در آموزش اصول و مبانی بازاریابی آنلاین می خوایم با ویژگی ساخت یک استراتژی دیجیتال رو به رو بشیم، که شامل همه چیز از جمله سایت خودتان تا یک نگاه به آینده بازاریابی آنلاین میشه در ادامه به شما نشون می دیم که:

  • چطور از تجزیه و تحلیل در جریان کارتان بهره ببرید
  • آشنایی با مبانی سئو SEO
  • بررسی دقیق از پیاده سازی اولین تبلیغات متنی و گرافیکی تان
  • بررسی دنیای توسعه شبکه های اجتماعی و رسانه های ویدیویی و
  • به دیدگاهی از پلتفرم های اصلی خواهیم رسید و از نکات کمکی که شما را به سمت موفقیت می کشاند استفاده می کنیم حتی نگاهی به ایمیل مارکتینگ، بازاریابی محتوایی، و بازاریابی موبایلی خواهیم داشت

فرقی نمی کنه شما به دنبال راه اندازی یک وب سایت خونگی باشید یا برای یک شرکت بزرگ کار کنید تمام مهارت هایی که نیاز دارید تا به مشتری آنلاین برسید، در این دوره به آن خواهید رسید.

 

بازاریابی آنلاین چیست؟

وقتی درباره بازاریابی آنلاین صحبت می کنیم، اساسا منظور ما ترویج تجارت شما به صورت آنلاین با استفاده از کانال های مختلفه و این کانال ها شامل جستجو، شبکه های اجتماعی، ویدیو، ایمیل و صفحات نمایشی می شود. همینطور که می بینید مشتریان امروزه در میان این کانال ها زندگی می کنن و بازاریابی آنلاین درباره پیدا کردن شیوه هایی برای حضور در لحظه مناسب برای جذب مشتریان جنگ دارد.

اینترنت در حال تغییر روش خرید محصولات و خدمات مردم شده و حالا با اضافه شدن موبایل به این چرخه این تجربه در همه جا در حال وقوع هستش که این امر به مشتری قدرت زیادی در فرایند خرید داده است. با استفاده از منابع نامحدود برای تحقیق، مقایسه، انتخاب و به اشتراک گذاشتن یافته هایشان یا حتی درخواست پیشنهاد از دوستانشان برای خرید یک محصول، که تماما به صورت دیجیتال و در یک زمان اتفاق می افتد!

آنچه که زمانی در بازاریابی مرسوم بود الآن جایگاهش رو به رقیب آنلاین خودش داده و خوانندگان کتاب های چاپی در حال کاهش هستند، مردم در حال ترک شبکه های کابلی و جایگزین کردن آنها با برنامه های در-لحظه هستند که سایت های دیجیتال مثل فیلیمو ارائه می دهد.

فکر کنید در حال قدم زدن در خیابان هستیم با یک پیام متنی که از طرف یک وب سایت فروشگاهی مورد علاقه مون مواجه میشیم که حواسمان پرت میشود و تمام تبلیغاتی که روی پنجره های نزدیک ایستگاه اتوبوس است را از دست می دهیم!

موسیقی آنلاین جایگزین رادیو شده و حتی در فروشگاه های فیزیکی، مردم موبایل های خودشان را در دست می گیرند و در حال اسکن بارکدها، به دنبال موقعیت های بهتر خرید و در حال تصمیم گیری در مورد ارزان تمام شدن کالا هستند.

 

و اینجا همون جایی هستش که بازاریابی آنلاین ورود می کنه!

 

به عنوان یک کسب و کار موفق شما بــــاید در این کانال های برجسته باشید، بازاریابی آنلاین می تواند پیچیده به نظر برسد بنابراین برای متمرکز کردن آن، در مورد سه رسانه که شما در بازاریابی آنلاین از آنها استفاده می کنید، صحبت می کنیم.

  • رسانی های پولی
  • متعلق به خود و
  • به دست آمده

رسانه های پولی شامل تمام مواردی می شود که شما برای آن پول خوبی می دهید. که شامل کانال هایی مانند Google Adwords، فیسبوک و تمام تبلیغات صفحات نمایشی می شود.

رسانه های متعلق به شما، کانال هایی مثل وب سایت شما، لیست مشتریانی، که شما به آنها ایمیل می فرستید و وبلاگی که بازدیدکنندگان فعالی دارد را در بر میگیرد.

رسانه های به دست آمده، دنیای خبرگزاری خام است حساب های کاربری شما در شبکه های اجتماعی، ذکر برند یا نام شما در وبلاگ های دیگران، و مقاله هایی که درباره شما نوشته شده اند، کانال های رسانه بدست آمده شما را تشکیل می دهند.

و تمام این کانال ها هم پوشانی خواهند داشت. مانند همپوشانی ای که یک کاربر در تعامل خود با دیگران خواهد داشت و روی هم رفته تمامی این موارد زیربنای بازاریابی آنلاین را می سازند پس در آخر، بازاریابی آنلاین فرآیندی است که ویترین و کسب و کار شما را در مسیری که مشتری تان طی می کند، قرار میدهد.

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید