بازاریابی دیجیتال: کلمات تبلیغاتی گوگل (Google Adwords)

Adwords یک بازار است که شرکت ها با پرداختن برای داشتن وب سایتی با نتایج جستجوی ارگانی برتر، بر اساس کلمات کلیدی رتبه بندی می کنند. اصل اساسی این است که شما تبلیغ برند خود را بر اساس کلمات کلیدی انتخاب می کنید. یک کلمه کلیدی یک کلمه یا عبارت است که کاربر آن را جستجو می کند، و پس از آن آگهی شما را می بیند. تبلیغات شما فقط برای کلمات کلیدی انتخاب شده شما نشان داده می شود.

Google شمارش کلیک بر روی تبلیغات شما را به عهده می گیرد و برای هر کلیک به شما هزینه پرداخت می کند. آنها همچنین برداشت ها را به حساب می آورند، که به سادگی عددی را به شما نشان می دهد که به شما می گوید زمانی که کاربران برای آن کلمات کلیدی جستجو می کنند، هر چند مدت آگهی شما نشان داده شده است.

اگر شما کلیک ها را بر برداشت ها تقسیم کنید، میزان کلیک و یا CTR را دریافت می کنید. این عدد، درصد کاربرانی است که در صفحه تبلیغاتی شما قرار دارند، زیرا آنها بر روی آگهی شما کلیک کرده اند.

Google AdWords را برای بودن یک خانه ی حراج در نظر بگیرید. شما یک بودجه و یک پیشنهاد را تعیین می کنید. این پیشنهاد تعیین می کند که شما مایلید برای هر کلیک چقدر پرداخت کنید. اگر حداکثر قیمت شما 2 دلار باشد، گوگل فقط آگهی شما را ، در صورتی که دیگران به طور متوسط بیش از حد قیمت شما پیشنهاد نکنند، به مردم نشان می دهد. گوگل نمی خواهد که فقط تبلیغات با بالاترین پیشنهادات را به مردم نشان دهد، آنها ممکن است تبلیغات وحشتناک و ناگواری باشند. آنها به کاربران خود بسیار اهمیت می دهند و تبلیغات خوب ممکن است گاهی برای کسانی باشد که مبلغ کمتری را پرداخت کرده اند.

بنابراین تبلیغات باکیفیت+پیشنهاد خوب=پیروزی

ایجاد حساب Google AdWords

برای ایجاد یک حساب Google AdWords، آدرس www.adwords.google.com/ را بازدید کنید. از طریق این آدرس شما حساب خود را ایجاد کرده و اولین کمپین خود را تنظیم می کنید. در این قسمت مراحل را دنبال می کنیم:

مرحله 1– نوع و نام کمپین خود را انتخاب کنید.

مرحله 2– منطقه جغرافیایی که مایلید تبلیغات را در آنجا نشان دهید را انتخاب کنید.

مرحله 3– استراتژی پیشنهاد خود را انتخاب کنید و بودجه ی روزانه ی خود را تنظیم کنید. استراتژی پیشنهاد پیش فرض را(“Bid strategy”) به من به طور دستی پیشنهادات خود را برای کلیک تعیین می کنم(“I’ll manually set my bids for clicks”) تغییر دهید. این تغییر به شما کنترل بیشتری می دهد و به شما کمک می کند که در سطح بالاتری از مفهوم AdWords آشنا شوید.

مرحله 4– اولین گروه تبلیغاتی خود را بسازید، و اولین آگهی خود را بنویسید. وقتی عنوان تبلیغ شامل کلمات کلیدی ای باشد که افراد جستجو می کنند، افراد بیشتری بر روی تبلیغ شما کلیک می کنند. بنابراین در موضوعات خود زمانی که می توانید از کلمات کلیدی خود استفاده کنید. شما در این قسمت به 25 کاراکتر محدود هستید، بنابراین برای بعضی از اصطلاحات جستجو، باید از اختصارات یا کلمات هم معنی کوتاه تر استفاده کنید. در اینجا نسخه ی کوتاهی از قالب تبلیغ شما نشان داده شده است:

  • عنوان: تا 25 کاراکتر متنی
  • خط دوم: حداکثر 35 کاراکتر
  • خط سوم: حداکثر 35 کاراکتر
  • خط چهارم: URL نمایشگرتان

مرحله 5– کلمات کلید خود را در قسمت کلمات کلیدی در حساب کاربری خود قرار دهید. فقط با یک مجموعه شروع کنید و علامتهای +، براکت([])، و نقل قول(“ “) را اضافه کنید تا ببینید دقیقا چه تعداد از جستجوهای هر نوع را دریافت می کنید.

مرحله 6– حداکثر هزینه برای هر کلیک را تعیین کنید. حداکثر قیمت برای هر کلیک(به پیشنهاد پیش فرضتان گفته می شود) را مشخص کنید. با این حال، این را درک کنید: هر کلمه کلیدی از لحاظ نظری یک بازار متفاوت است، به این معنی که هر یک از کلیدواژه های اصلی شما به قیمت پیشنهاد شده از خودش نیاز دارد. گوگل به شما اجازه می دهد تا برای هر کلمه کلیدی پیشنهادات فردی را بعدا تنظیم کنید.

مرحله 7– اطلاعات صورتحساب و Voila خود را وارد کنید

خیلی مهم است بدانیم دیدگاه شما راجع به این مطلب چیست؟

avatar
  Subscribe  
Notify of