بازاریابی دیجیتال: CRO

CRO به معنای بهینه سازی نرخ تبدیل است. هر چه ممکن است هدف نهایی وب سایت شما باشد، تبدیل، انجام موفقیت آمیز آن عمل است. CRO روند بهینه سازی سایت برای افزایش احتمال حضور بازدیدکنندگان یک اقدام خاص است.

نرخ تبدیل یک عنصر کلیدی در تجارت الکترونیک است، زیرا درصد کل ترافیک سایت را که یک هدف خاص را دنبال می کند، مشخص می کند. نرخ تبدیل بالاتر، بهتر است.

هنگامی که تعریف می کنید که چه تغییراتی را می خواهید انجام دهید، می توانید نرخ تبدیل را محاسبه کنید. بیایید فرض کنیم فروش شما به عنوان تبدیل شما است. تا زمانی که شما تعدادی از الگوها و نمونه ها را و تعداد فروش نتیجه شده (تبدیلات) را دریافت می کنید، شما می توانید نرخ تبدیل خود را محاسبه کنید –

$$Conversion Rate = \frac{Total Number of Sales }{Number of Leads} \times 100$$

وقتی می دانید ارزش الگو و نمونه چیست، شما می توانید تعیین کنید که شما چه تعداد از این الگوها را هر ماه برای نگهداری کسب و کار خود نیاز دارید و چه مقدار باید برای تبلیغات پرداخت کنید. این امر نیز برای استفاده از پرداخت برای هر کلیک (PPC) و یا هر گونه تبلیغات آفلاین مانند mailers یا تبلیغات چاپی صدق می کند.

CRO چیست؟

بهینه سازی نرخ تبدیل:

  • یک رویکرد ساختاری و سیستماتیک برای بهبود عملکرد وب سایت.
  • آگاه از طریق بینش ها – به طور خاص، تجزیه و تحلیل و بازخورد کاربر.
  • تعریف شده توسط اهداف و نیازهای منحصر به فرد وب سایت (KPIs).
  • ترافیکی را که شما تا کنون داشته اید می گیرد و بیشترِ آن را استفاده می کند.

CRO چه چیزی نمی باشد؟

تعریف زیر بهینه سازی نرخ تبدیل نمی باشد:

براساس حدس ها، کلاهبرداری ها، و یا آنچه که هر کس دیگری انجام می دهد.

مدیریت بر اساس نظر رایج ترین فرد.

CRO چیست؟

چه چیزی CRO نیست؟

هرچیزی که مرتبط با گرفتن هر چه بیشتر کاربران، صرف نظر از کیفیت یا تعامل باشد را نمی توان CRO نامید.

چرا شرکت ها از CRO استفاده می کنند؟

CRO  نقش مهمی در بهبود کارایی فرآیندهای بحرانی ایفا می کند. در اینجا، ما در مورد رایج ترین مناطقی که شرکت ها CRO را ارزیابی می کنند، بحث خواهیم کرد.

  • تست A/B – تست A/B چیست؟ در اصطلاحات پایه ای، شما دو صفحه ورود مختلف را تنظیم می کنید، هر کدام یک عنصر متفاوت از دیگری دارد. سایت شما نسخه “A” از این صفحات را به نصف ترافیک و نسخه “B” رابه نیمه باقی مانده ی ترافیک ارائه می دهد. سپس شما می توانید ببینید که آیا یک تغییر کوچک در یک CTA می تواند تفاوت در نرخ های تبدیل را داشته باشد یا خیر.
  • تجزیه و تحلیل نقل و انتقالات و گشت و گذارهای مشتری – چگونه مشتریان شما از آگاهی از نام تجاری به سمت خرید از شما پیشرفت کردند؟ همچنین اغلب به عنوان تبدیل کانال شناخته می شود.
  • تجزیه و تحلیل واگذاری سبد – تحقیق در مورد عدم بررسی، هنگامی که اقلام به یک سبد خرید اضافه شده است.
  • بخش بندی کردن – بخش بندی کردن روش هایی را برای گروه بندی چشم اندازها و مشتریان نشان می دهد تا تا ارتباطات و پیشنهادات مرتبط بیشتری را برای پاسخ بهتر به این ارتباطات ارائه دهد.

علاوه بر این، CRO برای بهینه سازی نسخه، نظرسنجی های آنلاین و بازخورد مشتری استفاده می شود.

خیلی مهم است بدانیم دیدگاه شما راجع به این مطلب چیست؟

avatar
  Subscribe  
Notify of