شاید گاهی اوقات برای شما پیش آمده باشد که از پنل وردپرسی خودتان خارج شده باشید یا اینکه بخش مدیریت وردپرس قفل شده باشد که باعث استرس و سردرگمی شما شده، این امر ممکن است دلایل زیادی داشته باشد مثل اینکه مورد حمله هکر قرار گرفته باشید نام کاربریتان . را فراموش کرده اید یا اینکه یک افزونه با مشکل مواجه شده است.

توجه داشته باشید که این روش تنها روش نیست و روش های دیگری وجود دارند که می توان از آنها استفاده کرد یکی از این روش ها اتصال به بانک از طریق بخش phpMyAdmin می باشد با این حال اگر شما علاقه ای به اتصال به پایگاه داده ندارید این روش چطور در وردپرس یک کاربر اضافه کنم با استفاده از FTP را جایگزین کنید .

چطور در وردپرس یک کاربر اضافه کنم با استفاده از FTP

ایجاد یک کاربر جدید با دسترسی مدیریت از طریق FTP روش راحتی می باشد برای این کار اولین چیزی که شما به آن نیاز پیدا می کنید یک نرم افزار برای اتصال به سایت از طریق FTP می باشد.

بعد از اتصال به اکانت FTP خود، دنبال فایل فانکشن قالب بگردید. که در مسیری مشابه به

 /wp-content/themes/theme-name/functions.php 

قرار دارد.

و با استفاده از نرم افزار، فایل

functions.php

را دانلود کنید.

الان فایلی که دانلود کردید را با استفاده از ویرایشگرهای متن باز کنید، مثل نوت پد و قطعه کد زیر را در انتهای این فایل اضافه کنید. فراموش نکنید که نام کاربری، کلمه عبور و ایمیل باید واقعی و منحصر به فرد باشد


//چطور در وردپرس یک کاربر اضافه کنم با استفاده از FTP
function bs_admin_account()
{
  $user = 'Username';
  $pass = 'Password';
  $email = 'name@example.com';
  if (!username_exists($user) && !email_exists($email)) {
    $user_id = wp_create_user($user, $pass, $email);
    $user = new WP_User($user_id);
    $user->set_role('administrator');
  }
}
 
add_action('init', 'bs_admin_account'); 


حالا که این کار را انجام دادید به حساب FTP خود متصل شوید و فایل جدید را آپلود کنید.

که با این کار شما یک کاربر با دسترسی مدیریت تعریف کردید و با استفاده از حساب کاربری که تعریف کردید می توانید به بخش مدیریت وردپرس خود وارد شوید.

پس از ورود، کدهایی که به فایل Functions.php اضافه کردید را حذف بکنید و نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید حتی پس از حذف کردن کد حساب کاربری که ایجاد شده حذف نخواهد شد.

اگر لازم باشد که کلمه عبور حساب های دیگر موجود را تغییر دهید از منوی کاربران و انتخاب گزینه همه کاربران با استفاده از پیوند ویرایش حساب کاربری مورد نظر را ویرایش کنید و یا با کلیک بر روی “حذف” آن را حذف کنید.

اگر در این زمینه تجربه ای دارید در بخش نظرات آن را به اشتراک بگذارید.

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید