نمایش های ویدئویی یک عامل رنکینگ مهم است و با اینکه شما نمی توانید بینندگان رو تحت تاثیر قرار بدهید ولی با کار هایی که در این بخش یاد می گیرید می توانید چگونگی تاثیر گذاری بینندگان بر رنکینگ رو ببینید، اول اینکه ویدئویی با نمایش های بیشتر، امتیاز های بیشتری رو برای عبارت های جستجو شدن به دست می آورد، نمایش های ویدئو همان تعداد دفعاتی است که افراد یک ویدئو رو پخش می کنند و این تعیین کننده مقدار علاقه بیننده است.

نوشتن عنوان یک ویدئو

1- عنوان باید کاملا توصیفی باشد، به عنوان مثال یک عنوان میتواند به صورتی نوشته شود که ما را یاد خود نیندازد و تمرکز مان را سمت عناوین نا مرتبط نبرد

2- از عبارات کلیدی خود در عنوان ویدئو به کار ببرید

3- عنوان باید برای همه قابل فهم و قابل خواندن باشد

4- نباید در عنوان بیشتر از 68 کاراکتر استفاده کنید زیرا گوگل به کار بردن کاراکتر های بیشتر از آن را مورد بی توجهی قرار می دهد

5- از ترفند های سر تیتری قدیمی استفاده کنید (از شوخ طبعی در عنوان استفاده کنید و کاربران را با یک عنوان جذاب وادار به کلیک کنید، عنوان باید کاملا مرتبط بوده و عبارات کلیدی را در خودش جای داده باشد)

شما می توانید عنوان را در هر زمانی که میخواهید تغییر بدهید در این صورت هر زمان که از عنوان سابق نتیجه ای دریافت نکردید می توانید آن را تغییر داده و نتیجه این عمل را در گذر زمان ببینید.

کامل کردن توضیحات به صورت کامل و صحیح

شما می توانید در توضیحات از یک یا چند جمله استفاده کنید، به کارگیری متن های طولانی در توضیحات توصیه نمیشود ولی بهتر است که شما از دو تا چهار جمله برای کامل کردن آن استفاده کنید. ننوشتن کلمات کلیدی در توضیحات بیشتر باعث کم کردن سطح ویدئو میشود و در پایین آوردن رنکینگ ویدئو تاثیرگذار خواهد بود، موتور های جستجو ممکن است این حالت رو یک فریب بدانند و آن را از نظر کیفی بی مقدار جلوه دهند.

شما باید در بخش توضیحات یک پیش زمینه به مخاطب بدهید و حاصل این آموزش را قید کرده و از مزایای آن تعریف کنید.

چگونگی انتشار ویدئو و زمان ویدئو برای سئو ویدئو اهمیت دارد، بسیاری از سایت های میزبان همچون ویمئو و ویزار میتوانند چند دقیقه اول ویدئو را نمایش بدهند و سپس از بینندگان درخواست ثبت نام و یا پرداخت هزینه برای تماشای باقی آن کنند که به این نمایش نسبی می گویند. این کار برای بازاریابی خوب است ولی برای یک سئو ویدئو موفق باید ویدئو به طور کامل نمایش داده بشود. نمایش نسبی بر اساس تحقیقات نشان داده که تاثیر زیادی روی رنکینگ ندارد، در عوض بر بسیاری از عامل رنکینگ دیگر تاثیر گذار است.

برای نمونه اگر یک ویدئو نسبی، لینک و به اشتراک گذاری کافی ایجاد نکند، مشتریان کمتر ویدئو را با دوستان خود به اشتراک می گذارند و کمتر پیش خواهد آمد که آن را در وبلاگشان قرار دهند. آن ها تنها بخشی از ویدئو را ارسال می کنند، این موضوع برای همه آزار دهنده است همچنین به اندازه کافی لایک دریافت نمیکند و ویدئو را به صورت کامل تماشا نمی کند. شما نمی تونید یک زیرنویس کامل داشته باشید، یک ویدئو ناقص به معنای زیرنویس ناقص است بنابراین کلید واژه های مرتبط کمتری در سرویس میزبان وجود خواهد داشت البته در صورتی که زیرنویس را در صفحه ورود سایت تان نگه دارید.

ویدئو کامل کامنت های بیشتری دریافت می کند، همین موضوع در مورد امتیاز دهی هم صادق بوده و کامنت ها و امتیاز ها اساس اعتماد به ویدئو است، در نهایت یک ویدئو ناقص کمتر در علاقه مندی قرار میگیرد و علاقه مندی ها یک عامل مهم در رنکینگ خواهد بود، پس می بایست از نمایش های کامل استفاده کنید، در این صورت جلوه ای زیبا تر از نظر بینندگان قابل دیدن است که در نهایت روی رنکینگ ویدئو تاثیر خواهد گذاشت.

مدت زمان ویدئو

ما ویدئو های زیادی را بررسی کرده ایم و اساس ویدئو هایی که رنکینگ بالاتری دریافت می کنند 2 تا 10 دقیقه رعایت شده و کل محتوا در همین زمان جای داده شده است، این موضوعات را باید رعایت کنید. ممکن است گاهی ویدئویی داشته باشید که زمانشان از آن طولانی تر باشد، ما ویدئو های چندین ساعته هم ملاحظه کرده ایم که در چنین مواردی چندین کار میتوانیم انجام بدهیم” می توان ویدئو های طولانی را به چند ویدئو 10 دقیقه ای تقسیم کرد و آن ها را در لیست پخشی در وب سایت قرار داد” به این صورت کل ویدئو ها به یک محتوا تبدیل می شود، این تقریبا هیچ تفاوتی با قرار دادن تمامی ویدئو ها در یک ویدئو ندارد.

اگر فکر می کنید این کار درستی نیست و با اینکه دستور دارید یک ویدئوی کامل قرار بدهید و به پولی که از تماشای کامل یک ویدئو در می آورید فکر می کنید، خودتان حساب کنید که اگر 1000 نفر مقدمه ویدئوی شما را ببینند و سپس 5% آن ها ادامه ویدئو ها را تماشا کنند در نهایت ممکن است در خوشبینانه ترین حالت تنها 20 نفر حاظر به پرداخت باشند و اگر از هر نفر 10 دلار دریافت کنید جمعا مقدار 200 دلار دست شما را پر می کند و از طرف دیگر اگر 1000 نفر تماشای کامل ویدئو رو داشته باشید و اگر هر نفر به دو یا سه نفر از دوستانشان اطلاع بدهند چیزی حدود 3000 نفر ویدئوی شما را تماشا می کنند، اگر 5% آن ها تبدیل به مشتری های تجارت بزرگتری شوند، شما چیزی حدود 150 مشتری خواهید داشت. البته این اعداد متلق نیست بنابراین چندان روی آن ها حساب نکنید.

اگر شما برای محتوای ویدئو از مشتریانتان پول دریافت کنید، درآمد بیشتری کسب می کنید تا اینکه از محتوای ویدئو برای خرید یک محصول یا سرویس خاصی استفاده کنید. حال شما با این نتیجه گیری اهمیت های نمایش کامل یک ویدئو را درک می کنید جز در حالتی که درآمد خوبی از نمایش های نسبی به دست می آورید، سعی کنید آن را امتحان کنید تا متوجه درآمد بیشتری توسط هر کدام از آن ها بشوید.

تاثیر کامنت ها و امتیاز دهی در سئو ویدئو

با وجود اینکه آن ها خارج از کنترل ما هستند ولی راه هایی برای افزایش و کیفیت شان وجود دارد. کمیت و سرعت کامنت ها خیلی اهمیت دارد، اول از همه آن ها موجب افزایش بازدید ها می شوند و همچنین کلید واژه های مرتبط را افزایش میدهند در نتیجه اگر تعداد زیادی از افراد کامنت بگذارند که کلید واژه های شما در آن وجود داشته باشد می تواند بر رنکینگ و ارتباط آن تاثیر بگذارد، آن ها همچنین به صورت غیر مستقیم بر رنکینگ تاثیر می گذارند چون هر کامنتی که به ویدئو اضافه می شود باعث شده تا افراد دیگه به گذاشتن کامنت تمایل پیدا کنند بنابراین موجب افزایش کامنت ها و جذب نمایش بیشتر شود. همچنین برخی از سرویس های میزبان، شبکه هایی برای آن ها تعبیه کردند پس اگر کاربری کامنتی بر ویدئو بگذارد تمامی دوستان و دنبال کنندگان او اطلاعیه دریافت می کنند که آن شخص کامنتی گذاشته است بنابراین دلایل بسیار خوبی برای جذب کامنت های بیشتر وجود دارد ولی شما باید به آن ها توجه داشته باشید.

حتما کامنت ها را به صورت کامل بخوانید و کامنت های بد را پاک کنید، زمانی این کار را انجام بدهید که کامنت ها حامل فحاشی و سخن های نا به جا باشند، به افراد اجازه انتقاد بدهید، به کامنت ها پاسخ داده و آن ها را مورد ارزیابی قرار بدهید. به کسانی که از شما بابت ویدئو تان تشکر می کنند واکنش نشان داده و پاسخی در ارتباط با آن بدهید.

امتیاز دهی

هنگامی که ویدئو شما از امتیاز و یا لایک های زیادی برخوردار است شما می توانید توسط آن رنک خوبی را دریافت کنید و ویدئو تان را مورد توجه قرار بدهید. لایک ها و دیس لایک ها هر دو به مقداری تاثیر گذار هستند، اگر شما ویدئویی را به اشتراک گذاشتید که حدودا 30 تا 35% آن دیس لایک شده است توجه کنید که حتما این ویدئو تاثیر گذار بوده و تبدیل به یک ویدئو بحث برانگیز شده است و در حاصل این فعالیت ها امکان افزایش رنکینگ ویدئو شما وجود دارد.

برای افزایش امتیاز های ویدئو خودتان میتوانید از به کار گیری جمله (لطفا به این ویدئو امتیاز و نظر بدید) در توضیحات استفاده کنید، این جمله تا 50% را این عملکرد تاثیر می گذارد. درخواست و دعوت کاربران برای کامنت گذاشتن و لایک ویدئو باعث می شود رنک بهتری کسب کنید.

….

عاملی تاثیر گذار علاوه بر ویدئو، متن نوشته شده است، موتور های جستجو اساس رنکینگ سئو را در متن صفحه مشاهده می کنند بنابراین رنک ویدئو ها برای موتور های جستجو چالش خاصی است. آن ها باید راهی برای وصل کردن اهمیت و تفاوت ویدئو ها پیدا کنند، آن ها این کار را با استفاده از علامت های مختلف انجام می دهند، چیزی مثل سرعت کامنت ها، سرعت نمایش ها، کلیدواژه ها در تگ عنوان ولی شما می تونید با اضافه کردن متن و ترنسکریپت، زیر نویس و یادداشت ها به ویدئو کار آن ها را راحت تر کنید.

اول از همه به ترنسکریپت ها می پردازیم، ترنسکریپت متنی از گفته های ویدئو است. در یوتیوب شما می تونید ترنسکریپت را مستقیما برای ویدئو خودتان آپلود کنید و در هر سایتی که میخواهید ویدئو را قرار بدهید در هر صورت این موضوع کپی دقیقی از ویدئو را در اختیار موتور های جستجو قرار می دهد.

در صورت اشتراک گذاری زیر نویس ویدئو در صفحه ویدئو موتور های جستجو متن خوبی را برای جستجو داشته و میتوانند ویدئو و صفحه را دسته بندی کنند و این موضوع مهمی است، چون یوتیوب و ابزار های جستجوی دیگر از ترنسکریپت اتوماتیک استفاده می کنند، البته آن ها به اندازه کافی برای استفاده به عنوان یک ابزار دسته بندی دقیق نیستند اما در هشتاد درصد اوقات درست می نویسند اما آنقدر دقیق نیست که بتوان آن را به عنوان یک روش دسته بندی ویدئو به حساب آورد، بنابراین اگر شما زیرنویسی در صفحه قرار گیری ویدئو می گذارید برای گوگل علامت مهمی از محتوا ویدئو به حساب می آید، چون متن صفحه گوگل فرض می کند که به ویدئو ارتباط دارد همچنین سئو معمولی شما را افزایش میدهد چون با این کار محتوای بیشتری در صفحه قرار می گیرد.

با استفاده از متن زیر نویس ویدئو در صفحه ویدئو می توانید امکاناتی را برای کاربرانتان فراهم کنید که این کار آن ها را آسان تر می کنید. با قرار دادن متن زیر نویس در حاشیه ویدئو نیز چنین امکاناتی را فراهم می کنید که به دیدی از متن حاظر در صفحه پیش قدم است و محبوبیت خود را دارد. حاشیه نویسی یک تاثیر ثانوی در سئو ویدئو دارد.

شما باید چند قانون را در هنگام قرار دادن ویدئو در سایت پیروی کنید. تمامی سرویس های میزبانی کدی را برای درج ویدئو در وبسایت های دیگر دارند که شما با کپی و جایگذاری آن در صفحه مورد نظر می توانید ویدئو را به نمایش بگذارید ولی برای انجام این کار شما باید اهداف انتظار رفته از ویدئو خودتان را در نظر گرفته و چند کار را انجام دهید. شما می خواهید افراد بیشتری وارد سایتتان بشوند یا می خواهید نمایش های بیشتری برای ویدئو تان کسب کنید؟ بگذارید قوانین این روش را شرح بدهیم.

  1. تنها یک ویدئو را در صفحه تان قرار بدهید – گذاشتن چند ویدئو در یک صفحه البته غیر از آموزش های ویدئویی چند قسمتی و یا مواردی از این قبیل باعث می شود که موتور های جستجو در انتخاب موضوع صفحه با مشکل روبرو شوند.
  2. حتما ترنسکریپت ویدئو و یا توضیحی کامل از ویدئو را در صفحه مورد نظر قرار بدهید
  3. از ابزار های تعبیه مبتنی بر IFrame برای سایتتان استفاده نکنید
  4. مطمئن بشوید که کد قرار گیری ویدئو در صفحه موجود است تا کاربران بتوانند آن را در سایتشان قرار بدهند
  5. اگر می خواهید سایت شما تنها سایتی باشد که برای ویدئو رنک دریافت می کند به افراد دیگر نسخه IFrame کد تعبیه شده را بدهید، با این کار در عین حال که کد در سایتتان قرار میگیرد و افراد آن را تماشا می کنند ولی گوگل ویدئو را در سایت شما شناسائی می کند.

برای سئو معمول باید این مراحل را طی کنید:

  1. حتما دکمه به اشتراک گذاری شبکه های اجتماعی را در سایتتان قرار بدهید چون اینگونه به اشتراک گذاری ها می تواند دیگران را از ویدئوی شما با خبر کند که موجب افزایش گفتمان ها در مورد آن و البته ارتقاء رنکینگ شما شود.
  2. شما باید تگ عنوان صفحه را بهینه سازی کنید تا مطمئن بشوید که عبارات کلیدی در عنوان ویدئو شما نمایش داده می شود.
  3. از یک مکان قابل توجه در سایت به صفحه ویدئو لینک بدهید.

در هنگام ارائه محتوا در سایتتان به این موضوع توجه داشته باشید، اگر شما میزبانی ویدئوی خودتان را به یوتیوب سپرده اید و رنک خوبی دریافت می کنید، 99% احتمال وجود دارد که صفحه یوتیوب شما به جای یوتیوب رنک دریافت کند. صفحه شما ممکن است در یک رنکینگ معمولی ظاهر شود ولی توجه داشته باشید که صفحه یوتیوب اکثر کلیک ها و رنکینگ را دریافت می کند.

اگر شما می خواهید صفحه شما تنها صفحه ای باشد که رنکینگ را دریافت می کند و تمامی ترافیک وارد وبسایت شما بشود پس باید از سرویس شخص ثالثی همچون ویدئو استفاده کنید و ویدئو را در آن سرویس ببینید تا گوگل از پیدا کردن سایت میزبان عاجز باشد و ویدئو را در سایت شما باز کند.

وقتی ویدئویی در سایتتان قرار می دهید اهدافتان را در نظر داشته باشید، اگر ترافیک زیادی در سایتتان دارید مطمئن بشوید که تنها صفحه شما رنک را دریافت می کند، شما باید مطمئن بشوید که صفحه کاملا بهینه سازی شده؛ اگر شما نمایش های بیشتری می خواهید پس چنین کاری لازم خواهد بود!

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید