برای بهینه سازی محتوا اگر یک وب سایت را از ابتدا ایجاد کنید، باید چند مورد مربوط به سئو SEO را در نظر بگیرید. فوق العاده مهم است که این کار را از ابتدا درست و صحیح انجام دهید، زیرا از تعداد زیادی از سردرد های آینده، جلوگیری خواهد کرد. چیزهایی مانند بهینه سازی سرعت و استفاده درست از برچسب های عنوان به بهبود وب سایت شما هم برای بازدیدکنندگان و هم برای Google کمک می کند. در حال حاضر، مطمئن هستم که شما زمینه های فنی که ما در بخش اول این مقاله شرح داده ایم راکاملا پوشش داده اید. فقط از آنچه که انجام می دهید آگاهی داشته باشید، هر چه بیشتر تمرکز کنید با مشکل مواجه نخواهید شد. بزرگترین چالش زمانی شروع می شود که شما شروع به اضافه کردن مطالب به وب سایت خود می کنید.

در این مقاله، ما تعدادی از مراحلی را دنبال می کنیم که هر کسی که یک وب سایت را ایجاد می کند ، هنگام بهینه سازی محتوا باید انجام دهد.

پر کردن وب سایت با محتوا

شما می توانید تمام بخش فنی سایت خود را بهینه سازی کنید و هنوز هم آن را در صفحه دو یا بیشتر گوگل گم شده ببینید. سئو SEO یک ترفند نیست چیزی نیست که توسعه دهنده وب شما بتواند برای شما انجام دهد. بلکه چیزی است که شما می توانید در آن راهنمایی دریافت کنید، به عنوان مثال با دوره های سئو SEO ما، و یا در پلاگین یوآست سئو Yoast SEO. اما اول و مهمتر از همه، سئو SEO به شدت بهینه سازی موفقیت آمیزی است. یک فرآیند مداوم و چیزی که شما به عنوان یک صاحب وبسایت باید یک استراتژی برای آن ایجاد کنید. اگر شما یک وب سایت را ایجاد کنید، آماده باشید که محتوای ارزشمندی درباره موضوع / هدف وب سایت خود بنویسید. و این روند با کمی تحقیق شروع می شود.

تحقیق کلمات کلیدی

بر اساس تجربه ، من اغلب تولید کنندگان محصولی دیدم که محصول را از دیدگاه خود توصیف می کنند. اجازه دهید مثالی را به شما نشان دهم: پلاگین یوآست سئو پریمیوم Yoast SEO Premium ویژگی پیوند داخلی دارد که در آن آنالیز می کند که چه پست هایی بهترین تطبیق ها برای محتوایی هستند که شما در پست جدید خود می نویسید. شما می توانید این لینک را از نوار کناری وردپرس برداشته و برای بهینه سازی ساختار سایت خود، آن را در پست خود قرار دهید. چقدر عالی است؟ خوب، ممکن است برای کاربر بسیار عالی به نظر نرسد. آنها احتمالا تعجب می کنند که دقیقا چه چیزی با این ویژگی به دست می آورند. از دیدگاه توسعه دهنده، توضیحات، ویژگی را مطابقت می دهد. اما برای کاربر توضیح باید به شرح زیر باشد:

ابزار پیوند داخلی ما به شما اجازه می دهد تا لینک های ارزشمندی به تمام صفحات وب سایت خود ایجاد کنید، که به این صفحات برای رتبه بندی در گوگل کمک خواهد کرد.

و حتی ممکن است کمی فنی باشد. در تحقیقات کلیدی تان ، باید ابتدا روی مشتریان متمرکز شوید: چگونه افراد محصول شما را فرا می خوانند؟ کلمات کلیدی مناسب را پیدا کنید و شروع به نوشتن کنید. میخواهید درباره تحقیقات کلیدی بیشتر بیاموزید؟ برای اطلاعات بیشتر، دوره کپی رایتینگ SEO را بگذرانید .

تنظیم منو و ساختار سایت

در همان آموزش SEO copywriting، ما فرآیند سئو SEO برای وب سایت شما را با قدم بعدی ادامه دادیم: ساختار سایت. شما حتی می توانید دوره ساخت سایت ما را برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع اتخاذ کنید. اهمیت یک ساختار خوب را دست کم نگیرید. این پایه و اساس سایت قابل مشاهده شما است. اگر هنگام راه اندازی وبسایت، یک ساختار سایت مناسب را تنظیم کنید، محتوای خود را بسیار آسان تر بهینه سازی می کنید.

کاربران شما به ساختار نیاز دارند تا از طریق سایت شما حرکت کنند، و از یک صفحه به صفحه دیگر کلیک کنند. گوگل از ساختار سایت شما استفاده می کند تا تعیین کند چه محتوایی مهم است و چه محتوایی کمتر اهمیت دارد.

این نقل قول از راهنمای نهایی ما برای ساختار سایت است. به همین سادگی. بهینه سازی ساختار سایت بر SEO، UX، خزش صفحات شما تاثیر می گذارد و فراموش نکنید ساختار درست، تعمیر و نگهداری را بسیار ساده تر می کند.

ساختار سایت خوب نیز به برجسته کردن مهمترین صفحات برای کاربران شما کمک خواهد کرد. این صفحات را در منوی خود (اصلی، زیر و یا پائین) قرار دهید. به زبان مشتری ، از داده های جمع آوری شده از Google Analytics استفاده کنید تا صفحاتی را که بازدید کنندگان شما بیشترین علاقه را به آنها داشتند پیدا کنید و از آنها در منوی خود استفاده کنید.

یک صفحه برای هر موضوع

تحقیق کلمات کلیدی انجام شده است، ساختار تنظیم شده است، بنابراین اکنون می توانیم شروع به نوشتن کنیم. و ما یک صفحه را برای هر موضوع ایجاد خواهیم کرد. به صفحات بیشتر برای توضیح در مورد موضوع نیاز دارید؟ به راحتی این کار را بکنید، اما از کلمه کلیدی جدید و طولانی برای هر صفحه جدید استفاده کنید.

با استفاده از یک کلمه کلیدی متمرکز بر روی هر صفحه، شما خود را مجبور به ایجاد یک سلسله مراتب در مجموعه ای از کلمات کلیدی خود می کنید، چیزی که شما در هنگام انجام تحقیقات کلمه کلیدی خود قبلا شروع کرده اید.

گام کوچک در برگشت به تحقیقات کلیدی

حال می بینم که شما در مورد این کلمه کلیدی تمرکز و تجزیه و تحلیل در پلاگین یوآست سئو در طول فرایند نوشتن تان فکر می کنید. شما این احساس را هنگام بررسی چگالی کلمات کلیدی می دانید و تعجب می کنید که با مترادف ها چه کاری انجام دهید؟ اولین کاری که باید انجام دهید این است که Google Trends را بررسی کنید. بگذارید بگوییم ما برای (به عنوان مثال) “ایجاد یک وب سایت” بهینه سازی می کنیم. یک مترادف، “شروع یک وب سایت” است. Google Trends به ما می گوید کلمه کلیدی اصلی باید “ایجاد یک وب سایت” باشد، نمودار زیر را ببینید:

اما ما خودمان از “شروع یک وب سایت” بسیار استفاده می کنیم و می خواهیم این جمله را در پست خود نیز قرار دهیم. در افزونه Yoast SEO Premium، من می توانم به سادگی کلمات کلیدی تمرکز دوم را وارد کنم. چگالی کلمه کلیدی کل باید دقیقا در همان مورد باشد (هر دو تب(برگه) کلید واژه ها را چک کنید)، همانطور که می دانیم گوگل با آنها به عنوان کلمه کلیدی مشابه رفتار می کند: اگر من برای “شروع یک وب سایت” جستجو کنم، “ایجاد یک وب سایت” نیز در نتایج یک عبارت برجسته شده است. “ساخت وب سایت” نیز یک مترادف معتبر است. فقط یک زیرچشمی کوچکی به روشی که من به این موضوع نزدیک شدم.

برچسب های عنوان

با استفاده از کلمه کلیدی متمرکز که قبلا ذکر شد، ایجاد یک عنوان عالی برای صفحه شما آسان است. هنوز هم این عنوان برای گوگل به شدت ارزشمند است، بنابراین برای بهبود آن تلاش کنید. ما معمولا عنوان را به عنوان عنوان اصلی مقاله (یا H1 که در بخش 1 این پست ذکر شد) استفاده می کنیم. علاوه بر این، به عنوان مهمترین بخش از برچسب <title> واقعی استفاده می شود، برچسبی که همچنین عنوان شما را در صفحات نتایج جستجوی Google تعریف می کند. این برچسب نه تنها هنگامی که کسی پست شما را در فیس بوک یا توییتر به اشتراک می گذارد، دیده می شود بلکه زمانی که کسی به سایت شما را نشان می کند نیز استفاده می شود.

محتوای خود را بهینه کنید

به این صورت عمل می کنیم : از Yoast SEO برای بهینه سازی محتوای صفحه خود استفاده کنید. من فقط می خواهم این مساله را مجدد به شما بگویم.

هر بار که شما یک پست یا صفحه بنویسید، تجزیه و تحلیل SEO به شما خواهد گفت، چه چیزی در مطالب شما بهبود یافته است:

مطالب SEO ما را بخوانید، چراکه اطلاعات رایگان بسیار زیادی راجع به بهینه سازی محتوی در آن وجود دارد. برای به روز نگه داشتن دانش خود مشترک خبرنامه ما شوید.

 

در مورد توصیفات متا چطور؟

من احساس می کنم حداقل اشاره به توصیفات متا در اینجا الزامی است. اکثر پلاگین های SEO، برنامه ها و یا هر چیز دیگری، از توصیف متا به عنوان یک باید، یاد کرده اند. من تا یک سطح خاصی موافقم. اگر شما می توانید یک دعوتنامه خوب و بهینه سازی شده را در وب سایت خود بنویسید، باید به طور قطع یک توضیح متا را به صفحات محصول اضافه کنید. معمولا محتوای نامرتبط بسیاری در صفحه محصول (ابعاد، اطلاعات سازنده، شرایط سرویس و غیره) وجود دارد که همیشه این خطر وجود دارد که Google یک توصیف متا برای صفحه محصول ایجاد کند که اطلاعات مناسب را ارائه ندهد. بنابراین منطقی است که خودتان این کار را انجام دهید.

در صفحات و پست های معمول، گوگل احتمالا یک قطعه از محتوای مرتبط، از جمله کلمه کلیدی مورد استفاده در جستجو را جذب خواهد کرد. به عنوان مثال، برای سایت های خبری بسیار منطقی بنظر می رسد. با این حال، من افزودن توصیف متا را به تمام صفحات مهم شما توصیه می کنم. فیس بوک نیز از آن به عنوان یک توضیح استفاده خواهد کرد. و معمولا هنگامی که یک صفحه را در وبسایت خود تنظیم میکنید، کار زیادی برای افزودن توضیحات متا ندارد، درست است؟

بروید یک وبسایت بسازید

بنابراین، با این بخش دوم در مورد بهینه سازی محتوا، ما اساسا مبانی موضوعات مربوط به SEO را که شما باید در هنگام ایجاد یک وب سایت به آن توجه داشته باشید، پوشش داده ایم. من مطمئن هستم که می توانید به بینش های بیشتر، ابزارهای بیشتر یا هر گونه کمک دیگر برای افرادی که می خواهند یک وب سایت جدید ایجاد کنند، برسید. لطفا در این مورد دیدگاه تان را بیان کنید. خوانندگان ما (و من) قدردان خواهیم بود !

حالا بروید آن وبسایت را شروع کنید.

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید