بسیاری از ما میپرسند: چگونه میتوانم رتبه الکسا را ​​بهبود ببخشیم؟ درک می کنیم این متریک یا معیار سنجش برای شما و کسب و کار تان مهم است. به عنوان یک معیار عمومی، مخاطبان بالقوه، سرمایه گذاران و شرکا رتبه الکسا یا Alexa Rank خود را جستجو می کنند و از آن به عنوان راهی برای ارزیابی ارزش کسب و کار خود استفاده می کنند. به همین دلیل، پیشرفت در رتبه تان می تواند به اندازه ی یک مبلغ واقعی بر روی شما تاثیر بگذارد.

برای کسانی که تازه وارد الکسا شدند یا هنوز در رتبه بندی الکسا ناشناخته اند – یک متد واحد است که یک خلاصه سریع از عملکرد سایت (شما یا رقیب شما) را نسبت به سایر سایت های وب ارائه می دهد. اگر بر روی آن متمرکز نباشید، ممکن است همه چیزهایی را که می توانید برای به حداکثر رساندن ارزش و دید کسب و کارتان انجام دهید، انجام ندهید. در کل، قدرت سایت شما در وب به عنوان رتبه الکسا شما ترجمه می شود.

اما قبل از این که ما بتوانیم الکسا رتبه سایت خود را بهبود ببخشیم، باید یک گام به عقب برداریم. مهم است که آرایش رأی الکسا را ​​درک کنید تا بدانید میتوان آن را بهبود بخشید.

بیاید شروع کنیم.

رتبه الکسا چیست؟

رتبه الکسا شما برآوردی از میزان محبوبیت سایت تان نسبت به سایر سایت های دیگر است. رتبه Alexa پاسخ به این سوال: چگونگی روند سایت من در مقایسه با تمام سایت های دیگر؟ توجه داشته باشید که از آنجا که رتبه یک اندازه نسبی است، رتبه سایت شما نه تنها به ترافیک آن سایت وابسته است، بلکه همچنین به تغییرات در ترافیک در سایر سایت ها بستگی دارد.

چگونه الکسا اطلاعات خود را دریافت می کند؟

الکسا دارای یک پانل داده بزرگ ترافیکی است که میلیونها نفر از مردم سراسر جهان را تشکیل می دهد. بر اساس داده های این نمونه، الکسا تعداد بازدیدکنندگان را به تمامی سایت های اینترنتی برآورد می کند. این یک محاسبه پیچیده است که شامل اصلاح تعصبات و همچنین شناسایی و رد کردن ترافیک جعلی یا هرزنامه است. دانشمندان داده های الکسا در کسب و کار بهترین هستند و اطمینان حاصل می کنند که داده های الکسا در حال حاضر بدون داده های پرت و جعلی است، بنابراین شما می توانید بهترین تصمیم را برای کسب و کار خود انتخاب کنید.

رتبه الکسا چگونه محاسبه می شود؟

هر روز، الکسا بازدیدکنندگان روزانه و بازدید های صفحه را به هر سایت در سه ماه گذشته برآورد می کند. یک سایت با بالاترین ترکیب از بازدیدکنندگان و بازدید صفحه در 3 ماه گذشته رتبه اول را دارد. و همینطور یک سایت با کمترین رتبه می تواند در دامنه 30 میلیون قرار بگیرد. اگر هیچ کس در پانل اندازه گیری ما در 3 ماه گذشته از یک سایت بازدید نکرده باشد، هیچ رتبه ای برای آن سایت وجود ندارد.

تعداد بازدیدکنندگان سایت چه تاثیری در رتبه الکسا دارد؟

اگر شما تعداد بازدیدکنندگان یک سایت را در مقابل رتبه بندی می کنید، به نظر می رسد چیزی شبیه به این بوجود بیاد:

گوگل است که تعداد زیادی بازدید کننده را به خود جلب می کند و در بالای سطر # 1 رتبه بندی می شود. سایت هایی که بالای نمودار مانند Google.com قرار دارند، مقدار زیادی از ترافیک را نسبت به سایت های “بزرگ” در بالای نمودار دریافت می کنند. مهم این است که توجه کنیم که تغییرات در تعداد بازدیدکنندگان، باعث تغییر زیادی در رتبه می شود. تغییرات-بزرگ بازدیدکنندگان در مقابل رتبه.

با این حال، نزدیکتر به رشته گراف میرسید، بازدیدکنندگان بیشتر برای رسیدن به رتبه بالاتر کمک می کنند. تفاوت بزرگی در ترافیک یک سایت با رتبه 10 در مقابل سایتی با رتبه 200 وجود دارد.

برای رتبه بندی دقیق الکسا، شما می توانید معیارهای سایت خود را در الکسا تایید کنید. سایت هایی با معیارهای تایید شده، معیارهای خود را مستقیما توسط الکسا اندازه گیری می کنند، نه براساس اطلاعاتی که از پانل داده ما برآورد می شود. گواهی معیارهای سایت شما رتبه دقیقتری را ارائه می دهد، اما نه لزوما رتبه بهتر! مزایای دیگری از Metrics Certified Site وجود دارد، اما یک رتبه الکسا دقیق تر فقط یکی از آنهاست.

بنابراین، چگونه رتبه الکسا را ​​بهتر کنید؟

چندین تاکتیک وجود دارد که به بهبود رتبه الکسا شما کمک خواهد کرد:

تولید تعامل، محتوای اصلی، به طور مداوم به روز می شود که ارزش واقعی خود را برای مخاطبان شما فراهم می کند. محتوا که از این انگیزه منحرف می شود، باعث ایجاد مخاطبان وفادار نمی شود. وقتی خوانندگان منابع ارزشمند و آموزنده پیدا می کنند، با محتوای آینده درگیر می شوند و در میان خودشان و شبکه های اجتماعی (ایجاد لینک) به اشتراک می گذارند، بازدیدکنندگان جدیدی را معرفی می کنند که به طور بالقوه به مشتریان تبدیل می شود. محتوای با کیفیت نیز توسط موتورهای جستجو مانند گوگل پاداش داده می شود، که گام هایی برای دریافت پاسخ بهتر برای کاربر نهایی را می دهد.

سایت های مربوط به لینک را برای پیوند به وب سایت خود پیدا کنید. در غیر این صورت به عنوان لینک های ورودی شناخته می شود، این تاکتیک به موتورهای جستجو کمک می کند تا جایگاه شما را به وضوح تعریف کرده و همچنین اعتماد و کیفیت سایت شما را افزایش دهد. به عبارت دیگر، لینک های معتبر ورودی (از سایت هایی که به خوبی کار می کنند) اعتبار سایت خود را بدست آورید. این تاکتیک باید با تولید محتوای جذاب و اورجینال پشتیبانی شود چرا که بازدیدکنندگان هدف را به سایت شما هدایت می کنند.

لینک های داخلی، از سوی دیگر، لینک هایی هستند که از یک صفحه یا پست در سایت شما به صفحه یا پست دیگری هدایت می شوند. اینها مفید هستند زیرا آنها از طریق وبسایت شما (به عنوان مثال ناوبری وبسایت) بازدیدکنندگان را راهنمایی می کنند، و آنها را مجددا درگیر می کنند. آنها همچنین به لینک های سایت کمک می کنند، ساب لینک هایی هستند که در موتور جستجوگر زیر پیوند اصلی صفحه شما ظاهر می شوند. اما دوباره، ایجاد محتوای برتر، با یک استراتژی پیوند درونی همراه است، بنابراین اطمینان حاصل کنید که محتوایی که تولید میکنید برای بازدیدکنندگان شما مناسب و ارزشمند است.

در کل، هر دوی لینک های داخلی و خارجی به موتورهای جستجو کمک می کنند محتوای سایت شما را درک کنند و تعیین کنند که چقدر برای بازدیدکنندگان ارزشمند باشد. اما با وجود اهمیت این استراتژی آنلاین، باید از لینک دادن به طور مناسب استفاده کنید. پیوند بیش از حد می تواند اعتبار یا قابلیت خوانایی سایت شما را کاهش دهد و ممکن است توسط موتورهای جستجو مجازات شوید.

پیدا کردن کلمات کلیدی که ترافیک را به رقبای تان هدایت می کنند و بهینه سازی سایت تان برای آن کلید واژه ها یک مزیت است. با انجام یک بررسی ساده کلید واژه ای، می توانید ببینید که مخاطبان شما چگونه جستجو می کنند. در یک تحقیق، بررسی کلمه کلیدی، زبان مشتریان خود را در زمینه نیازها و خواسته های تان یاد میگیرید. ابزار های آنلاین زیادی هستند که در این امر به شما کمک شایانی می کنند.

ابزارهای مرتبط: ابزار Keyword Difficulty الکسا

درک استراتژی بازاریابی رقبای خود و یادگیری آنچه که کار می کند یا نتیجه می دهد. چند دلیل برای تجزیه و تحلیل مسائل مربوط به رقابت وجود دارد، اما به طور خلاصه تجزیه و تحلیل رقابتی سایت تان را در مسیر قرار میدهد و سرعت تان را افزایش خواهد داد. بنابراین، به شما یک درک روشن از معیارهای مهم را می دهد، چه استراتژی هایی (برای شما و رقبای شما) کار می کنند، و به شما امکان می دهد تا روند صنعت را شناسایی و پیش بینی کنید. همه این زاویه ها به اطلاع کلیه استراتژی شما می پردازند و به شما امکان می دهند تصمیمات کسب و کار بیشتری کسب کنید که به طور مثبت بر موقعیت شما در بازار تاثیر می گذارد.

ابزارهای مرتبط: ابزار تجزیه و تحلیل رقابتی

بهترین شیوه های SEO را در وب سایت خود دنبال کنید. SEO یک استراتژی بسیار مهم است که سزاوار مقدار قابل توجهی از وقت و توجه شما است. اما SEO فقط در مورد ارتقاء وب سایت شما نیست. همچنین در مورد ایجاد سایت تان برای مشتریانی که از آن برای ارتباط با نام تجاری استفاده می کنند بهتر است. بدون یک تجربه کاربری خوب، امید کمی برای نگهداری یا تبدیل مشتریان خود دارید.

ابزارهای مرتبط: ابزار حسابرسی SEO

منابع بی شماری برای یادگیری در مورد جستجوگرها وجود دارد، اما الکسا یک استراتژی بازاریابی است که شامل بررسی کلید واژه، تجزیه و تحلیل رقابتی و ابزار تجزیه و تحلیل وب به عنوان بخشی از برنامه پیشرفته الکسا است. شما دستورالعمل های خاصی در مورد چگونگی بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو، قابلیت استفاده، عملکرد صفحه، پیوند به عقب و غیره را دریافت خواهید کرد.

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید