بازاریابی دیجیتال: Youtube (یوتیوب)

یوتیوب Youtube دیگر پلت فرم جدید نمی باشد، بیش از ده سال عمر دارد. با این حال، رشد چشمگیری داشته است. اگر یوتیوب در حال حاضر بخشی از استراتژی بازاریابی آنلاین شما نیست، باید آن را داشته باشید. اما چه نوع ویدیوهایی در YouTube باید ساخته شود؟ کلید این است که جایگاه مورد نظرتان را پیدا کنید، آنچه که نام تجاری شما به آن تعلق دارد و مخاطبان مورد نظرتان را.

مرحله اول ایجاد محتوای مربوطه می باشد، اما بهینه سازی آن در YouTube چیزی است که محتوای آن به کسانی که به نام تجاری شما مربوط می شود، می دهد.

تم های ویدیوئی متداول

مطمئن نیستید که چه نوع محتوایی مخاطبان شما را تشدید می کند؟ در اینجا برخی از مضامینی که معمولا توسط مؤسسات و برندها مورد استفاده قرار میگیرند را مشاهده می کنید –

  • آموزش ها – به بینندگان خود نحوه انجام یک کار را نمایش داده یا نحوه استفاده از محصول خود  را نشان دهید.
  • رضایت مندی مشتریان – با مشتری رضایت بخش خود مصاحبه کنید، و یا یک گواهینامه تولید شده توسط کاربر را در کانال یوتیوب خود به اشتراک بگذارید.
  • فیلم های پشت صحنه – بینندگان خود را در یک تور در دفتر یا فضای کاری خود قرار دهید یا آنها را به کارکنان یا همکاران خود معرفی کنید.
  • نکات و ترفندها – به اشتراک گذاشتن بینش های مفید که به چشم انداز شما کمک خواهد کرد.
  • سخنرانی های زنده – صحبت در یک کنفرانس یا نمایشگاه تجاری؟ آن را ضبط کرده و آن را با بینندگان YouTube خود به اشتراک بگذارید.
  • راه اندازی محصولات – انتشار محصولات جدید را با بینندگان YouTube به اشتراک بگذارید.
  • آمار – برای متخصص شدن در حوزه خود، آمار ، داده ها و تحقیقات مربوط به صنعت مرتبط را از طریق یک ویدیو به صورت ساده با نمایش اسلاید به اشتراک بگذارید.
  • سوالات متداول(FAQs) – لیستی از سوالات متداول را تهیه کنید و از طریق ویدیو به آنها پاسخ دهید.

بهینه سازی ویدیوهایتان

سپس، شما باید ویدیوهای خود را برای جستجو در سایت و جستجوی Google بهینه کنید. استفاده از کلمات کلیدی مرتبط در عنوان، برچسب ها و توضیحاتِ شما می تواند به کاربران کمک کند که ویدیوهای شما را در جستجوی مرتبط پیدا کنند.

گوگل در ابتدا، استفاده از کلمات کلیدی و سپس نام تجاری را توصیه می کند. از فصل ها و قسمت هایی که مرتبط هستند استفاده کنید. تگ ها، همان کلمات کلیدی شما هستند. در ابتدا، مهم ترین کلمات کلیدی را قرار دهید. در قسمت توضیحات، یک شماره تلفن بنویسید و مطمین شوید که عنوان بسته شده کار می کند (با آن کلمات کلیدی ای که بارگزاری شده است.)

هنگامی که بینندگان از طریق نتایج جستجو پیمایش انجام می دهند، ریز عکسها می توانند تاثیر بیشتری بر روی کلیک داشته باشند. اطمینان حاصل کنید که از تصاویر فریبنده، رنگارنگ و با کیفیت بالا استفاده کرده اید که به خوبی در فرمت های کوچک و بزرگ هم کار می کنند. اندازه مطلوب برای تصویر کوچک شما 1280 در 720 پیکسل است.

خیلی مهم است بدانیم دیدگاه شما راجع به این مطلب چیست؟

avatar
  Subscribe  
Notify of