بازاریابی دیجیتال: ایمیل

در بیشتر موارد، هر ایمیل ارسال شده به یک مشتری بالقوه یا فعلی میتواند بازاریابی ایمیل باشد که جزء زیر دسته های بازاریابی دیجیتال محسوب می شود. این معمولا شامل استفاده از ایمیل برای ارسال تبلیغات ، درخواست کسب و کار ، و یا درخواست فروش و یا کمک های مالی می باشد.

هر گونه ارتباط از طریق ایمیل به عنوان بازاریابی ایمیل در نظر گرفته می شود، اگر به ایجاد وفاداری مشتری، اعتماد به یک محصول یا شرکت یا شناخت نام تجاری کمک کند. به عنوان مثال، هنگامی که یک شرکت یک پیام تجاری را به گروهی از مردم با استفاده از ایمیل الکترونیکی ارسال می کند، بیشتر به صورت تبلیغاتی، درخواست های کسب و کار یا فروش یا درخواست کمک مالی است.

بازاریابی ایمیل یک روش کارآمد برای ماندن در ارتباط با مشتریان شما و همچنین ارتقاء کسب و کار می باشد. با انجام این کار، شما می توانید به راحتی و به سرعت به بازارهای هدف بدون نیاز به مقادیر زیاد فضای چاپی، زمان پخش تلویزیون یا رادیو یا هزینه های بالای تولید دست پیدا کنید.

علاوه بر این، در حالی که از نرم افزار بازاریابی ایمیل استفاده می کنید، می توانید یک لیست ایمیل را که براساس عوامل متعددی از جمله مدت زمان آدرس های موجود در لیست، علاقه مندی ها و غیرعلاقه مندی های مشتریان، عادت ها و سایر معیارهای مهم ذخیره شده است، نگه دارید. سپس ایمیل ها ایجاد و به اهداف خاص در لیست ارسال می شود، ارائه آنها با یک ایمیل شخصی با جزئیات اطلاعاتی که آنها به آن علاقه مند هستند و یا درخواست کرده اند. بازاریابی ایمیل می تواند توسط

  • ایمیل خبرنامه ها
  • خلاصه ها
  • ایمیل اختصاصی
  • Lead Nurturing
  • ایمیل های حمایت مالی
  • ایمیل های معاملات و نقل و انتقالات

صورت می گیرد.

ایمیل خبرنامه ها

خبرنامه های الکترونیکی سه مزیت ارائه می دهند:

  • آنها می توانند آگاهی تجاری شما را گسترش دهند. با ایجاد ارتباط عادی با مشترکین ایمیل شما، آنها را قادر می سازید تا نام تجاری خود را شناسایی کرده و آن را با احساسات مثبت شریک کنید.
  • آنها می توانند محتوای موجود را مورد استفاده قرار دهند. بسیاری از شرکت ها خلاصه ای سریع از محبوب ترین پست های وبلاگ خود را تهیه کرده و به بندهایی از خبرنامه های خود لینک کرده اند.
  • آنها به شما این آزادی را می دهند که شامل محتوای متنوعی که ممکن است برای سازمان شما مهم باشد، باشد.

خلاصه ها

استفاده از خلاصه ها به طور کلی راحت تر از خبرنامه ها می باشد، چرا که آنها به طور کلی شامل لینک ها و لیست ها می باشند.یکی از گزینه های محبوب، خلاصه ی وبلاگ می باشد، که  اعلان هایی(notifications) را که در مورد مقالاتی است که در طول یک فریم خاص منتشر می کنید، جمع آوری می کند و یک ایمیل به همراه لینک ها را منتشر می کند.

ایمیل های اختصاصی

ایمیل های اختصاصی نیز به عنوان ایمیل های مستقل شناخته می شوند، که حاوی اطلاعاتی در مورد فقط یک پیشنهاد می باشند. به عنوان مثال، شما می توانید از یک ایمیل اختصاصی برای اطلاع دادن به مخاطبان مورد نظر خود در مورد مقاله جدیدی که منتشر کرده اید استفاده کرده یا از آنها برای شرکت در یک رویداد که میزبانی آن را به عهده دارید، دعوت کنید. بر خلاف خبرنامه ها، ایمیل اختصاصی لازم نیست که شامل بسیاری از عناصر گرافیکی برای جدا کردن بلوک های مختلف متن و اولویت بندی اطلاعات باشد.

Lead Nurturing

مفهوم Lead Nurturing یک سری از ایمیل های حاوی محتوای مفید با هدف منسجم را معرفی می کند. Lead Nurturing به موقع، خودکار، و معمولا یک سرمایه گذاری مالی مناسب و کم است.

ایمیل های حمایت مالی

اگر میخواهید مخاطب کاملا جدیدی را بسازید و منجر به تولید خالص جدیدی شود، ممکن است بخواهید ایمیلهای حمایت مالی را امتحان کنید. در ایمیل های حمایت مالی، شما برای شمول نسخه ی خود در خبرنامه دیگر فروشندگان یا ارسال اختصاصی، پرداخت انجام می دهید.

ایمیل های عملیاتی

ایمیل های عملیاتی پیامهایی هستند که توسط یک اقدام خاص که مخاطبین شما انجام داده اند،  آنها را قادر می سازد تا برای تکمیل آن عمل اقدام کنند. به عنوان مثال، اگر شما برای وبینار (webinar) ثبت نام می کنید، یک فرم را پر کنید و سپس یک ایمیل عملیاتی (thankyou) دریافت می کنید که برای ورود به آن اطلاعات را برای شما فراهم می سازد.

ایمیلهای عملیاتی همچنین پیامهایی هستند که از سایتهای تجارت الکترونیک مثل آمازون دریافت می کنید که سفارش شما را تأیید می کنند و اطلاعات مربوط به نقل و انتقالات و سایر جزئیات را به شما می دهد. بزرگترین مزیت ایمیل های عملیاتی این است که آنها از یک کلیک (CTR) بالا بهره می برند.

سرویس های بازاریابی محبوب شامل MailChimp، Constant Contact و My Emma هستند.

خیلی مهم است بدانیم دیدگاه شما راجع به این مطلب چیست؟

avatar
  Subscribe  
Notify of