بازاریابی دیجیتال: سئو (SEO)

سئو SEO برای بهینه سازی موتور جستجو می باشند. این، روند گرفتن ترافیک از نتایج جستجو ی آزاد، ارگانیک، سرمقاله یا نتایج جستجو ی طبیعی در موتورهای جستجو است. به عبارت ساده، این نام به فعالیتی گفته می شود که تلاش می کند رتبه بندی موتورهای جستجو را بهبود بخشد. در بسیاری از موارد، این امر به سادگی همان کنترل کیفیت وب سایت هاست.

سئو ممکن است انواع مختلفی از جستجوها را مورد هدف قرار دهند، از جمله جستجوی تصویر، جستجوی محلی، جستجو ویدیو، و موتورهای جستجوی اخبار. با استفاده از یک استراتژی صحیح SEO، به شما کمک خواهد شد که وب سایت خود را به درستی در نقاط بحرانی فرآیند خرید یا زمانی که افراد به سایت شما نیاز دارند، پیدا کنید.

کاوشگر های موتور جستجو

موتورهای جستجوی پیشرو مانند Google، Bing  و Yahoo! ، از کاوشگرها برای پیدا کردن صفحات برای نتایج جستجوی الگوریتمی استفاده می کنند. صفحاتی که از سایر صفحات نمایه شده موتور جستجو پیوند داده می شوند که نیازی به ارائه دادن نیست به دلیل آنکه به طور خودکار یافت می شوند. کاوشگرهای موتور جستجوگر ممکن است در هنگام کاوش کردنِ یک سایت به تعدادی از عوامل مختلف نگاه بیاندازند. همه صفحات توسط موتورهای جستجو نمایش داده نمی شوند. فاصله صفحات از دایرکتوری ریشه یک سایت همچنین می تواند یک عامل برای کاوش کردن و یا نکردن صفحات باشد.

نکات قابل توجه

باید مراقب باشید تا نکات زیر را در ذهن داشته باشید تا اطمینان حاصل کنید که نام تجاری شما در موتورهای جستجو مناسب است –

موتورهای جستجو می خواهند به بهترین وجه کار خود را ، با ارجاع کاربران به وب سایت ها و محتوایی که بیشتر مربوط به آن چیزی است که کاربر به دنبال آن است، انجام دهند. این امر توسط محتوای سایت، سرعت بارگذاری سایت شما، چگونگی پیوند سایت شما از دیگر منابع آنلاین قابل اعتماد و تجربه کاربر، از جمله طراحی، ناوبری و میزان جستن، تعیین شده است.

مواردی که موتورهای جستجو نمی خواهند عبارتند از: کلمات کلیدی، خرید لینک ها، و تجربه کاربر ضعیف (تبلیغات بیش از حد و نرخ جهش بالا). نامگذاری دامنه برای نام تجاری کلی شما مهم است. به عنوان بهترین شیوه، از دامنه های ریشه دایرکتوری (example.com/events) در مقابل دامنه های     (events.example.com)  استفاده کنید. بهترین شیوه های دیگر برای نام دامنه استفاده از دامنه های سازگار و کلمات کلیدی در URL است.

برای انواع مختلفی از نتایج بهینه سازی انجام دهید. علاوه بر بهینه سازی برای تجربه دسکتاپ، بر بهینه سازی تلفن همراه و تبلت با سایر رسانه ها نیز تمرکز کنید. محتوا در سایت باید دارای برچسب عنوان و متا توصیف باشد. گرچه متا تگ ها به اندازه ای که در گذشته مورد استفاده قرار می گرفتند، مهم نیستند؛ اگر از آنها استفاده می کنید، اطمینان حاصل کنید که آنها به درستی فرمت شده اند.

خیلی مهم است بدانیم دیدگاه شما راجع به این مطلب چیست؟

avatar
  Subscribe  
Notify of