با یک ساعت مطالعه زندگی خود را تغییر دهید

با یک ساعت مطالعه زندگی خود را تغییر دهید

اگر شما هم شبیه من یا افراد دیگر باشید، می خواهید که در زندگی تا جایی که امکان دارد موفق باشید اما با اتمام آشفتگی ها و رقابت ها و تغییرات امروزی کاری می کنید که در زندگی چیزی مانند لنگر به دست آورید!

تغییر و پیشرفت را در زندگی تان به وجود آورید

یک ساعت در روز، تغییر را به وجود می آورد. این موضوع بحث کنونی ما است، شما با اطلاعات کنونی تان، حداکثر مسافرتی را که قادر بوده اید، پیمودید.

هر پیشرفتی را که از امروز به بعد می خواهید به دست آورید افزایش حقوق و یا بهبود در زندگی از امروز به بعد نیازمند این است که شما به یادگیری و تمرین مهارت جدید و متفاوتی بپردازید. یکی از ویژگی های رهبران و انسان های موفق در هر جامعه ای به نظر تعهد به پیشرفت مداوم شخصی و حرفه ای است.

احساس لذت بخش پیشرفت

احساس لذت بخش پیشرفت

زمانی که من متوجه لزوم پیشرفت شخصی و کاری در اوایل بیست سالگی خود شدم، می خواستم از خوشحالی پرواز کنم. این یکی از شگفت انگیز ترین چیزها بود و هر کسی که با این موضوع آشنا شد، زندگی اش را دگرگون کرد.

انسان هایی که به پیشرفت های شخصی متعهد می شوند به خودشان به عنوان اساس های خود ساخته نگاه می کنند و همینطور به عنوان تلاش و پیشرفت و گاه به خودشان به عنوان یک پروژه علمی شخصی نگاه می کنند.

آنها هرگز راضی یا خشنود نمی شوند، بلکه دائماً در تلاش برای سطوح بالاتری از دانش و ادراک اند. آنها مشتاق و گرسنه یادگیری مطالب جدید اند.

عوامل تبدیل شدن به یک نظریه پرداز در هر زمینه

عوامل تبدیل شدن به یک نظریه پرداز در هر زمینه

“Earl Nightingale” سال ها پیش گفته است که یک ساعت مطالعه در رشته انتخابی خودتان، تمام چیزی است که نیاز است.

یک ساعت مطالعه در روز، در کمتر از سه سال، شما را در اوج رشته خودتان قرار می دهد و در کمتر از 5 سال شما را یک نظریه پرداز بین الملی خواهد کرد و در هفت سال آینده شما را به یکی از بهترین افراد، در زمینه ای که کار می کنید، تبدیل خواهد کرد.

بهتر و بهتر شدن، بهترین سرمایه گذاری ها برای بهتر شدن

بنابراین هر چه می توانید درباره رشته خود مطالعه کنید. برای دریافت خلاصه کتاب ها و انجمن کتاب ها هزینه کنید، کتابخانه ای از کتاب های مهم رشته خودتان بسازید و هرگز درمورد تحصیلات خود بی تفاوت نباشید. بهترین سرمایه گذاری که در زندگی می توانید انجام دهید، حمایت خودتان است. در واقع اگر از امروز تصمیم بگیرید که سه درصد از درآمد سالیانه تان را بر روی خود و نیز بر روی توسعه شخصی و کاری خودتان سرمایه گذاری کنید، در کمتر از یک یا دو سال، احتمالا دیگر مجبور نیستید که برای پول خودتان نگران باشید.

این نکته برای من صادق بود و نیز برای هزاران نفری صادق بوده که بعد از شرکت در سمینار های من خبر از تاثیر عمیق این روش داده اند. نتیجه این است که شما تا حدود 50 دلار برای هر دلاری که برای سرمایه گذاری خودتان بپردازید، به دست خواهید آورد و در کاری که انجام می دهید بهتر و بهتر می شوید.

اگر شما روزانه یک ساعت درمورد رشته خودتان مطالعه کنید معادل یک کتاب در هفته خواهد شد و یک کتاب در هفته معادل 50 کتاب در سال است و 50 کتاب در یک سال، معادل 500 کتاب برای ده سال آینده است. اگر شما فقط یک کتاب در ماه بخوانید، شما را در قسمت یک درصد بالای صاحبان درآمد قرار می دهد و در یک گروه معروف یک درصد بالای این افراد، پیوسته ایده های جدیدی را یاد می گیرند که به آنها کمک می کند، کاری را که خوب انجام می دادند را هنوز بهتر انجام دهند.

مطالعه کردن و بالا بردن اطلاعات، تاثیر فوق العادۀ در درآمد شما

مطالعه کردن و بالا بردن اطلاعات، تاثیر فوق العادۀ در درآمد شما

اما اگر شما هفته ای یک کتاب بخوانید یا سالی 50 کتاب، شما را به یکی از بهترین، قابل ترین و پر درآمد ترین افراد در حوزه کاری خودتان تبدیل می کند. مطالعه مرتب که “تمرین ذهن” نام دارد کاملا زندگی، شما را دگرگون خواهد کرد. اما خبر بد این است که میانگین بزرگسالان کمتر از یک کتاب در سال مطالعه می کنند و 80 درصد بزرگسالان کتابی در 5 سال اخیر مطالعه نکرده اند و بعضی از آنها هرگز به کتابفروشی نرفته اند. از آنها بپرسید نزدیک ترین کتاب فروشی به خانه شما کجاست؟ پاسخی ندارند، هشتاد درصد بزرگسالان رشد ثابتی در درآمد زایی خود داشته اند.

مطالعه کردن، بالا بردن نرخ رشد درآمد

نرخ رشد درآمد آنها طبق مطالعات دانشگاه شیکاگو معادل یک درصد در سال است و این یعنی، هرگز به جلو نمی روند و هرگز از زیر قرض و قول خارج نمی شوند، اما 20 درصد بالای جامعه آنهایی که پیوسته مطالعه و رشد می کنند، درآمد آنها به طور میانگین با نرخ رشد 11 درصد در سال افزایش می بابد، یعنی آنها هر 6 یا 7 سال درآمد خودشان را دوبرابر می کنند. کمی درمورد این فکر کنید، یعنی اگر از 20 سالگی شروع کنید، زمانی که به 27 سالگی برسید درآمدتان را دوبرابر کرده اید. هنگام رسیدن به 37 سال، دوباره آن را دو برابر کرده اید و در 41 سالگی دوباره، دو برابر کرده اید و به همین منوال دو و دو برابر و زمانی که شما به سن 40 یا 50 سالگی میرسید یکی از ثروتمند ترین افراد جامعه هستید.

خیلی مهم است بدانیم دیدگاه شما راجع به این مطلب چیست؟

avatar
  Subscribe  
Notify of