به راحتی آدرس ورود وردپرس خود را تغییر دهید

اگر شما از وردپرس استفاده کرده باشید برای ورود به پنل وردپرسی از آدرس هایی شبیه به لینک های زیر استفاده کردید.

http://example.com/wp-login.php
http://example.com/wp-admin/

در واقع، شما می توانید با هر آدرسی به صفحه لاگین وردپرس خودتان دسترسی داشته باشید. که با این کار دیگر فهمیدن اینکه شما از وردپرس استفاده می کنید برای کاربران سخت خواهد شد.

http://example.com/login/
http://example.com/admin/

همانطور که می دانید این آدرس های پیشفرض دسترسی راحت تری به ناحیه مدیریت می دهند.ولی با این حال بعضی اوقات پیش میاد که شما دوست دارید وب سایت تان لینک ورود منحصر به فردی داشته باشد.
علاوه بر این با تغییر آدرس ورود وردپرس قدمی برای بهبود امنیت وردپرس برداشتید. اما در نظر داشته باشید که این کار یک قدم کوچیک به حساب میاد، فقط باعث می شود که افراد گمراه شوند یا بنظر برسد که از وردپرس استفاده نشده است.

تغییر آدرس ( URL ) ورود وردپرس

برای تغییر آدرس ورود وردپرس، ما از یک افزونه رایگان به نام Custom Login URL استفاده می کنیم.برای شروع،اقدام به دانلود و نصب این افزونه مانند نصب افزونه های دیگر می کنیم.
پس از نصب، به منوی “تنظیمات” میریم و بر روی زیر منوی “پیوندهای یکتا” کلیک می کنیم.

بعد از انجام اعمال بالا و رفتن به صفحه تنظیمات در انتهای صفحه شما دو بخش “Authentication Permalinks” و “Authentication Redirection.” رو مشاهده خواهید کرد.
در اینجا شما می توانید آدرس ورود وردپرس جدید خود را تنظیم کنید. می تونید یک نام جدید برای فیلد های ورود، ثبت نام، فراموشی گذرواژه و آدرس خروج تعریف کنید.
توجه: عبارت / را در ابتدای نامی که در نظر میگیرید فراموش نکنید.

 

پس از اعمال تغییرات در بخش “Authentication Permalinks,” به بخش “Authentication Redirection” بروید و آدرس هایی را که بعد از ورود و خروج از پنل وردپرس باید به آنها مراجعه شود را وارد کنید.

وقتی تنظیمات را انجام دادید.بر روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.

از این به بعد، ورود و خروج از پنل وردپرس با آدرس های جدید امکان پذیر خواهد بود.

توجه داشته باشید که اگر سایت شما کاربران دیگری دارد آدرس جدید ورود به وردپرس را در اختیار آنها قرار دهید.

امید است که این مطلب برای شما مفید بوده باشد. اگر روش های دیگری برای تغییر آدرس ورود وردپرس دارید خوش حال میشویم که از طریق بخش نظرات افکار و تجربیات خود را به اشتراک بگذارید.

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید