نحوه بهینه کردن کدها و بالابردن سرعت عملکرد سایت وردپرسی

آیا علاقه دارید که برنامه ها، کد ها یا فایل های اضافی سایت خود را حذف کنید؟ کوتاه کردن کدهای CSS و Javascript کمک می کند تا سایت سریع تر بارگذاری و لود شود، در این مطلب ما به شما چگونگی به حداقل رساندن فایل های css، جاوا اسکریپت و به طور کلی کار با این افزونه را میگیم تا عملکرد و سرعت سایت تان را افزایش دهید.

در چه مواقعی و چه زمانی به بهینه کردن کدهای سایت نیاز دارید؟

با پاک کردن فضاهای سفید، خطوط و کدهای غیر ضروری که موجب بهینه شدن کدهای سایت وردپرسی ما میشود، فایل سایت ما کاهش پیدا می کند. معمولا توصیه می شود فقط برای فایل هایی که به مرورگرهای کاربر ارسال می شوند استفاده شود. این شامل فایلهای HTML، CSS و JavaScript است. شما همچنین میتوانید فایلهای پی اچ پی را حذف کنید، اما پی اچ پی یک زبان برنامه نویسی در سمت سرور است و تغییر آن باعث بهبود سرعت بارگذاری صفحات برای کاربران شما نمیشود.

حذف فایل ها مزیتی برای بهبود سرعت و عملکرد وردپرس و تسریع بارگذاری فایل های فشرده در سایت شما است.

با این حال، بعضی از کارشناسان معتقدند که بهبود عملکرد برای اکثر وب سایت ها بسیار کم است و ارزش این مشکل را ندارد. Minification فقط تعداد کمی داده ها را در بیشتر سایت های وردپرسی کاهش می دهد. شما می توانید به سادگی بهینه سازی تصاویر برای وب را افزایش دهید.

یک مثال کد CSS معمولی :

body {
margin:20px;
padding:20px;
color:#333333;
background:#f7f7f7;
}
h1 {
font-size:32px;
color#222222;
margin-bottom:10px;
}

پس از بهینه سازی کد،نتیجه به این صورت می باشد:

body{margin:20px;padding:20px;color:#333;background:#f7f7f7}h1{font-size:32px;margin-bottom:10px}

اگر سعی می کنید به امتیاز 100 در ابزار Google Pagespeed یا GTMetrix دست یابید، بنابراین حذف CSS و جاوا اسکریپت به طرز چشمگیری نمره شما را بهبود می بخشد.
پس از گفتن نگاهی به چگونگی ساده سازی CSS / جاوا اسکریپت بر روی سایت وردپرسی خود بیاندازید.

بهینه کردن CSS و JavaScript در وردپرس

اولین کاری که باید انجام دهید این است که افزونه بهتر وردپرس Better WordPress Minify را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، مراحل گام به گام راهنمای نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از فعال شدن، افزونه یک آیتم منو جدید با نام ‘BWP Minify’ را به نوار مدیریت وردپرس اضافه خواهد کرد. با کلیک بر روی آن شما را به صفحه تنظیمات افزونه می برد.

در صفحه تنظیمات، شما باید دو گزینه اول را بررسی کنید تا به صورت خودکار محتوای JavaScript و CSS را در سایت وردپرسی خود حذف کنید.
اکنون می توانید دکمه ذخیره تغییرات را برای ذخیره تنظیمات خود کلیک کنید.
بسیاری از گزینه های پیشرفته دیگر در این صفحه وجود دارد. تنظیمات پیش فرض برای اکثر وب سایت ها کار می کنند، اما شما می توانید این گزینه ها را براساس موارد مورد بررسی و تغییر دهید.
بعد، شما باید به وب سایت خود بروید. راست کلیک anywhere و سپس ‘مشاهده صفحه منبع’ را از منوی مرورگر انتخاب کنید.

شما در حال حاضر کد منبع HTML تولید شده توسط سایت وردپرس را مشاهده خواهید کرد. اگر دقت کنید، متوجه خواهید شد که این افزونه فایلهای CSS / JavaScript را از پوشه خود افزونه به جای قالب و افزونه وردپرس بارگذاری خواهد کرد.

افزونه Better WordPress Minify کد های CSS و JavaScript را ذخیره کرده و نسخه های بهینه شده را به مرورگرها ارائه می دهد.

ما امیدواریم که این مطلب در نحوه بهینه کردن و بالابردن سرعت عملکرد سایت به شما کمک کند.

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید