چگونه یک میلیونر خود ساخته شویم؟

چگونه یک میلیونر خود ساخته شویم؟

رویای میلیونر شدن از زبان برایان تریسی (زندگی به سبک میلیونرها)

سلام، من برایان تریسی هستم وقتی در سنین نوجوانی بودم، رویای میلیونر شدن در سن 30 سالگی را در سر می پروراندم وقتی به سن 30 سالگی رسیدم ورشکسته بودم و این رویا را به 35 سالگی موکول کردم وقتی به سن 35 سالگی رسیدم نیز ورشکسته بودم اما بعد شروع به برگزاری سمینار هایی در اندازه های کوچک کردم یک بار فردی مرا صدا زد، یک تاجر و او گفت که آیا می توانم برای 800 شرکت کننده مستقل در رابطه با “چگونه یک میلیونر خود ساخته شد” سخنرانی کنم و من گفتم البته و سپس تلفن را قطع کردم و سپس گفتم: یا مسیح، من هیچ ایده ای برای میلیونر شدن ندارم.

من خودم در تمام زندگی دوست داشتم که میلیونر شوم اما هیچ چیز در مورد این موضوع نمیدانم بنابر این شروع به بررسی میلیونر های خود ساخته کردم و من به دو چیز پی بردم اول اینکه میلیونر های خود ساخته برای سالهاست که مورد مطالعه و بررسی قرار میگیرند و میلیون ها میلیون دلار و این یعنی ما می دانیم که آنها کیستند؟ و از کجا آمده اند؟ و دوم اینکه اگر شما همان کاری را که میلیونر ها انجام داده اند، انجام دهید افرادی بوده اند که از صفر شروع کرده اند و در مدت یک نسل، یک میلیونر شده اند.

شما هم به زودی همان نتیجه ای که می گیرید که آنها گرفته اند و اگر موفق نشدید هم که ضرر نکرده اید خوب، نقطه آغازین برای میلیونر شدن به یاد داشتن بزرگترین اکتشاف بشریت است و این است که شما همانی خواهید شد، که اکثر اوقات فکرش را می کنید اگر شما صادقانه می خواهید ثروتمند شوید تا به تمام اهداف مالی خود برسید و به عنوان یک میلیونر خود ساخته بازنشسته شوید یکی از هوشمندانه ترین کار هایی که می توانید انجام دهید این است که پرورش عادت فکر کردن و عمل کردن است به نحوی که دیگران را هم برای میلیونر شدن توانا می سازد کجا این شیوه سخت است.

یادگیری و فکر کردن مداوم به موفقیت

چگونه یک میلیونر خود ساخته شویم؟

بیشتر مردم درباره پول کمی که دارند فکر می کنند نگران ورشکست شدن اند نگران قیمت هر چیزی اند و همیشه متعجب اند که چرا از لحاظ مالی پیشرفت نمی کنند چون در مورد فقر و نداری فکر می کنند بجای آنکه درباره موفقیت و کامیابی بی اندیشند خوب این عادت های مربوط به موفقیت مالی همچون تمام عادت های دیگر به کمک تمرین و تکرار قابل یادگیری اند به بیان دیگر شما می توانید خود را به نحوی برنامه ریزی کنید که همانند میلیونر های خود ساخته فکر کنید اما به یاد داشته باشید که از در دنیای درون باید شروع شود قبل از اینکه حقیقتی در دنیای بیرون شود.

تمرکز در استقلال مالی

اولین اکتشاف مربوط به الگوی فکری میلیونر های خود ساخته این است که آنها بیشتر اوقات عادت تفکر به داشتن استقلال مالی را دارند در همان ابتدای زندگی و در نقطه معینی از زندگی آنها برای دستیابی به اهداف معینی از استقلال مالی، تمرکز می کنند آنها بیشتر زمان ها در مورد این موضوع فکر می کنند.

از خودگذشتگی در برابر اهداف مالی

میلیونر های خود ساخته برای به دست آوردن اهداف مالی خود، خود را متوقف به انجام هر گونه وقف و از خودگذشتگی که نیاز است می کنند آنها زندگی مالی خود را بار ها سازماندهی می کنند، آنها کسب درآمد می کنند، سرمایه گذاری و مراقبت می کنند و زمان صرف فعالیت هایشان می کنند، به نحوی که همه اینها همگام بوده و به آنها برای رسیدن به اهداف معین مالی خود کمک می کند.

زندگی به عنوان یک دوراهی (اهداف مالی)

نکته مهمی در اینجا نهفته است به دست آوردن موفقیت مالی بسیار دشوار است و تصادفی به دست نمی آید بلکه به وسیله طراحی تعمدی محقق شده و یک دوره طولانی انضباط همراه با سماجت در انجام کار های لازم است خوب، در یک نقطه معینی از زندگی به یک دوراهی در رابطه با اهداف مالی خود می رسد یکی از راه ها به سمت، کسب درآمد، ذخیره و انباشته کردن است و راه دیگر کسب درآمد، خرج کردن و بدهکار شدن است و 80 درصد از افراد راه دوم را انتخاب می کنند چرا که سرگرم کننده و ساده است.

پاسخ سؤالی که باید برای ما روشن باشد (مسئولیت پذیری در اهداف مالی)

به عنوان یک فرد کاملا مسئول بالغ شما باید تصمیم بگیرید که خواهان انتخاب کدام مسیر اید؟ و صرف نظر از اینکه کدام مسیر را تا کنون انتخاب کرده بودید شما در انتخاب مسیری که از امروز می خواهید بروید، آزاد دید یکی از بهترین جملاتی که می گویم این است که: اصلا مهم نیست که تا کنون کجا بوده اید، انچه که خیلی اهمیت دارد این است که به کجا می روید شما گذشته را نمی توانید تغییر دهید اما آینده را کاملا می توانید تغییر دهید با انتخاب یک مسیر متفاوت از امروز نقطه آغاز به دست آوردن موفقیت مالی و پیوستن به جمع میلیونر های خود ساخته برای شما این است که: مسئولیت کامل زندگی مالی خود را بپذیرید.

سازماندهی اهداف مالی و زندگی مالی به عنوان یک میلیونر

بیشتر میلیونر های خود ساخته اهداف مالی و زندگی مالی خود را به نحوی سازماندهی می کنند که ارزش شبکه های آنها حدود 8 تا 10 درصد در سال نسبت به مقدار پولی که با آن کار می کنند، رشد می کند آنها اهداف مالی برای خود تعیین می کنند و به دنبال طرح هایی برای سریع ثروتمند شدن نیستند آنها صبور و دور اندیش هستند آنها خود را منضبط به ذخیره و انباشته کردن پول برای سالهای زیادی، می کنند آنها قمار و ریسک نمی کنند و دنبال راه های برای کسب درآمد سریع و آسان نیستند چون اصلا همچین راه هایی وجود ندارد.

راز موفقیت در ثروتمند شدن

راز موفقیت در ثروتمند شدن

در نتیجه عادت تفکر به پول خود، هر ساله مقداری به سرمایه آنها اضافه میشود و سرانجام از یک میلیون دلار عبور می کنند و همچنان به راه خود ادامه می دهند و همانطور که انیشتین گفته است “بهره مرکب” بزرگترین قدرت جهان است بنابر این راز موفقیت این است که، آرام ثروتمند شوید سعی نکنید که سریع به ثروت دست یابید وقتی شما تبدیل به آن آدمی شوید که اهداف مالی تعیین کند و یک میلیون دلار یا بیشتر پول انباشته کند.

ویژگی ای که همیشه می تواند باعث میلیونر شدن شما باشد، را دریابید

شما پس فردی هستید که بتواند دومین یا سومین میلیون را هم به دست آورد میدونید من این جمله را میگفتم که ساخت اولین میلیون بسیار مشکل است اما به دست آوردن دومین میلیون تقریبا حتمی است چرا اینگونه است؟ چون شما برای کسب اولین میلیون مجبورید ویژگی های کاملا متفاوتی را پرورش دهید و اکنون شما این ویژگی ها را در اختیار دارید و کسب دومین میلیون، به مراتب ساده تر است و اگر اتفاق ناخوشایندی برای شما رخ دهد و تمام سرمایه خود را از دست دهید شما قادر خواهید بود که تقریبا سریع آن سرمایه را بازگردانید چرا که شما تبدیل به آن فردی شده اید که می تواند میلیونر شود.

و زمانی که تبدیل به همچین فردی شدید دیگر از دستش نخواهید داد داستان جالبی در مورد Mike Todd وجود دارد، کارگردان تئاتر کسی که تمام سرمایه خود را به تهیه کنندگی سرمایه گذاری کرد و همه را از دست داد و ورشکست شد و یک کسی از او پرسید: هی! مایک، فقیر بودن چه حسی رو داره، گفت: من فقیر نیستم، فقر فقط یک حالت ذهنی است من فقط ورشکسته ام و این هم گذرا است و پیش از یک ماه او دوباره به اوج برگشت و دوباره او یک میلیونر خود ساخته بود چرا که طرز فکر آن را داشت بنابراین میلیونر های خود ساخته به کمک شانس، به موفقیت های مالی نمیرسند، شانس جرو فاکتور ها محسوب نمی شود برای میلیونر خود ساخته شدن، شما باید اهداف مالی تعیین کنید و برای به دست آوردن موفقیت مالی، هر روز تلاش کنید و اگر شما این کار را انجام دهید، با سماجت و مقاومت، روز به روز، هفته به هفته و ماه به ماه قطعا به اهداف مالی خود دست خواهید یافت.

خیلی مهم است بدانیم دیدگاه شما راجع به این مطلب چیست؟

avatar
  Subscribe  
Notify of