اگر شما قبلا وب سایت خودتان را جابه جا نکرده اید، مشکلی وجود ندارد این کار را با راحت ترین شیوه ممکن انجام خواهید داد. در مقدمه این آموزش، سعی می کنیم یک سری از جزئیاتی که به آن نیاز دارید را شرح دهیم.

به هر حال، ممکن است جابجایی یک وب سایت وردپرسی با استفاده از پلاگین خیلی آسان تر باشد. در اینجا ما چند نمونه رایگان از افزونه هایی که این کار را برایتان انجام می دهند نام می بریم.

چه چیزی نیاز دارید

در ادامه این آموزش، شما نیاز دارید:

  • وردپرس خودتان را با تمام محتویات، قالب ها، افزونه ها، صفحات، رسانه ها و تمام تنظیمات به صورت کامل نصب و راه اندازی یا جابجا کنید.
  • مکانی که قرار است وب سایت را به آن انتقال دهید.

افزونه هایی که زیر معرفی می کنیم فقط یک سایت را منتقل می کند و بدرد وردپرس های چند سایته یا شبکه ای نخواهد خورد. اگر نیاز داشتید که وب سایت شبکه ای خودتان را جابجا کنید آموزش های مربوطه را دنبال کنید.

توجه: ما افزونه های زیر را برای وب سایت مان تست کردیم و همه آنها خیلی خوب و دقیق کار می کردن و مشکلی نداشتند. به هر حال ما نمی توانیم تضمین کنیم که این افزونه ها برای شما هم کار خواهند کرد اگر مشکلی داشتید می توانید سوالات خودتان را در انتهای همین مطلب یا بخش پشتیبانی مطرح کنید.

افزونه ای که در انتقال وب سایت تان به شما کمک می کند

افزونه هایی هستن که به شما امکان جابجایی وب سایت تان را به صورت کامل میدهند، اما یک حرکت بسیار ساده هم وجود دارد که محتوای وب سایت خودتان را دریافت کنید.

ما قصد داریم که به افزونه ها از دو جهت نگاه کنیم و در دو دسته جداگانه آنها را نام ببریم:

  • افزونه های دریافت کننده یا importer
  • افزونه های انتقال دهنده

افزونه های دریافت کننده

افزونه هایی وجود دارند که به شما اجازه می دهند تا از یک سایت خروجی بگیرید و در سایت دیگری دریافت کنید.

افزونه WordPress Importer

اگر وب سایت تان را تازه راه اندازی کرده اید و قالب ها و افزونه ها را جدیدا نصب کرده اید. فقط کافیست از محتوای تان کپی بگیرید.

افزونه WordPress Importer به شما اجازه می دهد تا نه تنها محتوا، بلکه صفحات و مطالب خودتان را دریافت کنید. همچنین امکان دریافت فایل های رسانه پیوست شده به مطالب و نویسنده های محتوای تان را دریافت کنید.

برای استفاده از افزونه مرحله بعدی را دنبال کنید:

در وب سایت قبلی تان، روی منوی ابزار > گزینه خروجی کلیک کنید تا صفحه خروجی باز شود. از بین گزینه ها نوع خروجی را انتخاب و بر روی دانلود فایل خروجی کلیک کنید تا فایل را به صورت XML دریافت کنید.

در سایت جدید، افزونه WordPress Importer را دریافت و نصب کنید، روی منو و بعد زیر منوی ابزار > واردات کلیک کنید. وردپرس را انتخاب کنید، و فایل XML را که دانلود کرده بودید از سایت قبلی با کلیک بر روی آپلود فایل و دریافت، دریافت کنید. و برای ایمپورت کردن فایل های پیوست شده و نویسندگان محتوا ها از دستورالعمل های رو صفحه نمایش استفاده کنید.

شما الان باید فهمیده باشید که سایت جدیدتان شامل تمامی محتوای سایت قبلی می باشد.

توجه: اگر در وب سایت قدیم تان افزونه هایی داشتید که بر روی آنها تنظیماتی انجام داده اید، یا این که قالب خودتان را سفارشی کرده بودید، با این روش امکان کپی کردن تنظیمات شما وجود نخواهد داشت. و باید از افزونه های انتقال کامل یک وب سایت استفاده کنید. اگر ابزارک هایی را پیکربندی کرده اید، افزونه بعدی می تواند کمک تان بکند.

افزونه ورودی و خروجی تنظیمات ابزارک ها

با استفاده از WordPress Importer شما نخواهید توانست ابزارک هایتان را به سایت اضافه کنید. برای این کار افزونه Widget Settings Importer/Exporter به شما کمک می کند تا از ابزارک ها و تنظیمات تان ورودی یا خروجی بگیرید و از سایت قدیم به سایت جدید انتقال دهید.

اگر تمایل دارید از آن استفاده کنید، مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. همین افزونه را در 2 سایت خودتان نصب کنید.
  2. اطمینان حاصل کنید که این افزونه هم در سایت قدیم و هم در سایت جدید فعال باشد.
  3. اطمینان حاصل کنید که تمام پلاگین هایی که در سایت قدیم دارید در سایت جدید هم نصب شده باشند. بخاطر اینکه امکان دارد بعضی از ابزارک ها به پلاگین ها وابسته باشند.
  4. در سایت قدیم خود، در منوی ابزار بر روی گزینه ورودی و خروجی ابزارک کلیک کنید. بر روی گزینه خروجی از تنظیمات ابزارک ها کلیک کنید و فایل json خروجی را دانلود کنید.
  5. در سایت جدید، در منوی ابزار بر روی گزینه ورودی و خروجی ابزارک کلیک کنید. برای دریافت فایل JSON روی Import Widget Settings کلیک کنید و اقدام به دریافت فایل در سایت جدید بکنید.

بعد از این کار چک کنید که ابزارک ها به صورت کامل منتقل شده اند . گاهی اوقات پیش میاد که افزونه به قالب یا افزونه ای وابسته هستند از این جهت حتما بررسی بکنید که شرایط دو سایت مثل هم باشد.

افزونه های انتقال یا مهاجرت

گاهی اوقات افزونه ایمپورت یا دریافت کننده برای شما کافیست . برای مثال اگر شما بر روی افزونه هایتان تنظیماتی انجام داده اید یا قالبتان را سفارشی سازی کرده اید بهترین شیوه محاجرت کامل می باشد و جابجا شدن با وارد کننده ها ناممکن است.

اگر چنین موردی دارید، برای انتقال افزونه نیاز دارید محتویات افزونه در پایگاه داده قدیمی را هم منتقل کنید .

افزونه All-in One WP Migration رایگان است و به شما امکان میدهد پایگاه داده و فایل های یک سایت را دانلود کنید و سپس آنها را به سایت جدید انتقال دهید . تمام لینک های شما را در پایگاه داده به دامنه جدید بروز می کند.بریم ببینیم چطور میشه از این افزونه استفاده کرد.

خروجی گرفتن از سایت قدیمی

در ابتدا، اقدام به نصب افزونه در سایت قدیمی خودمان می کنیم و بعد از فعال کردن افزونه شما یک آیتم جدید با نام انتقال وب سایت Site Migration در مدیریت وردپرس مشاهده می کنید.

در سایت قدیم خودتان، به منوی Site Migration گزینه خروجی برید همینطور که در این صفحه می بینید:

و تیک هر موردی که تمایل برای انتقال آن به سایت جدیدتان را ندارید بزنید. در صورتی که بخواهید فایل های قالب و افزونه ها را انتقال بدهید قبل از انتقال مطمئن شوید که قالب فعلی و افزونه ها را روی سایت جدید به درستی نصب و فعالسازی کردید، به طوری که بعد از انتقال پایگاه داده مشکلی نباشد و به درستی کار کنند.

روی خروجی Export کلیک کنید و فایل زیپ را بر روی سیستم دریافت کنید.

توجه: اگر از سافاری استفاده می کنید، ممکن است فایل را به صورت غیر فشرده دریافت کنید. و بعد از این که به وسیله مدیریت فایل دوباره اقدام به فشرده کردن بکنید درست کار نکند. برای خارج کردن خودکار حالت فشرده سازی را متوقف کنید. به سافاری برید و روی منوی Preferences > General کلیک کنید، و تیک گزینه Open “safe” files after downloading را بردارید.

وارد کردن ایمپورت در سایت جدید

در سایت جدید، افزونه انتقال را نصب و فعال سازی کنید. به Site Migration > Import برید و فایل فشرده یا زیپی که دریافت کرده بودید را آپلود کنید.

بسته به سایت قدیمی تان و بزرگی آن، ممکن است مدتی طول بکشد – باید صبر کنید.

بعد از آپلود این فایل و بازگشت تمام محتوای تان، تمام فایل ها و تنظیمات سایت قدیمی شما به سایت جدید انتقال می یابد. همچنین هر کدام از لینک هایی که از دامنه قدیمی استفاده می کرده اند به دامنه جدید بروز خواهند شد. و آدرس آنها به صورت خودکار تغییر می کند.

قبل از اتمام کار، به منوی تنظیمات برید و روی گزینه پیوند های یکتا کلیک کنید و صفحه آن را دوبار بروز کنید. اگر تنظیماتش را ذخیره نداشتید دوباره، پیوندهای یکتا را تعریف و بروز کنید.

چکیده

اگر برای اولین بار قصد انتقال سایت تان را دارید، استفاده از افزونه استرس کمتری نسبت به انتقال دستی به شما وارد می کند. دو روش بالا به راحتی امکان جابجایی وب سایت تان را از مکانی به مکان دیگر می دهد و مانند روش دستی نیاز به ویرایش پایگاه داده یا استفاده از FTP را ندارید.

به هر حال، زمانی لازم خواهد شد که شما وب سایت خودتان را به صورت دستی انتقال دهید، که می توانید در بخش قبلی این آموزش را مشاهده کنید.

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید