چگونه یک پست موفق برای وبلاگمان بنویسیم

نوشتن یک پست وبلاگ جذاب با وجود وبلاگ های مختلف می تواند کمک شایانی به شما بکند، مهم است که مقالات تان در این رقابت بهتر جلوه کند. بنابراین چه عناصری یک پست وبلاگ را موفق می کند؟ در این مقاله، هنگام نوشتن یک پست وبلاگ، اهمیت اصالت و کیفیت را مورد بررسی قرار خواهیم داد. […]

نوشتن یک پست وبلاگ جذاب با وجود وبلاگ های مختلف می تواند کمک شایانی به شما بکند، مهم است که مقالات تان در این رقابت بهتر جلوه کند. بنابراین چه عناصری یک پست وبلاگ را موفق می کند؟

در این مقاله، هنگام نوشتن یک پست وبلاگ، اهمیت اصالت و کیفیت را مورد بررسی قرار خواهیم داد. ما در مورد چگونگی استفاده از کلمات کلیدی برای کمک به رتبه‌بندی محتوا در موتورهای جستجو بحث خواهیم کرد و همچنین بررسی خواهیم کرد که چگونه فرمت بلاگ را تغییر دهیم تا بیننده بتواند به سادگی متن را مرور کند. در نهایت، ما در مورد چگونگی ایجاد تعامل در اطراف هر پستی که شما منتشر می کنید و نحوه تبلیغ محتوای خود در سایت و خارج از سایت را بررسی خواهیم کرد تا اطمینان حاصل شود که تعداد خوانندگان آن شایسته تلاش شماست.

محتوای اصلی ایجاد کنید

 

ایجاد محتوای اصلی کلید نوشتن یک پست وبلاگ موفق است. همیشه برای ذهن مخاطبان خود بنویسید و تلاش برای ایجاد مطالب منحصر بفرد کنید که ارزش طول عمر آنها را اضافه کند.

شما می‌خواهید خوانندگان را بخود علاقمند کنید و آنها را تشویق کنید تا طرفداران سایت شما شوند. با نوشتن مقالات شگفت انگیز، مربوط به زمینه خود، شما می‌توانید بسادگی بین خود و مخاطبان، اعتماد و اعتبار و وفاداری ایجاد کنید که آنها را تشویق کند دوباره هم به وبلاگ شما سر بزنند.

چارچوبی تازه بیابید

زاویه ای دیگر در نوشتن  مقاله های خود بیابید. سعی کنید بیش از یک موضوع را با یکدیگر در هم آمیزید. حقایق و ارقام اخیر را به پست تازه خود بیفزایید. یا مقاله وبلاگ را به صورت راهنما بنویسید، گام به گام یک مسئله را حل کنید تا بتوانید بازدیدکنندگان خود را با راه حل این مسئله آشنا کنید.

با این حال، اگر می خواهید با خواننده از قبل هماهنگ باشید، قبل از نوشتن تحقیق کنید. اطمینان حاصل کنید که محتوای شما علمی و سودمند بوده و به خوبی نوشته شده است. دادن تجربه جالب و متنی اصیل به خوانندگان باید اولویت تان باشد.

از واژگان کلیدی بهره گیرید

 

استفاده از کلمات کلیدی در پست های وبلاگ، کمک می کند مطالب خود را در موتورهای جستجو برای شرایطی که مخاطبان شما در جستجوی آن هستند رتبه بندی کند. کلمات کلیدی را می توان با استفاده از برنامه گوگل مورد بررسی قرار داد. اطمینان حاصل کنید کلماتی را که مربوط به وب سایت وردپرس شما هستند انتخاب کنید نه فقط کلمات کلیدی که دارای تعداد زیادی جستجو هستند. در غير اين صورت، شما نوع مناسبي از بازديدكنندگان را به سايت خود مي بريد.

هنگامی که یک مقاله وبلاگ می‌نویسید، فقط روی تکرار نوشتن کلمه کلیدی تمرکز نکنید. این مهم است که یک مقاله جالب و با کیفیت بالا داشته باشید که بازدیدکنندگان شما با آن درگیر شوند. در هر صورت، موضوع مقاله و کلمه کلیدی شما باید با هم مرتبط باشند. برای اینکار باید کلیدواژگان شما در مقاله خود  بعنوان یک فرآیند بسیار ساده و طبیعی حضور داشته باشند و تکرار شوند.

متنی تولید کنید که بخوبی نوشته شده باشد.

 

هنگامی که تصمیم به نوشتن مقاله  گرفته اید مطمئن شوید که نوشته دارای کیفیت بالاست. یک سربرگ جذاب برای جلب توجه مخاطبان خود اضافه کنید. جملات و پاراگراف ها را کوتاه نگه دارید تا بازدیدکنندگان بتوانند مقاله شمارا بخوانند. و همیشه چک کنید که املایی، دستور زبان و نقطه گذاری صحیح هستند.

چه لحن صدایی را می خواهید بکار برید؟

هنگام نوشتن، لحن صدای مورد استفاده را در نظر بگیرید. این به موضوع وبلاگ شما بستگی دارد. اگر شما در مورد موضوعات جدی یا علمی نوشتید، باید رویکرد اطلاعاتی یا علمی بیشتری داشته باشید. با این حال، اگر موضوع شما بیشتر ترویجی باشد، باید نوشتاری نیز ترویجی باشد.

یک دیباچه قوی انتخاب کنید

مقدمه قوی و گیرا،  بخشی حیاتی از یک پست وبلاگ موفق است. مقدمه شما باید کوتاه باشد و به جا. به خوانندگان خود بگویید دقیقا چه مقاله ای دارید، چه چیزی می خواهید یاد بگیرند و چگونه به آنها کمک خواهد کرد. در هنگام نوشتن یک مقدمه زمان لازم برای خواندن آن را نیز درنظر بگیرید، چراکه اگر متن طولانی باشد بازدیدکنندگان شما متوجه شوند که آنچه را که می بینند دوست ندارند و در نتیجه نمی خواهند آنها را بخوانند.

فرمت نوشته را نیز در نظر بگیرید

قالب بندی هنگام ایجاد یک پست وبلاگ موفق بسیار مهم است. بیشتر خوانندگان هرگز به طور کامل با یک پست کامل ارتباط برقرار نمیکنند، بخشی از آنرا مرور می کنند، و تنها بخشی از نوشته را بدقت می خوانند. بنابراین در نوشتن پست شما باید این نوع خواندن را بازتاب دهید.

استفاده از سرفصل و زیربخش

همانطور که قبلا گفته شد، جملات و پاراگراف ها را کوتاه نگه دارید. طیف متنوعی از عنوان ها و زیر شاخه ها را در متن خود مورد استفاده قرار دهید تا نوشته ها را شکسته و مخاطبان  فورا ببینند که در مقاله چه چیزی را پوشش می دهید. این عنوان ها را به صورت H2 و H3 قالب بندی کنید تا در صفحه برجسته شوند.

تصاویر مهم هستند

تصاویر نیز برای تقسیم کردن متن مفید هستند. از تصاویر درخشان و چشم نواز که اثر عمیقی ایجاد می کنند، بهره ببرید. اطمینان حاصل کنید که تصاویر مربوط به مقاله شما هستند و مخاطبان مورد نظر شما را جذب می کنند. رسانه های دیگر مانند ویدئو در پست ها نیز می تواند سودمند باشد.

در مورد تصویر برجسته ای که استفاده می کنید دقیقا فکر کنید. تصویر برجسته گرافیکی است که هر کس قبل از باز کردن مقاله آن را می بیند. بنابراین باید دارای کیفیت بالا و به اندازه کافی جالب و جذاب باشد که باعث شود مخاطب تصمیم به خواندن مقاله بگیرد.

بهینه سازی پست های وبلاگ شما برای موتورهای جستجو

قبل از اینکه پست وبلاگ خود را در وردپرس منتشر کنید باید بررسی کنید که آیا به خوبی برای موتورهای جستجو بهینه شده است و میتوانید شماری از پلاگین موثر SEO که می تواند به شما در این کار کمک کند را مورد استفاده قرار دهید.

در حال حاضر SEO Yoast محبوب ترین و آسان‌ترین راه برای استفاده است. این راه حل رایگان، مطالب شما را خوانده و کلمات کلیدی را بررسی می کند و این قابلیت را به شما می دهد تا به سرعت داده های مناسب را در پست های خود بکار ببرید. سپس توصیه هایی برای کمک به بهبود بهینه سازی پست وبلاگ شما برای موتورهای جستجو ارائه می دهد.

بیننده را برای بازگشت تشویف کنید

یک پست وبلاگ موفق باید باعث ایجاد تعامل در سایت شما شود. خب حالا چه می توانید به مقالات خود اضافه کنید تا به افزایش سطح تعامل کمک کنید؟

نوشته خود را با نوشته‌های دیگر در سایت خود  پیوند دهید.

برای تشویق کاربران به ماندن در سایت خود، به سایر مقالاتی که نوشته اید پیوند بزنید. در زمان نوشتن هر پست وبلاگ  لینک موضوعی مشابه را که خواننده ممکن است علاقمند به خواندن آن باشد را نیز جای دهید. پس از آن خواننده احتمال بیشتری خواهد داشت که از طریق این، دیگر مقاله ها را کلیک کند و زمان بیشتری در سایت شما بگذراند و بیشتر تعامل داشته باشد.

همیشه بخش دعوت به خواندن را نیز داشته باشید

هنگامی که بازدیدکنندگان به خواندن مقاله شما پایان دادند، چند مطلب مرتبط را به آنها پیشنهاد کنید تا با کلیک کردن بر روی آنها، بتوانند به مطالب مرتبط با این موضع در سایت شما دسترسی داشته باشند یا از آنها سوالی بپرسید این امر مردم را تشویق می کند تا نظرات خود را در بخش نظرات ارائه دهند که می توانند به سرعت به بحث های پر جنب و جوش تبدیل شوند.

 

بخش نظرات را اضافه کنید

در زیر هر مقاله وبلاگ، وردپرس بخش نظرات پیش فرض را نمایش می دهد. هنگامی که خواننده نظرش را می نویسد، در اولین فرصت  پاسخ دهید زیرا این کمک می کند تا انجمنی پر رونق و تعاملی ایجاد شود.

ارتقا بخش نظرات شما یک راه موثر برای افزایش تعامل است. Disqus یک سیستم نظرخواهی جداگانه است که بر روی میزبانی و مدیریت نظرات شما تمرکز دارد. امکانات آن عبارتند از سفارشی سازی طراحی، بحث در زمان واقعی، گزینه های ورود به سامانه با استفاده از Google و دیگر کانال های رسانه های اجتماعی و دیگر ویژگی ها.

محتوای تان را ارتقا دهید

محتوای سایت شما هر چقدر هم که خوب باشد، شما هنوز باید آن را بهتر کنید. برای انجام این کار، شما باید وقت خود را برای بهبود آن اختصاص دهید.

ارتقاء سایت

 

هنگامی که محتوای جدید را منتشر می‌کنید، همیشه آن را در سایت خود تبلیغ کنید. به عنوان اخبار در یک نوار سلام و یا پاپ آپ به اشتراک بگذارید. برای هر پست جدید یک موقعیت برجسته در صفحه اصلی خود انتخاب کنید و یک ابزارک را به نوار کناری خود اضافه کنید که پست های اخیر را نشان دهد.

ابزارک آخرین پست ها با ریز عکس ها یک پلاگین وردپرس سبک، ساده و موثر است. این راه حل رایگان شما را قادر می سازد تا ابزارک پست های اخیر را به ستون های فرعی خود اضافه کنید، تا با نمایش تصاویر کوچک از تصویر برجسته هر مقاله تازه، آنها را تبلیغ کند. استفاده از این افزونه یک راه آسان برای ترویج محتوای جدید و جذب بازدیدکنندگان بیشتری در سایت است.

ارتقاء خارج از سایت

 

ارتقاء خارج از سایت نیز بسیار مهم است. هر بار که یک پست جدید را منتشر می‌کنید، آن را در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید و به لیست ایمیل‌های خود ارسال کنید. این تضمین می کند که مخاطبان شما با محتوای جدید منتشر شده به روز می شوند و آنها را تشویق می کند تا به طور منظم به سایت شما بازگردند تا آن را بخوانند.

افزودن دکمه های اشتراک گذاری در رسانه های اجتماعی به هر صفحه و پست نیز یک ایده خوب است. دکمه های بازنشر در شبکه‌های اجتماعی قابل مشاهده است و به خوانندگان شما یاداوری می کنند که میتوانند مطلب را در صفحه اجتماعی  به اشتراک گذارند. سوشال پاگ، دکمه های اشتراک اجتماعی شیکی را ایجاد کرده است که می تواند برای اشتراک گذاری محتوا در شماری از شبکه های اجتماعی  مهم استفاده شود.

مرور نهایی در مورد پست های وبلاگ موفق

برای پیدا کردن پست های موفق وبلاگ خود، همیشه  سایت خود را تجزیه و تحلیل کنید. از Google Analytics برای شناختن پست هایی که بیشترین مخاطب را جمع کرده اند و بیشترین اشتراک را داشته اند و بیشترین میزان تبدیل را انجام داده‌اند، بهره ببرید. هنگامی که شما درک کنید که کدام مقالات مخاطبان بیشتری را به خود جلب می کنند، آنگاه می دانید که چه محتوایی باید در سایت قرار گیرد.

کدام یک از این استراتژی ها در راستای کمک به نوشتن یک پست وبلاگ موفق به شما کمک کرده است؟ لطفا افکار خود را در زیر به اشتراک بگذارید …