بازاریابی دیجیتال: موبایل

بازاریابی موبایل بازاریابی ای است که با یک دستگاه تلفن همراه مانند یک گوشی هوشمند سازماندهی شده، این گونه از بازاریابی را می توان در بخش بازاریابی دیجیتال دسته بندی کرد. بازاريابي موبايل مي تواند برای مشتريان زمان و موقعیت حساس، اطلاعات شخصی سازی شده، که کالاها، خدمات و ايده ها را ارتقا مي دهند، فراهم کند.

بازاریابی موبایل مشابه تبلیغاتی است که در سایر کانال های الکترونیکی مانند پیام های متنی، گرافیکی و صوتی ارائه شده است.

  • پیام های کوتاه (پیام های متنی) در حال حاضر شایع ترین کانال برای بازاریابی تلفن همراه است.
  • بازاریابی موتور جستجو دومین کانال رایج است و به دنبال آن کمپین های مبتنی بر صفحه نمایش است.

کانال های جدید بازاریابی موبایل

قابلیت های گسترش دستگاه های تلفن همراه انواع جدیدی از بازاریابی تعاملی را فراهم می کند. کانال های بازاریابی جدیدِ تلفن همراه عبارتند از:

  • سرویس مبتنی بر مکان (LBS) شامل شناسایی منطقه ای است که کاربر از آن منطقه متصل می شود(موقعیت جغرافیایی) و پیام های بازاریابی را برای کسب و کار در آن منطقه ارسال می کند.
  • کمپین های افزوده شده ی واقعیت های تلفن همراه، صفحه نمایش گوشی کاربر را با اطلاعات خاص مربوط به کسب و کار و محصولات پوشش می دهد.
  • بارکدهای 2D  بارکد هایی هستند که به صورت عمودی و به صورت افقی اسکن می شوند تا اطلاعات بسیار بیشتری را شامل شوند. یک کاربر تلفن همراه می تواند بارکد های موجود در محیط را برای دسترسی به اطلاعات مربوطه اسکن کند.
  • پیام های GPS شامل پیام های موقعیت مکانی خاصی است که کاربر هنگام ورود به محدوده دریافت می کند.

راه هایی برای مدیریت تعاملات

فراتر از داشتن یک سایت یا برنامه بهینه شده از طریق تلفن همراه، استراتژی های خاص بیشتر به بهبود تجربه کاربر کمک می کند و در عین حال باعث افزایش فروش می شود. در این بخش، ما چهار راه برای مدیریت تعامل و تبدیل را مورد بحث قرار خواهیم داد.

بهینه سازی برای میکروموتورها

کاربران به سرعت به تلفن همراه خود برای مشاوره سریع و فوری، کمک و یا اطلاعات می پردازند. به جای نشستن و تحقیق کردن در مورد یک موضوع یا موضوع عمیق، آنها بیشتر احتمال دارد که اقدام فوری انجام دهند و انتظار پاسخ های فوری را داشته باشند.

استفاده از کدهای QR برای بهینه سازی تجربه کاربر

یکی از راه های ارائه اطلاعات مربوطه به صورت سریع و یکپارچه به کاربران تلفن همراه امکان استفاده از کدهای QR است. آنچه که شما از آن به عنوان کد های QR خود استفاده می کنید، به طور ایده آل به عنوان کلید های میانبر برای کسب اطلاعات ارزشمند در دست مشتریان و چشم انداز شما عمل می کنند.

استفاده از بازاریابی فرامحلی (hyperlocal)

بیشتر از همیشه، مصرف کنندگان به اطلاعات گوشی های هوشمند خود مربوط به مکان خاص خود می پردازند. و نه فقط اطلاعات در سطح شهر – بلکه فرامحلی(hyperlocal) مبتنی بر مکان های بسیار کوچک و خاص جغرافیایی (مانند محله ها و یا حتی خیابان های خاص) می باشد.

استفاده از بازاریابی پیام کوتاه (SMS)

از بازاریابی SMS برای برقراری ارتباط با کاربران در حال حرکت استفاده کنید. چند راه برای انجام این کار عبارتند از: ارائه انگیزه ها، تبلیغ فروش و رویدادها، ارسال یادآوری های ملاقات و به اشتراک گذاری نظرسنجی های مشتری.

خیلی مهم است بدانیم دیدگاه شما راجع به این مطلب چیست؟

avatar
  Subscribe  
Notify of