اصول کسب و کار فصل چهارم

اصول کسب و کار

خواه شرکت شما مشتری داشته باشد یا بخواهد مشتری داشته باشد، یا اگر در حال حاضر شرکتی موفقی هستین که حتی مشتری های موفقی می خواهید شناخت مشتری برای تضمین فروش شما حیاتی می باشد بنابراین وقتی که شرکت شروع به فروش محصولات و خدمات می کند اغلب یکی از سؤال های بسیار مهم که باید خیلی در این فرآیند با آن روبه رو بشویم اینکه شرکت من چه کسی رو باید به عنوان مشتری بخواهد.

تعیین بازار هدف، مشتری هایمان چه کسانی هستند

تعیین بازار هدف، مشتری هایمان چه کسانی هستند

چه کسی بازار هدف من است، خب بازار هدف شما ممکنه شامل افرادی باشد که شما قادر به جلب رضایت شان هستید در حالی که همچنان سود بدست می آورید.

به این ترتیب هر دوی شما راضی خواهید بود، خب شرکت ها چطور بازار هدف شان را تعریف می کنند بازار های هدف می توانند به روش های متفاوت زیادی توصیف بشن، آیا بازار هدف شما از زنان تشکیل شده یا از مردان، آنها چند ساله اند، کجا زندگی می کنند، به چه زبانی صحبت می کنند، تفریحات شان چیه، شغلشان چیه، چقدر در آمد دارند یا بهتر بگم حاضراند چقدر پول خرج کنند و ممکنه بازار هدف شما از اشخاص تشکیل نشده باش، شاید بازار هدف تان متشکل از شرکت های دیگر باشد.

و اصلا اهمیت ندارد که وضعیت شرکت شما چطور می باشد اگر شرکت شما یک شرکت تازه وارد با برند جدید یا یک شرکت جهانی بزرگ با یک تاریخ غنی هستید یا شاید شرکت آینده شما تنها ایده در ذهن تان می باشد.

فرقی نمی کند، شناخت بازارتان بسیار مهم است برای اینکه در امروز و آینده موفق بشیم چرا، چون یک شرکت تیم بازاریابی و فروش آن فقط زمان و فروش محدودی دارند آنها نیاز دارند از منابع شان هوشمندانه استفاده کنند، بنابراین برای یک فروشگاه زنجیره ای که لباس های شیک برای کودکان می فروشد اینکه بدانند بازارشان عمدتا از زنان 25 سال تا 40 سال تشکیل شده که در قسمت شمال شرقی ایالات متحده است و ازدواج کردن و صاحب فرزندان بین 4 تا 10 ساله هستند و در خانه های هستند که اغلب زنان خرید خانه را انجام می دن و آنها بودجه سالانه 750 تا 2000 دلار برای کودک را دارند.

دانستن این مسائل می تواند خیلی مهم باشد این به ما می گه فروشگاهِ مان را کجا قرار بدهیم فروشگاهِ مان را چطور تزئین کنیم چه نوع کارکنانی را برای خدمت رسانی برای مشتری استخدام کنیم و شاید چه نوع رویداد های فروشگاهی باید برنامه ریزی کنیم، همچنین به ما اطلاع می ده کجا تبلیغات و کاتالوگ را ارسال کنیم.

و وب سایت ما باید چه شکلی باشد شناخت مشتریان اولویات های شان و جایی که زندگی می کنند به ما شانس بهتری در برقرای ارتباط میدن، که خوشبختانه باعث جذب فروش می شود به علاوه نگاهی به آینده داشتن و شناخت بهتر بازار هدف می تونه ما را از طراحی، سبک و مواد اولیه مطلعه کنه که این مشتریان بلقوه ممکنه به آن علاقه داشته باشند.

چرا باید بازار هدف را بشناسیم

چرا باید بازار هدف را بشناسیم

ما امروز تنها به فروش نمی پردازیم ما در حال پرداختن به بازار هدف هستیم که به برند ما وفادار خواهد بود، پس اگر می خواهید امروز و فردا خواسته های مشتریانتان را بشناسید، اگر می خواهید از پول و وقت شرکت هایتان بطور هوشمندانه ای استفاده کنید یا اگر فقط می خواهید مشتریان جدیدی برای کالا و خدماتتان پیدا کنید شناخت بازار هدفتان برای تکامل شرکتتان حیاتی می باشد.

دوستان، خانواده، شرکای تجاری، افراد زیادی در زندگی ما وجود دارند و خیلی های دیگر هستند که ما هنوز آنها را ندیده ایم گسترش حفظ روابط با همه آنها ممکنه مشکل باشد اما این ها افرادی هستند که ما برای پشتیبانی، ثبات و رشد روی آنها حساب باز می کنیم، امروزه شرکت ها فهمیدن که مشتریانشان در جهت هدف مشترگی گام بر می دارند.

مشتریان شرکت را هدایت می کنند، مشتریان وفادار ثبات ایجاد می کنند و مشتریان حال و آینده ما فرصتی برای رشد فراهم می کنند، بنابراین شرکت ها چطور می توانند به مشتریانشان دست پیدا کنند چطور می توانن یک ارتباط عاطفی ایجاد بکنند، که افراد را به سوی خرید کالا و خدمات شما هدایت کنند.

خب در اینجا 3 مسئله اساسی وجود دارد که باید در نظر گرفته بشه، بازار هدفی که دوست دارید به آن برسید چه کسانی هستند، شرکت چه چیزی را می خواد بگه و این پیام چگونه منتقل می شه، بیایید با در نظر گرفتن بازار هدف شروع کنیم یک بخش بازار یابی خوب افرادی را انتخاب خواهد کرد که دوست دارند آنها مشتریان بلقوه ما باشند گاهی اوقات بازار کاملا محدود است پس یافتن همه آنها ممکنه کار ساده ای باشد.

بازار های هدف با جامعه ای خیلی وسیع

بازار های هدف با جامعه ای خیلی وسیع

از طرف دیگر بعضی از بازار های هدف بزرگ و متنوع اند آنها شامل افرادی با سبک زندگی های کاملا متفاوت اند این امر می تواند چالشی برای دست یافتن همه آنها بشه که ساده و بصرفه باشد.

بنابراین ممکنه ما نیازمند تقسیم بازار هدف به بخش های کوچک تر باشیم به هر بخشی از بازار هدف پیام متفاوتی برای دسترسی پیدا کنیم یا از رسانه های متفاوتی استفاده بکنیم.

حالا که ما بازارمان را می شناسیم چه چیزی می خواهیم به آنها بگیم آیا سعی می کنیم آنها را کنجکاو کنیم آیا می خواهیم هیجان، احساسات، الهام و ترس شان را تحریک کنیم.

شاید هدف ایجاد اعتماد است، بعضی از شرکت ها می خواهند مشتریان را دعوت کنند تا بخشی از یک گروه باشند در نهایت ما امیدواریم که مشتریان یک حرکتی انجام بدن، خریدی انجام بدن، به باشگاه مشتریانمان بپیوندند از وب سایت مان بازدید کنند.

فراهم کردن یک خرید ارزشمند برای مشتریان

فراهم کردن یک خرید ارزشمند برای مشتریان

در حالی که کالا و خدمات خوب مشتریان را خوشحال می کند مشتریان باید اگاه باشند که این محصولات وجود دارند آنها باید اطمینان داشته باشند که خریدش ارزشمند است و آنها باید تحریک بشند تا محصولات و خدمات شان را جستجو کنند و بعدش آن را خریداری کنند توسعه یک پیامی که به سرعت می تونه باعث اطلاع رسانی و الهام بشه و فرد را به عملی وادار کند کار آسانی نمی باشد.

این عمل نیازمند خلاقیت درک عمیقی از رفتار انسان هاست حالا که پیاممان را می دانیم زمان انتقال پیام به بازار هدفِمان رسیده چطور می توانیم با مشتری تماس برقراری کنیم بصورت دیجیتال یا شاید در یک رویداد، رادیو، بیل بورد، در یک فضای اطمینان بخش شاید از طریق یک دوست درباره ما شنیدن یا اطلاعات را از فروشگاه بدست آورده می شن هر کدام از اینها رسانه های متفاوتی هستند.

بنابراین یک مدیر اجرایی باید قادر باشد یک پیام واحد را از طریق رسانه های مختلف ارسال کند آیا پیام شما طوری که میشه آن را بصورت صوتی فیلم عکس یا بصورت پیامک منتقلش کرد آیا پیام شما به اندازه ای ساده است که افراد بتوانند بصورت موثری منتقلش کنند.

در همین حال باید بیاد داشته باشید که بودجه ما هم محدود است پس همینطور که ما هم در حال شناسایی بازار هدفِمان برای پیامِمان و ایجاد یک پیام برای بازار و سیس منتقل کردنش هستیم که این پیام  توسط مشتریانِمان شنیده یا دیده شده باید از خودمان بپرسیم که آیا ما حداکثر سرمایه گذاری را انجام داده ایم.

اگر ما یک میلیون دلار خرج کرده ایم تا با دویست هزار مشتری بلقوه ارتباط برقرار کنیم چه تعداد از این افراد کالا و خدمات ما را بخرند تا ما سود کنیم.

ارتباط با مشتریان و ارائه خدمات بهتر

ارتباط با مشتریان و ارائه خدمات بهتر

روابط یک خیابان دو طرفه است هر دو طرف باید احساس کنند که توسط رابط غنی شده اند، با شناخت بازار هدفِمان ایجاد یک پیام معنی دار و دانستن اینکه چطور پیام را از طریق رسانه های متعدد ارائه کنیم.

شرکت های می توانن با مشتریان جدید و قدیمی ارتباط برقرار کنند.

مشتریان علاقمند اند، آنها در واقع در نظر دارند خرید انجام بدهند آنها گامی برداشتند تا نماینده مناسبی را پیدا کنند یا شاید آنها در وب سایت شما هستند، شاید حتی آنها تصمیم گرفتند از فروشگاه شما بازدید کنند، حالا چطور برخی از مسائل کلیدی که باید در اولین فروش در نظر گرفته بشه چه چیزی هایی هستند و بعد آنها را دوباره راضی از خرید از ما می کنه در این مرحله معمولا مشتریان به دنبال اعتماد، راحتی، ثبات و رشد هستند.

همه این ها بخشی را در جهت حرکت یک مشتری به سوی خریدی ایفا می کند، از این رو افراد شما وب سایت شما و امکانات شما همه باید بیانگر این باشند که شما به مشتری و نیاز هایش متعهد هستیم.

اینکه شرکت به نیاز های شما اهمیت میده و هر وقت شما نیاز داشتید شرکت در کنار شما خواهد بود و اینکه شرکت به دنبال صفحات بهتر شدن است.

ایجاد یک فرآیند تجاری حرفه ای

ایجاد یک فرآیند تجاری حرفه ای

امکانات، علائم، اساسیه، نظافت اینکه چطور نماینده های شرکت به نظر می رسند و عمل می کنند کلماتی که استفاده می کنند اسنادی که مشتریان باید امضا بکنند همه اینها حامل پیامی هستند.

آیا افراد امکانات و وب سایت شما پیام هایی ارسال می کنند که باعث فروش بیشتر میشه یا اینکه این پیام ها مشتری های بلقوه را فراری می دهند، بیایید طرز تحویل را در نظر بگیرید حتی زمانی که مشتری آماده خرید از شرکت شما است آنها دوست دارند که بدونن چه زمانی کالا و خدمات را دریافت می کنند.

تحویل سریع، تحویل رایگان، تحویل در هنکام خرید و نصب و راه اندازی آسان مهم که بدونین بازار هدف شما چه چیزی می خواد و به چه چیزی نیاز دارد و مهم که بدانید که رقبای شما چه چیزی را ارائه می کنند.

آخرین مانع در راه فروش فرآیند فروش است، مخصوصا در اولین فروش یا در هر فروش عمده ای تست می کنه، قبل از اینکه شما پول تان به هر شخصی یا شرکتی بدین ممکنه سؤالاتی در ذهن تان پیش بیاد چه تعداد فرم را باید پر کنم.

چرا! آیا باید قرار دادی امضا کنم، قرار داد چه من درجاتی دارد، چه نوع پرداخت هایی قابل قبول، چه زمانی قیمت نهایی و کلی معامله را علام می کنند، قبل از اینکه فرایند معامله کامل بشه آیا نماینده ها منو به سمت خرید محصولات و خدمات بیشتری جذب می کنند، گزینه های من برای پایان دادن یا تغییر سفارش چه چیزهایی هستند.

اگر از خریدم ناراضی باشم چه اتفاقی می افتد، سیاست های برگشت کالا شامل چه چیزی هایی میشه اگر کالای خراب بشه چه اتفاقی می افته شما به بستن قرار داد خیلی نزدیک هستید و هنوز فرصت های زیادی وجود دارد تا باعث لغو فروش بشه خواه شما به یک مشتری جدید یا به یک مشتری قدیمی چیزی را بفروشید، اهمیت منابع فروشتان را در نظر داشته باشید.

تکرار فروش، تحصیلات، وب سایت کار کنید تا گزینه های رقابتی تحویل کالا را بهبود بدید و فقط فرآیند تجاری آزاد بدون زحمت درست کنید.

که هم شرکت و هم مشتری شما را حمایت کند مشتریان اینجا هستند آنها علاقمند هستند حالا این وظیفه شماست تا به مشتری نشان بدید که شما با هم متعهد هستید و به خواسته های شان احترام می گذاریم و نشان بدید که معامله فقط اوین گام به سوی توسعه یک رابطه بلند مدت می باشد.

خیلی مهم است بدانیم دیدگاه شما راجع به این مطلب چیست؟

avatar
  Subscribe  
Notify of