به Telegram

شما میتوانید با تلگرام بر روی این پلاگین، ایمیل های اعلان وردپرس خود را به طور مستقیم در تلگرام دریافت کنید. در اینجا خواهید آموخت که چگونه می توانید این کار را انجام دهید. ابتدا باید یک گپ جدید با آیدی notifcaster_bot در تلگرام ایجاد کنید. به سادگی روی جعبه جستجو در برنامه کلیک کنید و سپس notifcaster_bot را تایپ کنید. تلگرام به شما ربات را نشان می دهد و با کلیک بر روی آن یک پنجره گپ را باز می کند.

در پنجره گپ، شما باید این کلمه را ( / token ) ارسال کنید بعد از ارسال کردن این کلمه ربات به شما پیامی تولید میکند و نشانگر را در پنجره چت نمایش می دهد.

شما باید کوکی API را کپی کنید و آن را در فیلد نشانگر API در تنظیمات پلاگین قرار دهید. پس از آن شما می توانید یک پیام آزمایشی را با کلیک بر روی دکمه send a test message ارسال کنید.

در حال حاضر شما یک پیام آزمایشی از ربات Notificaster در تلگرام دریافت خواهید کرد.
اگر همه چیز درست کار کرد، اکنون می توانید بر روی دکمه Save changes در پایین صفحه کلیک کنید تا تنظیمات خود را ذخیره کنید.
شما در حال حاضر به طور مستقیم در تلگرام اطلاعیه ها را از وردپرس دریافت خواهید کرد. این امر به ویژه مفید است اگر شما در دریافت ایمیل از وردپرس مشکل دارید و میخواهید همچنین اعلانهای وردپرس را به صورت گروهی بین کاربران تلگرام ارسال کنید. برای اولین بار شما باید یک گروه جدید در تلگرام ایجاد کنید و از کاربرانی که میخواهید در گروه عضو شوند، دعوت کنید.

حداقل یک عضو دیگر غیر از خود به گروه اضافه کنید هنگامی که گروه را ایجاد کرده اید، وقت آن است که ربات notifcaster_bot را به گروه خود دعوت کنید.
روی نام گروه خود در بالای صفحه کلیک کنید. این شما را به تنظیمات گروه می برد. شما باید بر روی اضافه کردن اعضا

کلیک کنید و سپس روبات notifcaster_bot را به گروه خود اضافه کنید.

ربات notifcaster_bot اکنون یک کلید API جدید در پنجره گپ خود ایجاد خواهد کرد. این کلید API با g: prefix آغاز می شود. به سادگی میتوانید این کلید api را کپی کرده و در تنظیمات پلاگین قرار دهید و تنظیمات خود را ذخیره کنید.
شما در حال حاضر اعلان وردپرس را در گروه تلگرام دریافت خواهید کرد. اگر شما اعلان ها را به یک گروه ارسال می کنید، در این صورت پیام هشدار در پنجره گپ مخفی با ربات Notifcaster دریافت نمی کنید.
مطمئن شوید که فقط کاربرانی که شما دعوت کرده اید باشند چون در این گروه شما مدیریت دسترسی را به سایت میدهید. از آنجا که این کاربران تمام اطلاعیه هایی را که مدیر سایت در وردپرس دریافت می کنند، می بیند.

ارسال پست های WordPress به Telegram Channel

کانال های تلگرام اتاق های گفتگو هستند که می توانند خصوصی یا عمومی باشند. به عنوان یک صاحب سایت، می توانید از کانال تلگرام برای بازدیدکنندگان سایت خود استفاده کنید، جایی که آنها میتوانند با سایر کاربران ارتباط داشته باشند.
اولا شما باید کانال خود را ایجاد کنید. ابتدا روی نماد اضافه کردن کانال کلیک کنید.

از شما خواسته می شود نام و توضیحات مربوط به کانال خود را ارائه دهید. شما همچنین می توانید یک URL کوتاه را انتخاب کنید. شما و کاربرانتان می توانید از این نشانی اینترنتی برای دعوت دیگر کاربران به کانال استفاده کنید.
پس از ایجاد کانال خود، همچنین باید یک ربات تلگرام ایجاد کنید. نگران نباشید، برای ایجاد یک ربات در تلگرام نیازی به نوشتن هر کد نیست.
یک گپ جدید با ربات botfather باز کنید.

در پنجره گپ با تایپ ( / newbot ) در ربات botfather یک ربات جدید برای شما ایجاد خواهد کرد. از شما خواهش می کند نام و نام کاربری برای ربات تایپ کنید و سپس یک کلید API را به شما نشان می دهد.
و بعد به کانال تلگرام خود بروید و برای دسترسی به تنظیمات کانال، روی نام کانال در بالای صفحه کلیک کنید. در صفحه تنظیمات، باید روی Administrators کلیک کنید.

این انتخاب لیست مدیران کانال شما را نشان می دهد. شما باید بر روی افزودن مدیر کلیک کنید و سپس نام کاربری ربات را که قبلا ایجاد کرده اید تایپ کنید. حالا می توانید ربات را به عنوان یک مدیر به کانال خود اضافه کنید.

و بعد از این به سراغ افزونه ی وردپرس بروید و BOT Token و نام کاربری کانال تلگرام را در فیلدهای مربوطه وارد کنید.

نام کاربری کانال خود را با علامت @ وارد کنید نام کاربری کانال شما همان نامی است که در URL کوتاه کانال استفاده کردید.
روی دکمه ارسال کلیک کنید و افزونه یک پیام تست را به کانال شما ارسال می کند. فراموش نکنید که دکمه Save Change را کلیک کنید تا تنظیمات شما ذخیره شود.
حالا شما می توانید پست ها را مستقیما از سایت وردپرسی خود به کانال تلگرام خود ارسال کنید.

در صفحه ویرایشگر پست، گزینه هایی برای انتخاب نحوه ارسال پست به کانال تلگرام خود دیده میشود به صورت دلخواه میتوانید آنها را انتخاب کنید.

هنگامی که یک پست را کامل یا به روزرسانی می کنید، افزونه با استفاده از این تنظیمات پیامی به کانال تلگرام شما ارسال خواهد کرد .

ما امیدواریم که شما به راحتی بتوانید این کار را انجام دهید همینطور که مشاهده میکنید اتصال وردپرس به تلگرام به درستی انجام شده و نوشته به کانال تلگرام نیز ارسال شده است .

موفق باشید…