اهمیت کلمات کلیدی دنباله دار

اهمیت کلمات کلیدی دنباله دار

در این مقاله، ما به طور خاص بر اهمیت کلمات کلیدی دنباله دار در استراتژی کلمه کلیدی تمرکز خواهیم کرد. در یک بازار بسیار رقابتی، کلمات کلیدی دنباله دار ضروری هستند. ما توضیح خواهیم داد که کلمات کلیدی دنباله دار چه هستند، چرا مفید هستند و چگونه می توان آنها را در استراتژی کلمه کلیدی خود قرار داد.

شکل 7: دنباله دار: هرچه کلمات کلیدی شما خاص تر، رقابت شما کمتر
شکل 7: دنباله دار: هرچه کلمات کلیدی شما خاص تر، رقابت شما کمتر

چرا آن را دنباله دار می نامند؟

عبارت کلمه کلیدی دنباله دار از کتاب The Long Tail  نوشته کریس اندرسون گرفته شده است. در این کتاب کریس اندرسون در مورد ظهور بازارها (مخصوصا بازارها در اینترنت) با عرضه نامحدود صحبت می کند. او کشف کرد که شکل واقعی تقاضا، که توسط اقتصاد کمبود فیلتر نشده است، یک دم بسیار طولانی را نشان می دهد (نگاه کنید به تصویر بالا). این به این معنی است که تقاضا تقریبا برای هر موقعیتی وجود دارد، اگرچه این تقاضا می تواند بسیار کوچک باشد.

یک دستگاه پخش موسیقی با 10،000 آهنگ می تواند یک مثال خوب باشد. تعداد بسیار کمی از آهنگ ها به طور مرتب پخش می شوند، در حالی که تعداد بسیار زیادی از آهنگ ها چندین بار پخش می شوند. با این حال، تحقیقات نشان می دهد که تقریبا تمام آهنگ ها (حدود 98٪) پخش می­شوند. تقاضا برای این آهنگ ها (که تعداد زیادی هستند) بسیار کم است اما وجود دارد. تقریبا همه آهنگ­ها در نهایت پخش می شوند. با ظهور اینترنت، مخاطبان مورد نظر بسیار زیاد شدند، حتی اگر محصول فقط مورد نظر درصد بسیار کوچکی از مردم باشد. به این ترتیب گسترش اینترنت باعث می شود که محصول جزیی شما سودمند باشد و رتبه بندی کلمات کلیدی دنباله دار مهم باشد.

چرا باید دنبال رتبه بندی کلمات کلیدی دنباله دار باشید؟

به این ترتیب کلمات کلیدی دنباله دار بیشتر و مشخص تر هستند. آنها تمرکز بیشتری بر یک موقعیت دارند. به نظر ما، دو دلیل مهم وجود دارد که باید بر کلمات کلیدی دنباله دار تمرکز داشته باشیم: رتبه بندی آسان و تبدیل بیشتر.

رتبه بندی آسان

رتبه بندی کلمات کلیدی دنباله دار نسبت به کلمات کلیدی رایج تر، بسیار راحت تر است، زیرا وب سایت های کمتری برای رتبه بالا در صفحات نتایج گوگل رقابت خواهند کرد. هر چه اصطلاحات جستجو طولانی­تر (و خاصتر) باشد، به این ترتیب رتبه بندی بر اساس اصطلاح ساده تر خواهد بود.

اگر شما یک شرکت یا وب سایت جدید را شروع کنید، شروع به رتبه بندی بر اساس عبارات خاص دنباله دار می­تواند مفید باشد. تا زمانی که این عبارات به ماموریت شما نزدیک است، شما جمعیت درست را مورد هدف قرار داده ­اید. ابتدا می توانید سعی کنید چندین بازار دنباله دار را تحت سلطه قرار دهید و سپس شروع به رتبه بندی در بازارهای رقابتی تر (با جمعیت بیشتر) کنید.

در موارد دیگر، تمرکز بر اصطلاحات دنباله دار نیز می تواند یک استراتژی عالی باشد. با توجه به گستردگی اینترنت، شما به راحتی مخاطبین خود را برای موقعیت خاص خود پیدا خواهید کرد. تمرکز بر روی یک گروه از کلمات کلیدی دنباله دار در مجموع منجر به مقدار زیادی ترافیک خواهد شد. بنابراین کلمات کلیدی دنباله دار ممکن است بخشی از استراتژی کلمه کلیدی شما باشد (در کنار تمرکز بر کلمات کلیدی معمولی).

تبدیل بیشتر

یکی دیگر از مزایای تمرکز بر روی کلمات کلیدی دنباله دار این است که بازدید کننده ای که وب سایت شما را پیدا می کند احتمال بیشتری دارد که سرویس یا محصول شما را خریداری کند. هرچه اصطلاحات جستجوی بیشتر و دقیق­تر باشد، شانس تبدیل بیشتر خواهد بود. افرادی که از یک واژه خاص استفاده می­کنند، ایده واضحتری از آنچه دنبال می کنند دارند. و افرادی که می دانند به دنبال چه هستند، بیشتر مستعد خرید هستند! به این ترتیب کلمات کلیدی دنباله دار بر گروه کوچکی از مردم تمرکز می­کنند، یا به عبارتی بر گروه کوچکی از مردم با انگیزه تمرکز می­کنند. و این باعث می شود تمرکز بر کلمات کلیدی دنباله دار بسیار سودآور باشد.

من این را با استفاده از مثال توضیح خواهم داد: من در حال حاضر برای تعطیلات تابستانی بعدی به دنبال کلبه ­ای در فرانسه میگردم. جستجو را با عبارت “تعطیلات فرانسه” شروع کردم. من به سرعت متوجه شدم که می خواهم به Dordogne بروم و یک خانه در حومه را ترجیح می دهم. جستجوی من هنوز ادامه دارد، اما اکنون از عبارتی مانند “تعطیلات خانه روستایی در Dordogne” استفاده می کنم. یک کلمه کلیدی دنباله دار. با استفاده از این کلمه کلیدی، سایت های جدیدی پیدا کردم که بیشتر شبیه خواسته های تعطیلات من بود. شانس رزرو تعطیلات برای من به طور عمده افزایش یافت.

نسبیت طولانی و طولانی تر

دنباله دار یک اصطلاح نسبی است. برای یک وب سایت بزرگ، که در حوزه ورزش غالب می شود، واژه ­های جستجوی دنباله دار می توانند کفش های ورزشی یا لباس های ورزشی باشند. کلمات کلیدی اصلی چنین وب­سایتی برای مثال پس از آن ورزش خواهد بود. برای شرکت های کوچکتر و جزیی­تر که در زمینه ورزش فعالیت انجام می دهند، کلمات کلیدی دنباله دار می توانند “کفش های ورزشی زنانه مرسوم،” و “لباس ورزشی رنگارنگ” باشند. کلمات کلیدی اصلی برای این سایت پس از آن به عنوان مثال “لوازم ورزشی مرسوم” خواهد بود.

چیزی که برای یک وب سایت دنباله دار است، نباید حتما برای یک وب سایت دیگر دنباله دار باشد. این­ها همه بستگی به موقعیت کسب و کار شما و وب سایت شما در زمینه تخصص شما دارد.

نتیجه

تعریف ماموریت شما، که در آن شما کاملا درباره شگفت انگیزی محصول، سایت یا وبلاگ خود شفاف سازی می­کنید، باید بر انتخاب کلمات کلیدی دنباله داری که می خواهید رتبه بندی کنید، متمرکز باشد. تلاش برای ایجاد رتبه وب سایت شما برای یک دوره خاص می تواند بسیار سودآور باشد، تا زمانی که این عبارت خاص به محصولاتی که شما در حال فروش آن هستید بسیار نزدیک است. افرادی که از عبارات دقیق مأموریت شما استفاده می کنند و وب سایت شما را پیدا می­کنند، ممکن است نسبتا کم باشند اما این افراد بیشترین شانس خرید محصول شما و یا تبدیل شدن به بازدید کننده منظم شما را دارند.

خیلی مهم است بدانیم دیدگاه شما راجع به این مطلب چیست؟

avatar
  Subscribe  
Notify of