نحوه ایجاد فیلتربندی نمونه کار در وردپرس

آیا تا کنون به این ویژگی حرفه ای در وردپرس توجه کرده اید؟ می خواهیم یکی از عملکرد های کاربردی در نمونه کار ها را بررسی کنیم. در واقع فیلتر کردن نمونه کارها به کاربران اجازه می دهد که موارد موجود را بر اساس برچسب مرتب سازی کنند. این ویژگی به شما در نمایش سبک های مختلف کمک می کند و کاربران شما می توانند اقلام مورد علاقه خود را پیدا کنند. در این مطلب، ما به شما چگونگی فیلتر بندی نمونه کارها را در وردپرس نشان می دهیم.

 

چرا یک نمونه کار در وردپرس ایجاد کنیم؟

اضافه کردن فیلتر به نمونه کارها اجازه می دهد که شما کار خود را در زیر برچسب های مختلف نشان دهید همچنین کمک می کند تا کاربران خود را بر اساس موارد ایجاد شده در نمونه کارها به راحتی تقسیم بندی کنید. بیایید چگونگی ایجاد یک نمونه کار قابل فیلترینگ در وردپرس بدون نوشتن کد انجام دهیم.

ساخت فیلتربندی نمونه کارها در وردپرس

اول شما باید افزونه Envira Gallery را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر مراحل گام به گام راهنمای نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.
Envira Gallery یکی از افزونه های نسخه اصلی وردپرس است و شما باید حداقل دسترسی به تگ های افزونه را داشته باشید.
پس از فعال شدن شما باید از مسیر Envira Gallery » Settings دیدن کنید برای وارد شدن به صفحه ی تنظیمات، باید کلمه عبور را داشته باشید. می توانید کلمه عبور را از حساب کاربری خود در وب سایت Envira Gallery دریافت کنید.

نحوه ایجاد فیلتربندی نمونه کار در وردپرس

و در ادامه شما نیاز به افزودن تگ ها دارید، برای این کار باید به Envira Gallery » Addons سر بزنید و بر روی تگ های addon کلیک کنید.

نحوه ایجاد فیلتربندی نمونه کار در وردپرس

روی دکمه install بزنید و افزونه Envira Gallery را آپلود و نصب کنید، و بعد رو گزینه Activate کلیک کنید.

نحوه ایجاد فیلتربندی نمونه کار در وردپرسالان می توانید نمونه کارهای فیلترشده خود را آپلود کنید.
سرانجام به Envira Gallery » Add New بروید برای ایجاد اولین گالری خود برروی گزینه Add New کلیک کنید.

نحوه ایجاد فیلتربندی نمونه کار در وردپرس

برای آپلود عکس های خود بر روی ‘Select files from your computer’ کلیک کنید. همین طور برای انتخاب فایل ها از کتابخانه رسانه ای وردپرس بر روی ‘Select files from other sources’ کلیک کنید.
اکنون فایل ها در گالری شما خواهد بود. پس از انجام این کار می توانید برای دیدن تصاویر خود به پایین بروید.

نحوه ایجاد فیلتربندی نمونه کار در وردپرس

حالا شما باید روی نماد مداد کلیک کنید تا یک تصویر را ویرایش کنید. با پنجره طاهر شده می توانید برچسب ها و سایر داده های متا را به عکس های خود اضافه کنید.

نحوه ایجاد فیلتربندی نمونه کار در وردپرس

برچسب هایی را که میخواهید به این عکس اختصاص دهید وارد کنید. شما می توانید برچسب های چندگانه را با کاما اضافه کنید.
پس از این کار بر روی دکمه ذخیره داده های متا کلیک تا برچسب هایتان را ذخیره کنید.
حالا شما باید این روند را تکرار کنید تا برچسب ها را به تمام تصاویر موجود در گالری اضافه کنید.
پس از اضافه کردن برچسب به عکس های خود، روی زبانه برچسب ها در سمت چپ کلیک کنید. این جایی است که شما می توانید فیلتر تگ را برای گالری خود فعال یا غیرفعال کنید.

نحوه ایجاد فیلتربندی نمونه کار در وردپرس

شما باید جعبه را فعال کنید، تا فیلترینگ تگ فعال شود و می توانید تنظیمات را برای این گزینه ببینید. برچسب ها را از بالا یا پایین گالری نمایش دهید، همه برچسب ها را نمایش داده و سایر تنظیمات صفحه نمایش را پیکربندی کنید.
پس از اتمام کار بر روی دکمه Publish کلیک کنید تا گالری شما فعال شود.
گالری نمونه کارها شما آماده است تا به سایت شما افزوده شود.
شما هم اکنون می توانید یک پست یا صفحه ایجاد کنید که در آن می خواهید نمونه کارها را فیلتر کنید. در صفحه ویرایشگر پست روی دکمه ‘Add Gallery’ کلیک کنید.

نحوه ایجاد فیلتربندی نمونه کار در وردپرس

پنجره ظاهر شده که در آن می توانید گالری ای که ایجاد کرده اید را انتخاب کرده و آن را به پست و صفحه وردپرس خود اضافه کنید.
شما هم اکنون پست یا صفحه خود را بروز کنید تا تغییرات ذخیره شوند و وب سایت را پیش نمایش دهید تا نمونه کارهای قابل دیدن باشند.

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید