ایجاد بسته نصبی آسان در وردپرس با افزونه Duplicator

درخدمت شما هستیم با افزونه ای جدید با عنوان ایجاد بسته نصبی آسان در وردپرس با افزونه Duplicator که در این جلسه، این افزونه مهم و جالب وردپرس را مورد بحث و بررسی و آموزش قرار خواهیم داد. یکی از مواردی که بسیاری از کاربران با آن سر و کله می زنند و تقریبا یک پروسه نسبتا پیچیده ای است ، انتقال سایت می باشد که امروز به آن رسیدگی خواهیم کرد.

حتما برای شما اتفاق افتاده است که قصد دارید وردپرس سایت خود را از یک هاست به هاست دیگر منتقل کنید و درواقع از پروسه انجام این کار مطلع نیستید. تا آنجایی که من اطلاعات دارم ، برای انتقال یک وب سایت وردپرسی دو راه حل وجود دارد. راه حل اول این است که به صورت دستی کلیه فایل ها را به صورت جداگانه آپلود نمایید و در نهایت دیتابیس ها را انتقال دهید که این روش پیشنهاد نمی شود چون ممکن است برخی اطلاعات از بین برود و یا منتقل نشود. اما روشی که امروز قصد معرفی آن را داریم به کمک یک افزونه انجام می شود.

افزونه ایجاد بسته نصبی آسان وردپرس به ما کمک می کند بدون صرف وقت زیاد ، بسته های نصبی آسان ایجاد کنیم تا به واسطه آن بتوانیم در کمتر از چند دقیقه یک سایت کامل وردپرس را با محتوای آن به صورت کامل به هاستی دیگر منتقل کنید.

ایجاد بسته نصبی آسان در وردپرس با افزونه Duplicator

ایجاد بسته نصبی آسان در وردپرس

افزونه ایجاد بسته نصبی آسان در وردپرس توسط Snap Creek طراحی و برنامه نویسی شده است. اگر شما از انتهای همین مقاله آموزشی روی لینک صفحه افزونه واقع در مخزن بزرگ وردپرس کلیک کنید ، متوجه می شوید که آخرین نسخه قابل دسترس این افزونه ، نسخه ۱.۲.۳۴ می باشد و از تاریخ آخرین بروزرسانی آن بیش از ۲ ماه می گذرد و تا کنون که در حال تولید این مقاله آموزشی هستیم ، بیش از ۱۰۰۰۰۰۰ بار دانلود و نصب و فعال سازی شده است و شما جهت کار با این افزونه ، به وردپرس بالاتر از نسخه ۴.۰ نیازمندید.

بسته نصبی آسان وردپرس چیست؟

بسته نصبی آسان وردپرس به یک فایل فشرده سازی شده با فرمت zip می باشد که محتوای اصلی آن فایل های وردپرس ،‌ افزونه های ورپرس ، قالب های وردپرس ،‌ محتوای درون وب سایت ، اطلاعات پایگاه داده و… می باشد که همه و همه به واسطه فایلی با نام installer.php عملیات انتقال انجام می شود.

آموزش کار با افزونه Duplicator

ابتدا آخرین نسخه از این افزونه کاربردی وردپرس را از صفحه افزونه واقع در مخزن بزرگ وردپرس دانلود و سپس در وردپرس سایت خود نصب و فعال سازی نمایید. همچنین اگر از نحوه نصب و فعال سازی افزونه ها در وردپرس آشنایی ندارید ، می توانید دوره رایگان آموزش کار با سیستم مدیریت محتوای وردپرس را دانلود نمایید.

ورود به ساخت پکیج

بعد از نصب و فعال سازی افزونه ، گزینه ای جدید در منوی پیشخوان وردپرس با عنوان Duplicator ایجاد می شود. نشانه گر ماوس را روی آن نگه دارید تا زیر منو های آن ایجاد شود. بعد از ایجاد زیر منو های آن روی گزینه Packages کلیک نمایید تا بتوانید یک بسته نصبی آسان ایجاد کنید.

ایجاد بسته نصبی

در این صفحه ، شما لیستی از بسته های نصبی که ایجاد کردید را مشاهده می کنید. اگر بسته ای ایجاد نکردید ، نیاز نیست نگران شوید. در بخش منو های همین صفحه روی گزینه Create New کلیک نمایید تا پروسه ایجاد بسته نصبی آسان شروع شود.

اطلاعات بسته نصبی آسان

این ، اولین مرحله ایجاد بسته نصبی آسان است. در این صفحه ، چندین زبانه به شرح موارد زیر قابل رویت است:

Name : در این بخش از تنظیمات ساخت بسته نصبی آسان ، شما می توانید یک نام برای بسته نصبی خود در نظر بگیرید.

Storage : در این بخش از تنظیمات ساخت بسته نصبی آسان ، شما آدرس دقیق قرارگیری بسته نصبی آسان را می توانید مشاهده کنید.

Archive : در این بخش ، شما می توانید مشخص کنید چه فایل ها و چه مواردی جزو آرشیو بسته نصبی آسان ما باشد.

Installer : در این بخش ، شما می توانید اطلاعاتی را به صورت اختصاصی برای installer.php ایجاد نمایید. دقت داشته باشید که این گزینه در نسخه حرفه ای قابل اجرا است.

اسکن پکیج

بعد از انجام تنظیمات در این صفحه ، روی گزینه Next کلیک نمایید تا پروسه اسکن وردپرس آغاز شود. در این مرحله می بایستی صبر کنید تا فرایند اسکن بسته نصبی به اتمام برسد.

مجوز های ایجاد

بعد از اتمام این مرحله ، صفحه جدیدی قابل رویت خواهد بود. همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید ، تمامی گزینه ها دارای مجوز است یعنی سایت بدون هیچگونه مشکلی می تواند بسته نصبی ایجاد کند.

نکته : اگر در این بخش ، گزینه ای مجوز سبز دریافت نکرد ، کافیست روی آن کلیک نمایید تا ارور مورد نظر قابل مشاهده شود و شما بعد از برطرف کردن آن روی گزینه Rescan کلیک نمایید تا فرایند اسکن مجدد انجام شود.

حال که مشاهده می کنیم می بینیم که همه موارد مجوز سبز دریافت کرده است ، روی گزینه Build کلیک کنید تا بسته نصبی ما را ایجاد کند.

دریافت بسته نصبی

بعد از کلیک بر روی Build ، مجدد صفحه اسکن در مدت زمان چند ثانیه قابل مشاهده خواهد بود و در نهایت چنین صفحه ای به نمایش در خواهد آمد. در این بخش دو گزینه قابل مشاهده است:

Archive : با کلیک کردن روی این گزینه ، یک فایل فشرده از فایل های پیشفرض وردپرس ، افزونه ها ، قالب ها و … به شما داده می شود.

Installer : با کلیک کردن روی این گزینه ، یک فایل php جهت نصب بسته نصبی آسان به شما داده می شود.

بعد از دریافت هر دو موارد ، آن ها را در یک محل امن نگه داری نمایید. بعد از اتمام فرایند ، این دو فایل را در هاست جدید آپلود نمایید و بعد از آپلود کامل فایل ،‌ یک دیتابیس جدید در هاست خود ایجاد نمایید.

بعد از انجام این موارد ، در نوار آدرس مرورگر خود چنین آدرسی را ایجاد نمایید:

http://yoursite.com/installer.php

با انجام این کار ، مستقیم به صفحه نصب بسته نصبی هدایت خواهیم شد.

نصب بسته نصبی مرحله اول

اگر شما تمامی مراحل را به درستی انجام داده باشید ، موارد موجود در این صفحه به رنگ سبز در خواهد آمد. در نهایت روی گزینه I have Read and Accept all Terms & Notices کلیک نمایید و در نهایت روی گزینه Next کلیک کنید.

مرحله دوم نصب بسته نصبی

در این مرحله شما می بایستی اطلاعات دیتابیس و هاست خود را وارد نمایید. موارد موجود در این صفحه به شرح زیر است:

Database : در این مرحله از تنظیمات انتقال وردپرس ، شما می بایستی نام دیتابیسی که اکنون ساختید را قرار دهید.

User‌: در این مرحله از تنظیمات انتقال وردپرس ، شما می بایستی نام کاربری که برای دیتابیس ساختید وارد نمایید.

Password : در این مرحله از تنظیمات انتقال وردپرس ، شما می بایستی کلمه عبوری که برای دیتابیس در نظر گرفتید را وارد کنید.

بعد از وارد کردن اطلاعات مرتبط با دیتابیس ، روی گزینه Test Database کلیک کنید تا بعد از تست های لازم و ایجاد مجوز ، روی گزینه Next کلیک نمایید.

مرحله سوم ایجاد بسته نصبی

در مرحله بعدی ،‌ در بخش New Settings از شما آدرس سایت قدیمی و آدرس سایت جدید را می خواهد و در نهایت از شما عنوانی برای وب سایت جدید درخواست می کند. در بخش بعدی که مهم ترین بخش این تنظیمات است ،‌ شما می بایستی یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید تا به واسطه آن بتوانید وارد وب سایت شوید. پیشنهاد می شود که نام کاربری و کلمه عبور ساده ای انتخاب نکنید.

در نهایت ما بقی موارد را به حال خود می گذاریم و در نهایت روی گزینه Next کلیک کنید تا وارد فاز نهایی تنظیمات شویم.

مرحله آخر ساخت بسته نصبی

به شما تبریک می گویم ! شما توانسته اید وردپرس سایت خود را از یک هاست به یک هاست دیگر منتقل کنید. در این مرحله کافیست روی گزینه Site Login کلیک نمایید.

Duplicator – WordPress Migration Plugin

 

خیلی مهم است بدانیم دیدگاه شما راجع به این مطلب چیست؟

avatar
  Subscribe  
Notify of