نحوه اضافه کردن ساختار به مقاله خود

ایجاد یک ساختار خوب برای مقالات

ما در این مطلب، راهنمایی های عملی برای کمک به ایجاد یک ساختار خوب و واضح برای مقالات شما که در بهبود ساختار مطالب وب سایت شما تأثیر فراوان دارد، ارائه می دهیم. در قسمت نهایی مرحله اول – گام آماده سازی – ساختار متن برای اولین بار در می آید. قبل از شروع به نوشتن، بهتر است واقعا به ساختار نوشته خود فکر کنید. اما، در دو مرحله دیگر فرایند نوشتن ساختار همچنان اهمیت زیادی دارد. ساختار اسکلت متن شماست: به خواننده کمک می کند تا ایده اصلی متن را درک کند.

در این بخش ما به شما در ایجاد ساختار در هنگام تهیه پست خود کمک خواهیم کرد، از ساختار خود در حین نوشتن پست همین طور در قطعاتی که قبلا نوشته شده است، حفاظت کنید.

ساختار خود را ایجاد کنید (بهبود ساختار پست)

ساختار خود را ایجاد کنید

قبل از شروع ایجاد ساختار خود، باید فرمول واضحی از سوال مرکزی که می خواهید در متن خود پاسخ دهید، داشته باشید. ما به شما توصیه می کنیم این پاسخ (پیام متن خود) را در اولین پاراگراف متن خود قرار دهید. به هر حال، شما باید پیام متن خود را در چند جمله اول معرفی کنید. معرفی مهمترین پیام در پاراگراف اول، درک متن را برای خواننده شما بسیار آسان خواهد کرد. و این برای متون وب بسیار مهم است.

بعد از داشتن یک فرمول روشن از پیام اصلی متن خود، باید یک ایده واضح در مورد اطلاعاتی که در متن خود وارد می کنید (و اطلاعاتی که وارد نمی­کنید) داشته باشید.

ایجاد ساختار متن شما می تواند پس از این سه مرحله انجام شود:

مرحله 1: ایجاد یک لیست

اگر شما تمام که می خواهید در پست یا مقاله خود استفاده کنید را دارید، می توانید با ساختار شروع کنید. شما می توانید یک لیست از تمام موضوعات (یا نوشتن زیرسوالات / ایجاد جملات کوتاه) را بنویسید. این لیست باید ترجیحا شامل همه مواردی باشد که متن شما باید پوشش دهد. به عنوان مثال می توانید از یک هم­فکری برای ایجاد چنین لیستی استفاده کنید.

مرحله 2: ربط دادن موضوعات به هم

هنگامی که یک مروری روشن از تمام موضوعاتی که می خواهید در مقاله خود بحث کنید داشته باشید، می­توانید شروع به جمع آوری موضوعات کنید. البته موضوعات مشابه باید با هم بحث شوند.

مرحله 3: مرتب سازی موضوع ها

هنگامی که جمع آوری را انجام دادید، باید تصمیم بگیرید که می خواهید به چه ترتیبی موضوعات را در مقاله خود قرار دهید. در بیشتر موارد شما تصمیم می گیرید که آنها را از لحاظ موضوعی مرتب کنید. به عنوان مثال اگر میخواهید جنبه ها یا زوایای مختلف یک موضوع خاص را در نظر بگیرید تا به سوال اصلی خود پاسخ دهید، پس باید هر جنبه ای را در پاراگراف جدید مورد بحث قرار دهید.

در کنار مرتب سازی بر اساس موضوع، شما همچنین می توانید مرتب سازی بر اساس زمان را انجام دهید و یا درباره موضوعات خود در نظم آموزنده بحث کنید. به خصوص هنگامی که شما سعی می کنید مواد پیچیده را توضیح دهید، یک نظم آموزنده، که در آن شما ابتدا چیزهای آسان و سپس بعدهای دشوار را توضیح می دهید، می تواند یک ایده بسیار خوب باشد. احتمال دیگر این است که ابتدا مشکل را معرفی کنید و سپس به ارائه راه­حل­های (چندگانه) آن مشکل بپردازید.

شکل 14: انواع مرتب سازی
شکل 14: انواع مرتب سازی

پس از مرتب سازی موضوعاتی که می خواهید در مقاله خود بیاورید، باید یک لیست جدید ایجاد کنید. این لیست در واقع نوعی خلاصه از مقاله ای است که شما می­خواهید بنویسید. شما می توانید یک جمله کوتاه یا چند کلمه برای هر پاراگرافی که برای نوشتن آن برنامه ریزی می­کنید بنویسید. این لیست اسکلت مقاله شماست و شما باید در طول فرایند نوشتن آن را به خوبی به یاد داشته باشید.

حفاظت از ساختار خود

حفاظت از ساختار مقالات خودبعد از اینکه ساختار خود را ایجاد کردید، مرحله بعدی فرایند نوشتن را شروع می­کنید، که در آن شروع به نوشتن واقعی می­کنید. برای محافظت از ساختار خود در هنگام نوشتن از نکات زیر استفاده کنید.

نوشتن پاراگراف اول

در بند اول شما باید روشن کنید که خوانندگان شما از متن چه انتظاراتی دارند. خوانندگان وب سایت ها به راحتی منحرف می شوند. آنها را هدایت کنید. جمله آخر پاراگراف اول Marieke معمولا این است که: “در این پست من توضیح خواهم داد…”

ایجاد پاراگراف ها

در ساختاری که ایجاد کرده اید، موضوعات را با یکدیگر ترکیب کرده اید. پس از آن میتوانید شروع به نوشتن پاراگراف ها کنید. اما چه چیزی باعث می شود یک پاراگراف خوب باشد؟ پاراگراف را می توان با سه چیز تعریف کرد. این چیزها را در هنگام نوشتن به یاد داشته باشید!

  • هر پاراگراف باید یک واحد موضوعی را تشکیل دهد.
  • هر پاراگراف باید حاوی یک جمله اصلی و یک توضیح درباره این جمله اصلی باشد.
  • هر پاراگراف باید (با استفاده از فضای خالی) قابل مشاهده باشد.

بسیاری از مردم هنگام ایجاد پاراگراف اشتباه می کنند. نویسندگان فقط برخی از فضاهای خالی را در متن خود در مکان­های تصادفی برای زیبایی ایجاد می­کنند، اما در واقع به انسجام و ساختار متن فکر نمی­کنند. ما همچنین

تعداد زیادی پاراگراف را می بینیم که فقط شامل یک جمله هستند. در بسیاری از موارد، انسجام در پاراگراف ها و بین پاراگراف ها هنوز معلوم نیست. این نوع اشتباهات واقعا می تواند ساختار مقالات شما را از بین ببرد.

پاراگراف ها می توانند کوتاه یا بلند باشند. طول یک پاراگراف به موضوعی که شما در حال بحث آن هستید بستگی دارد. یک پاراگراف می تواند شامل دو جمله باشد، یا شامل 15 جمله باشد. برای نوشتن در وب سایت ها، ما پاراگراف های کوتاه را توصیه می کنیم (از کمتر از 6 یا 7 جمله استفاده کنید).

برای متون وب سایت ها، ما به شما توصیه می کنیم همیشه پاراگراف خود را با مهم ترین جمله شروع کنید. سپس این جمله را توضیح یا شرح دهید. تنها با خواندن اولین جمله پاراگراف ها، خواننده می تواند مهمترین مطالب مقاله شما را درک کند. شما می توانید پاراگراف (طولانی تر) را با یک جمله خلاصه به پایان برسانید تا دیدگاه شما فوق العاده روشن شود.

نکته Yoast:

اگر می خواهید موضوعی که به سؤال اصلی مقاله شما پاسخ نمی دهد را توضیح داده و یا شرح دهید، می­توانید از حاشیه استفاده کنید. یک مثال نیز یک موضوع عالی برای حاشیه نویسی است. حاشیه یک کادر متن است که در کنار متن مربوطه قرار دارد.

استفاده از کلمات سیگنال

به منظور راهنمایی خواننده، شما باید از مقدار زیادی کلمات سیگنال استفاده کنید. کلمات سیگنال خوانندگان شما را هدایت می کنند. این کلمات به خواننده نشان می دهد که شما خلاصه می­کنید (و، همچنین)، مقایسه می­کنید (کمتر، نسبت به) و یا نتیجه گیری می­کنید (در نتیجه، از این رو).

شکل 15: نمونه هایی از کلمات سیگنال
شکل 15: نمونه هایی از کلمات سیگنال

استفاده از کلمات سیگنال مانند قرار دادن سیمان بین جملات شما خواهد بود. رابطه بین دو جمله با استفاده از کلمات سیگنال روشن می شود. اگر از این نوع کلمات استفاده کنید، خوانندگان محتوای شما را بسیار بهتر درک می­کنند.

به خواننده کمک کنید ساختار را درک کند

به خواننده کمک کنید ساختار مقاله یا مطلب را درک کند

درک ساختار مقالات طولانی سخت است. شما باید اطمینان حاصل کنید که خوانندگان منحرف نشوند. می توانید این کار را با قرار دادن جملاتی که خوانندگان شما را هدایت می­کنند در مقاله خود، انجام دهید. اگر سه مثال برای توضیح دیدگاه خود دارید، دقیقا به خوانندگان خود بگویید: «من می خواهم سه نمونه را به شما ارائه دهم.» در ادامه، شما سه نمونه را با استفاده از کلمات سیگنال ارائه می دهید: مثال اول، مثال دوم، آخرین مثال. ساختاردهی متن خود به این گونه (به خصوص هنگامی که محتوای شما بسیار سخت است) باعث می شود که خواندن آن بسیار ساده تر شود.

سر فصل ها

سرفصل ها برای اهداف SEO مهم هستند. گوگل از سرفصل های شما برای تعیین موضوع محتوای وب سایت شما استفاده می کند. سرفصل های شما باید برای بهینه سازی پست شما مورد استفاده قرار گیرند. با این حال، سرفصل ها برای خوانندگان شما نیز اهمیت زیادی دارند. سرفصل ها به خوانندگان شما اجازه می دهد به سرعت متن شما را اسکن کنند و تصمیم بگیرند که آیا مایل به خواندن مقاله شما (یا بخش هایی از آن) هستند یا خیر. سرفصل ها باید جذاب باشند و باید محتوای پاراگراف را پوشش دهند.

شما می توانید از یک سرفصل در بالای یک پاراگراف و یا تعدادی پاراگراف که دارای موضوعات مشابه هستند استفاده کنید. سرفصل ها باید ساختار متن شما را بازتاب کنند. ما به شما توصیه می کنیم که یک سرفصل در بالای هر پاراگراف طولانی (یا بالای چند پاراگراف کوتاه که به لحاظ موضوعی مشابه هستند) قرار دهید.

1
خیلی مهم است بدانیم دیدگاه شما راجع به این مطلب چیست؟

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
محمد اصلانی Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
محمد اصلانی
Guest
محمد اصلانی

مقاله جالبی بود