نصب قالب از پیشخوان وردپرس (روش ساده)

  • بعد از دانلود بسته قالب از محل سفارشات خودتان و ذخیره سازی اون داخل سیستم تان
  • وارد پنل مدیریت وردپرس خود شوید و روی تب “نمایش -> پوسته ها” کلیک کنید.
  • اکنون بر روی زابانه “افزودن جدید” کلیک کنید.
  • بر روی دکمه “آپلود پوسته” کلیک کنید، “Browse” را برای فایلی با نام theme-name.zip در پوشه استخراج شده انتخاب کنید “open”.
  • روی دکمه “نصب” کلیک کنید.
  • قالب را از این صفحه فعال کنید، یا «بازگشت به صفحه پوسته ها» از آنجا فعال کنید.

 

آپلود تم از طریق FTP (روش جایگزین)

  • بسته قالب (ex: theme-name.zip) را از بعد از دانلود از صفحه خرید محتویات فایل ZIP را به یک پوشه در کامپیوتر محلی خود بیفزایید.
  • با استفاده از یک سرویس گیرنده FTP برای دسترسی به سرور میزبان میزبان خود اقدام کنید.
  • فایل های قالب را در فولدر استخراج شده به نام theme-name به پوشه wp-content / themes آپلود کنید.
  • در قسمت مدیریت پوسته ها، در بخش های پوسته های موجود مراجعه کنید، سپس روی لینک فعال سازی قالب فعلی کلیک کنید.

تنظیمات قالب کجا هستند؟

همه قالب های ما دارای تنظیماتی برای قالب هستند. از طریق این پانل شما می توانید عملیات مختلف مانند تغییر رنگ متن، اضافه کردن پس زمینه، اضافه کردن یک لوگو، فاویکون، حرکت نوار کناری و غیره … (ویژگی های مختلف بسته به قالب خریداری شده دارد) انجام دهید.

برای دسترسی به گزینه های قالب فقط به داشبورد وردپرس بروید و از طریق منوی وردپرس به گزینه نمایش -> پوسته ها بروید.
اینجا یک تصویر است:

documentation-theme-options-example

برخی از قالب های ما (جدیدترین آنها) تنظیمات قالب ندارند، اما همه گزینه ها در داخل سفارشی سازی وردپرس قرار می گیرند.
برای دسترسی به سفارشی سازی در “نمایش -> سفارشی سازی” به پیشخوان وردپرس بروید.

استفاده از کد کوتاه

بعضی از پوسته های ما دارای کد کوتاه منحصر به فرد اند که به شما امکان اضافه کردن عناصر خاص در پست ها و صفحات مانند ستون ها، جعبه ها، زبانه ها، زبانه ها، برجسته ها، دکمه ها و نامه ها را می دهد.
شما می توانید کد کوتاه را مستقیما از TinyMCE (ویرایشگر WYSIWYG) در هنگام نوشتن مقاله با استفاده از دکمه های مناسب دریافت کنید:

documentation-shortcodes

چگونه کد اضافی CSS ایجاد کنم

همه قالب های ما اجازه می دهند کد CSS اضافی اضافه کنید
برای انجام این کار فقط به منوی نمایش -> سفارشی سازی بروید و فیلد به نام “CSS اضافی” پیدا کنید.

documentation-add-css-code

پس از پیدا کردن فیلدها، می توانید کد سفارشی CSS را وارد کنید.

اطلاعات در مورد جعبه نویسنده

اکثر قالب های پریمیوم ما دارای اطلاعات مربوط به جعبه نویسنده هستند که در آن شما می توانید عکس خود را (از طریق gravatar.com)، اطلاعات زندگینامه خود و پیوندهای شبکه های اجتماعی خود نشان دهید.
برای تنظیم این فیلدها، به پروفایل کاربری وردپرس خود (منوی ورپرس-> کاربران -> نمایه خود) بروید، بخش اطلاعات تماس را پیدا کنید و پیوندهای خود را به شبکه های اجتماعی ارسال کنید.
پس از آن، قسمت درباره خود را پیدا کنید و اطلاعات بیوگرافی مختصری را به اشتراک بگذارید.

توصیه برای اندازه تصویر

اگر سایت شما از قبل ساخته شده است و با قالب دیگری مورد استفاده قرار گرفته، برای بازسازی تمامی اندازه های تصویر بند انگشتی متناسب با قالب جدید توصیه می شود.
برای انجام این کار، شما به سادگی افزونه وردپرس Regenerate Thumbnails را نصب می کنید و بازخوانی تصویر بند انگشتی را آغاز می کند.
اگر سایت شما جدید است نیازی به انجام این کار نیست.


نحوه درون سازی محتوا دمو

نکته: قبل از هر چیز به شما پیشنهاد میدم که بسته نصبی رو نصب کنید چون تمام تنظیمات اون به صورت پیش فرض انجام شده.

اول افزونه One Click Demo Import رو روی وبسایت خودتون نصب کنید.

هنگامی که پلاگین را نصب وفعال کرده اید، به قسمت «نمایش -> وارد کردن اطلاعات نسخه ی نمایشی» در صفحه پیشخوان وردپرس بروید و روی «وارد کردن اطلاعات نسخه ی نمایشی» کلیک کنید. لطفا یک بار دکمه وارد کردن را فشار دهید و منتظر بمانید، ممکن است چند دقیقه طول بکشد.
در صورتی که وب سایت تون بدون محتوا هستش درون سازی محتوا رو توصیه می کنیم. این مورد برای جلوگیری از پر کردن وب سایت با صفحات و پست های جدید است که می تواند سردرگمی با محتوای موجود ایجاد کند. پس از وارد کردن نسخه ی نمایشی، منوی اصلی، ویجت ها و برخی از بخش های موضوع (مانند لوگو سایت) باید به صورت دستی تنظیم شود.

 

نحوه تنظیم یک صفحه به عنوان “Onepage” در صفحه اصلی

برای تنظیم قالب یک صفحه در صفحه اصلی، ویدیو را تماشا کنید، یا دستورالعمل های زیر مرحله به مرحله دنبال کنید.

1) ایجاد یک صفحه جدید و انتخاب عنوان صفحه به صورت داخواهتان (به عنوان مثال صفحه اصلی). در قسمت “ویژگی های صفحه” قالب را به نام “صفحه یک صفحه” انتخاب کنید و ذخیره کنید.

2) در «تنظیمات-> خواندن» در داشبورد وردپرس خود بروید. صفحه “صفحه اصلی” را روی “صفحه استاتیک” تنظیم کنید و صفحه ای را که قبلا به عنوان صفحه اصلی ایجاد کرده اید (به عنوان مثال صفحه اصلی) انتخاب کنید.

3) حالا شما می توانید در بخش «نمایش -> سفارشی سازی» خود در صفحه داشبورد وردپرس خود وارد شوید و بخش «Freddo PRO Onepage» را مشاهده خواهید کرد که در آن شما می توانید صفحه اصلی را سفارشی کنید.

 

Onepage: نحوه استفاده از منو اسکرولی

1) در قسمت «نمایش-> سفارشی سازی-> Freddo PRO Onepage» در بخش داشبورد وردپرس خود بروید و یک قسمت (مثلا skills یا مهارت ها) را انتخاب کنید و یک بخش (مثلا skills) را برای این بخش اضافه کنید. گزینه ها را ذخیره کنید.

2) در بخش «نمایش-> منوها» در داشبورد وردپرس خود بروید و یک لینک جدید سفارشی با آدرس صفحه خانگی خود ایجاد کنید و سپس شناسه ایجاد شده برای بخش (به عنوان مثال yoursite.com/#skills) ایجاد کنید. این لینک سفارشی را به منوی خود اضافه کنید و گزینه ها را ذخیره کنید.

 

Onepage: نحوه تنظیم بخش “درباره ما”، بخش “ویژگی ها”، بخش

“خدمات”، بخش “تیم” و بخش “گواهی نامه”

برای تنظیم بخش “درباره ما”، ویدیو را تماشا کنید، یا دستورالعمل های زیر را مرحله به مرحله دنبال کنید.

1) این بخش ها (درباره ما، ویژگی ها، خدمات، تیم و گواهی نامه) به همان شیوه و با همان روش عمل می کنند. برای قرار دادن محتوا یک صفحه جدید ایجاد کنید و عنوان، محتوا و تصویر برجسته را وارد کنید. تصویر برجسته فقط برای بخش”About Us”، “Team” و “Testimonial” معتبر است اما اجباری نیست.

2) حالا به «نمایش-> سفارشی سازی-> Freddo PRO یک صفحه بروید» و بخش مورد نظر خود را انتخاب کنید (درباره ما، ویژگی ها، خدمات یا گواهی نامه). گزینه ای را انتخاب کنید که «انتخاب صفحه برای نمایش» را جستجو کنید و صفحه ای که تازه ایجاد کرده اید جستجو کنید.

3) در حال حاضر بخش محتوای صفحه که قبلا ایجاد شده را نشان می دهد و طرح مانند تصویر نمونه خواهد بود. بخش های “امکانات”، “خدمات”، “تیم” و “گواهی نامه” به همین شیوه کار می کنند، اما طرح دیگری دارند.

Onepage: نحوه مرتب سازی مجدد بخش ها

برای مرتب سازی مجدد بخش ها فقط به قسمت «نمایش-> سفارشی سازی-> Freddo PRO تک صفحه-> OnePage General Settings-> Reorder sections بروید و به قسمت Drag & Drop بروید. بخش های استفاده نشده واضح تر از موارد استفاده شده است.

 

نحوه اضافه کردن آیکون های اجتماعی

در بخش «نمایش-> سفارشی سازی-> گزینه های Freddo-> شبکه اجتماعی» در داشبورد وردپرس بروید. در اینجا شما می توانید انتخاب کنید که شبکه اجتماعی نمایش دهد، آیکون های اجتماعی در پایین صفحه نمایش داده می شود.

 

نحوه اضافه کردن لوگو سفارشی

در زیر “نمایش-> سفارشی سازی-> هویت سایت” به صفحه داشبورد وردپرس بروید. در اینجا شما می توانید لوگوی سفارشی خود را (اندازه 250×60 پیکسل) آپلود کنید.

 

نحوه تغییر رنگ قالب

در بخش «نمایش-> سفارشی سازی-> گزینه های قالب Freddo PRO-> رنگ قالب» به داشبورد وردپرس بروید. در اینجا شما می توانید رنگ قالب را با توجه به بخش های سایت (هدر، محتوا، ستون های فرعی و پاورقی) تغییر دهید.

 

نحوه نمایش صفحه بارگذاری

در بخش «نمایش-> سفارشی سازی-> گزینه های قالب Freddo PRO-> تنظیمات عمومی»، به گزینه «نمایش صفحه بارگذاری» انتخاب و به بررسی آن بپردازید. پس زمینه همان رنگ “پس زمینه محتوا” خواهد بود و آیکن بارکد همان رنگ “رنگ متن” است.

 

نحوه تنظیم صفحه نمونه کارها

قبل از تنظیم «صفحه نمونه کارها»، باید افزونه «Freddo PRO Portfolio» را نصب کنید. برای این فقط در بخش «نمایش-> نصب پلاگین ها» به صفحه داشبورد وردپرس خود بروید. نصب و فعال سازی افزونه

پس از فعال سازی افزونه، یک صفحه جدید ایجاد کنید و قالب “صفحه اصلی نمونه کارها” را انتخاب کنید، صفحه را ذخیره کنید. در حال حاضر این صفحه اصلی صفحه نمونه کارها خواهد بود. اگر بخواهید می توانید محتوا را به صفحه وارد کنید و در بالای نمونه کارها نشان داده شود.

برای اضافه کردن پروژه های جدید در نمونه کارها، به «داشبورد وردپرس» خود در زیر «نمونه کارها Freddo-> اضافه کردن جدید» بروید و پروژه های خود را ایجاد کنید. پروژه ها می توانند با استفاده از دسته بندی فیلتر شوند در ادامه، در «نمایش-> سفارشی سازی-> گزینه های تم Freddo PRO-> نمونه کارها» شما می توانید تعداد پروژه را برای هر صفحه و به صورت سفارشی نشان می دهد.

آیا می توانم از یک افزونه صفحه ساز استفاده کنم؟

بله، قالب سازگار با صفحه ساز های Elementor Page Builder، SiteOrigin و Beaver Builder است. فقط صفحه ای را که می خواهید از سازنده صفحه ایجاد کنید یا ویرایش کنید و قالب را به نام “عرض کامل برای سازندگان صفحه” انتخاب کنید. این الگو به سازندگان صفحه اجازه می دهد تا حداکثر سفارشی سازی صفحه را داشته باشند (فقط منو و پاورقی قابل مشاهده هستند).

 

نحوه برجسته کردن یک آیتم منو

اگر شما نیاز به تأکید بر یک آیتم منو (تماس بگیرید به عمل، دکمه اهدا، و غیره ..) فقط به وردپرس داشبورد تحت “نمایش-> منوها” بروید. یک “سفارشی لینک” جدید ایجاد کنید و آن را به منو بکشید. ورودی را گسترش دهید و در بخش “CSS Classes” بنویسید: crestaMenuButton
این نتیجه می شود (تغییر رنگ به ترتیب انتخاب ها).

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید