اسلایدر جی کوئری در وردپرس با افزونه Responsive jQuery Slider

در خدمت شما هستیم با افزونه ای جدیدی به عنوان ساخت اسلایدر جی کوئری در وردپرس با افزونه Responsive jQuery Slider که در این مقاله به بررسی و آموزش آن می پردازیم. یکی از جلوه ه ای بصری هر وب سایت ، محتوایی با عنوان اسلایدر می باشد. اسلایدر ها ، می تواند چکیده ای از محتوا و فعالیت هایی از یک وب سایت باشد.

شما از روش های مختلفی قادر خواهید بود اسلایدر بسازید. یکی از روش هایی که می توانید یک اسلایدر در وب سایت خود ایجاد کنید ، کدنویسی کردن یک اسلایدر از پایه با زبان های HTML و CSS و با کنولوژی ها و فریم ورک های JavaScript می باشد. اما ما خوشحالیم که با سیستم مدیریت محتوای وردپرس کار می کنیم زیرا در وردپرس ما می توانیم با افزونه های آماده تنها با چند کلیک یک اسلایدر فوق حرفه ای ایجاد نماییم.

این افزونه این امکان را برای شما قرار می دهد که بتوانید بدون کدنویسی یک اسلایدر با تنظیمات ساده در عین حال با خروجی حرفه ای ایجاد نمایید.

اسلایدر جی کوئری در وردپرس با افزونه Responsive jQuery Slider

اسلایدر جی کوئری در وردپرس

افزونه ساخت اسلایدر جی کوئری در وردپس توسط CHR Designer طراحی و برنامه نویسی شده است. اگر شما از انتهای همین مقاله آموزشی روی لینک افزونه واقع در مخزن بزرگ افزونه های وردپرس کلیک کنید ، متوجه خواهید شد که آخرین نسخه قابل دسترس این افزونه ، نسخه ۱.۱.۱ می باشد و از تاریخ آخرین بروزرسانی آن نیز بیش از ۳ سال می گذرد و تا کنون که در حال تحریر این مقاله آموزشی هستیم ، بیش از ۳۰۰ بار دانلود و نصب و فعال سازی شده است و شما جهت کار با این افزونه ، به وردپرس بالاتر از نسخه ۳.۰ نیازمند هستید.

آموزش کار با افزونه Responsive jQuery Slider

ابتدا آخرین نسخه از این افزونه کاربردی وردپرس را از صفحه افزونه واقع در مخزن بزرگ وردپرس دانلود و سپس در وردپرس سایت خود نصب و فعال سازی نمایید. همچنین قابل ذکر است که اگر از نحوه نصب و فعال سازی افزونه ها در وردپرس آشنایی کافی ندارید ، پیشنهاد می شود دوره آموزش کار با سیستم مدیریت محتوا را تهیه نمایید.

ساخت اسلایدر

بعد از نصب و فعال سازی افزونه ، گزینه ای جدید با عنوان slider در منوی پیشخوان وردپرس قابل مشاهده است. از زیر منو های موجود آن روی گزینه Add New کلیک نمایید تا وارد صفحه ساخت اسلایدر شوید.

تنظیمات اسلایدر

با ورود به این صفحه ، تنظیمات و مواردی به شرح زیر قابل مشاهده است:

Align : در این بخش از تنظیمات افزونه ، شما می توانید ترازبندی قرار گیری متن ها را مشخص نمایید.

Font Size : در این بخش از تنظیمات افزونه ، شما می توانید اندازه اصلی فونت نوشته های موجود در اسلایدر را مشخص نمایید.

Font Color : در این بخش از تنظیمات افزونه ، شما می توانید رنگ متن نوشته های موجود در اسلایدر را مشخص نمایید.

Background Color : در این بخش از تنظیمات افزونه ، شما می توانید رنگ پس زمینه ای برای اسلایدر خود مشخص نمایید.

Caption Button : در این بخش از تنظیمات افزونه ، شما می توانید متنی برای دکمه موجود در اسلایدر مشخص نمایید.

Open in : در این بخش از تنظیمات افزونه ، شما می توانید مشخص نمایید که با کلیک کاربر روی لینک اسلایدر ، لینک هدف در به چه صورت قابل رویت باشد.

Or personality the link : در این بخش از تنظیمات افزونه ، شما می توانید لینک صفحه خاص را مشخص نمایید. این صفحه هم می تواند در وب سایت شما باشد هم می تواند خارج از وب سایت شما باشد.

Select the destiny / post / page : در این بخش از تنظیمات افزونه ، شما می توانید از داخل محتوای اصلی وب سایت خود یعنی برگه ها و نوشته ها ، یکی را به عنوان لینک هدف در نظر بگیرید.

Font Color Button : در این بخش از تنظیمات افزونه ، شما می توانید رنگ متن درون دکمه اسلایدر را مشخص نمایید که به چه صورت باشد.

Customize Gradient Button top : در این بخش از تنظیمات افزونه ، شما می توانید رنگ گرادینت دکمه در قسمت بالا را مشخص نمایید.

Customize Gradient Button Bottom : در این بخش از تنظیمات افزونه ، شما می توانید رنگ گرادینت دکمه در قسمت پایین را مشخص نمایید.

نکته : دکمه های موجود در این افزونه به صورت پس زمینه گرادینت هستند ، اما اگر شما می خواهید رنگ پس زمینه آن را ثابت نگه دارید ، می توانید دو مقدار بالا را یکسان در نظر بگیرید. به بیانی بهتر می توانید از یک نوع رنگ برای دو قسمت بالا استفاده کنید.

Border Radius : در این بخش از تنظیمات افزونه ، شما می توانید تیزی گوشه های دکمه را تنظیم نمایید.

Set Slider Image + : در این بخش از تنظیمات افزونه ، شما می توانید تصویر اصلی اسلایدر را بر گزینید.

بعد از انجام تغییرات لازم ، روی گزینه انتشار کلیک کنید. در این بخش دو نکته حائز اهمیت است :

نکته ۱ : شما می بایستی برای هر اسلایدر ، به صورت جداگانه تصویر آپلود نمایید. یعنی تصاویر اسلایدر را به صورت تکی باید منتشر کنید.

نکته ۲ : جهت نمایش اسلایدر ساخته شده ، شما می بایستی کد کوتاهی که در ادامه مسیر آن را مشخص می کنیم را در برگه یا نوشته خاصی قرار دهید تا اسلایدر به صورت زیبا و بهینه قابل مشاهده شود.

تنظیمات نمایشی

بعد از انتشار تصاویر مربوط به اسلایدر خود ، از منوی پیشخوان وردپرس به بخش نمایش مراجعه نمایید و از زیر منو های آن ، روی زیر منوی جدید JRS Settings کلیک نمایید.

کدکوتاه

در این بخش ، شما در ابتدا تنظیماتی مشاهده می کنید. تنظیمات این صفحه به شرح زیر است:

Default Settings Responsive jQuery Slider : در این بخش از تنظیمات افزونه ، شما می توانید تنظیمات مرتبط با بحث واکنش گرا بودن اسلایدر را در نظر بگیرید.

Effects Transition for Image/Text/Button : در این بخش از تنظیمات افزونه ، شما می توانید تنظیمات مرتبط با افکت تغییر اسلایدر و قرارگیری متن ، تصویر و دکمه ها را مشخص نمایید.

Style For Pagination , Effect And Shadow : در این بخش از تنظیمات افزونه ، شما می توانید سایه ها و حالت های اصلی اسلایدر را مشخص نمایید.

Social Media : در این بخش از تنظیمات افزونه ، شما می توانید تنظیمات مرتبط با فایل های چندرسانه ای موجود در اسلایدر را در نظر بگیرید.

در نهایت کد کوتاه مورد نظر خود را کپی و در برگه ای که قصد نمایش اسلایدر در آن را دارید قرار دهید تا افزونه بتواند خروجی خود را به نمایش بگذارد.

Responsive jQuery Slider

 

خیلی مهم است بدانیم دیدگاه شما راجع به این مطلب چیست؟

avatar
  Subscribe  
Notify of