راهنمایی نهایی

قبل از نوشتن محتوا، شما باید تصمیم بگیرید که می خواهید برای چه عبارت هایی پیدا شوید. شما باید داخل ذهن افراد بشوید و بفهمید که آنها هنگام جستجو از چه چیزی استفاده ی کنند. در نهایت، شما می توانید دقیقا این عبارت ها را در محتوای خود استفاده کرده و مطمئن شوید که برای آنها رتبه بندی را آغاز می کنید. تحقیق کلمه کلیدی اولین گام در کپی رایتینگ SEO و بخش مهمی از هر استراتژی SEO است. در این راهنمای نهایی، من شما را از طریق مراحل بسیاری در تحقیقات کلمات کلیدی راهنمایی می کنم.

 • تحقیق کلمه کلیدی چیست؟
 • چرا تحقیق کلمه کلیدی برای SEO اهمیت دارد؟
 • انجام تحقیق کلمه کلیدی
 • مرحله 1: مأموریت شما چیست؟
 • مرحله 2: لیستی از کلمات کلیدی ایجاد کنید
 • ابزارهایی که می توانید استفاده کنید
 • مرحله 3: ساخت صفحات فرود
 • استراتژی کلمه کلیدی بلند مدت
 • چند کلمه کلیدی؟
 • استراتژی های تحقیق کلمات کلیدی ad hoc
 • اهمیت استراتژی کلمات کلیدی طولانی
 • کلمات کلیدی تمرکز چندگانه
 • نتیجه گیری در مورد تحقیقات کلمات کلیدی برای SEO

تحقیق کلمه کلیدی چیست؟

قبل از اینکه ما شروع به توضیح فرآیند تحقیق کلمه کلیدی کنیم، مهمترین مفاهیم تحقیق کلمه کلیدی را توضیح خواهیم داد.

تحقیق کلمه کلیدی می تواند به عنوان فعالیتی تعریف بشود که شما انجام می دهید تا به لیست وسیعی از کلمات کلیدی برسید که می خواهید بر اساس آنها رتبه بندی شوید.

استراتژی کلمه کلیدی می تواند به عنوان تمام تصمیماتی که شما بر اساس تحقیقات کلمه کلیدی انجام می دهید تعریف شود.

عبارات کلیدی کلمات کلیدی متشکل از چندین کلمه هستند. ما تمایل به استفاده از کلمه کلیدی را در همه زمان ها را داریم، اما لزوما به این معنی نیست که کلمات کلیدی تنها یک کلمه باشند . ‘وردپرس SEO’ کلمه کلیدی است، همانطور که “پلاگین آنالیز گوگل ” یک کلمه کلیدی است. کلمات کلیدی می تواند شامل چندین کلمه باشند! ما در این راهنما به این عبارات کلیدی به عنوان کلمات کلیدی اشاره خواهیم کرد.

کلمات کلیدی طولانی ، خاص تر و کمتر رایج هستند. آنها بیشتر بر یک طاقچه تمرکز دارند. هرچه عبارت های جستجو طولانی تر (و خاص تر) باشند ، رتبه بندی این عبارت ها هم ساده تر خواهد بود . کلمات کلیدی که خاص تر هستند (و اغلب طولانی تر) معمولا به عنوان کلمات کلیدی طولانی در نظر گرفته می شوند.

کلمه کلیدی تمرکز عبارت است از کلمه کلیدی یا عبارتی کلیدی که می خواهید صفحه شما با آن پیدا شود . شما کلمه کلیدی تمرکز را در metabox از پلاگین SEO Yoast وارد کنید.

چرا تحقیق کلمه کلیدی برای SEO اهمیت دارد؟

تحقیقات کلمات کلیدی مناسب ، روشن خواهد کرد که چه عبارت های جستجویی توسط مخاطبان شما مورد استفاده قرار می گیرد . و این موضوع بسیار مهم است. در Yoast، ما به طور مرتب با مشتریانی برخورد می کنیم که مجموعه ای خاص از کلماتی دارند که هنگام ارجاع دادن به محصولاتشان استفاده می کنند ، در حالی که گروه هدف آنها از مجموعه ای کاملا متفاوت از کلمات استفاده می کند. این سایت های مشتریان به علت عدم هماهنگی و انطباق در استفاده از کلمه ها یافت نشدند.

بهینه سازی برای کلماتی که مردم استفاده نمی کنند ، معنی ندارد. انجام تحقیقات کلیدی خوب، اطمینان حاصل می کند که شما از کلمات مورد استفاده مخاطبان هدف خود استفاده می کنید و بنابراین تمام تلاش های شما برای بهینه سازی وب سایت شما را ارزشمند می کند.

انجام پژوهش کلمه کلیدی

به نظر ما، تحقیقات کلمه کلیدی ای سه مرحله دارد. اول، مأموریت کسب و کارتان را بنویسید. بعد، شما لیستی از تمام کلمات کلیدی را ایجاد کنید ، که می خواهید برای آن کلمات پیدا شود . در نهایت، شما صفحات فرودی را برای همه کلمات کلیدی ایجاد می کنید. در این راهنمای نهایی، ما این سه مرحله را در جزئیات بسیار بیشتر برای شما توضیح می دهیم .

ما شما را گام به گام از طریق کل روند اجرای تحقیق کلمه کلیدی راهنمایی می کنیم. ما به شما نکات عملی را خواهیم داد تا به راحتی تحقیقات کلمه کلیدی خود را شروع کنید.

مرحله 1: مأموریت شما چیست؟

پیش از شروع هر چیزی، باید درباره مأموریت خود فکر کنید. شما باید در مورد سوالاتی نظیر: چه کسی هستید؟ وب سایت شما درباره چیست؟ چه چیزی آن را خاص می کند؟ و چه تعهداتی در وب سایت خود ایجاد می کنید؟ فکر کنید .

بسیاری از مردم در ابتدا قادر به پاسخگویی به این سوالات نیستند. شما باید بفهمید که چه چیزی شما را از بقیه متمایز می کند. بنابراین وقت بگذارید و به معنای واقعی کلمه، مأموریت خود را بر روی کاغذی بنویسید. البته یک کامپیوتر یا آیپد نیز به خوبی کار خواهد کرد. هنگامی که شما قادر به پاسخ دادن به این سوالات به طور دقیق باشید ، اولین و مهمترین گام در استراتژی کلمه کلیدی را برداشته اید.

برای ملاحضه : رقابت بازار

این که آیا ماموریت شما به اندازه کافی برای فروش محصولات تان به مردم مستعد است یا نه، تا حد زیادی وابسته به بازاری است که در آن حضور دارید . برخی از بازارهای بسیار رقابتی هستند، با شرکت های بزرگ که بر نتایج جستجو غلبه می کنند. این شرکت ها دارای بودجه بسیار زیادی برای هزینه کردن روی بازاریابی به طور کلی و روی SEO به صورت ویژه هستند . رقابت در این بازار سخت است، بنابراین رتبه بندی در این بازارها نیز سخت است.

شاید شما سفرهایی به هاوایی را بفروشید ، شما امکانات عالی برای کودکان فراهم می کنید، و سفرهارا برای والدین جوان یا مجرد بسیار مناسب می کنید . ارائه ی سفرهای عالی به هاوایی برای والدین جوان، می تواند منحصر به فرد بودن خدمات شما باشد. به دنبال چیزی باشید که محصول شما را از رقابت متمایز کند. این باید ماموریت شما باشد، طاقچه شما باشد؛ این چیزی است که شما باید مخاطبان خود ارائه دهید!

شروع در یک بازار رقابتی، احتمالا به این معنی است که شما باید از کم و پایین شروع کنید. هنگامی که شما بخش کوچکی از این طاقچه را دارید و به نام بزرگی در کسب و کار سفر به هاوایی تبدیل شده اید، می توانید سعی کنید تا یک سطح بالاتر بروید و سفرهای خود را به مخاطبین بیشتری (عمومی تری) بفروشید . مأموریت شما نیز خیلی عمومی تر خواهد شد.

برای ملاحظه: مطمئن شوید کلمات کلیدی ، مناسب سایت شما است

توجه داشته باشید که باید برای عبارت هایی پیدا شوید که مناسب سایت شما است . اگر ما دیوانه شویم و بهترین کاری را انجام دهیم که اجازه دهیم yoast.com برای کفش های باله ما را رتبه بندی کند ، مردم برای پیدا کردن سایت ما ناامید خواهند شد. آنها احتمالا فورا به گوگل بازمی گردند. رتبه بندی برای کفش های باله، در مورد ما، منجر به میزان گزافه گویی بالایی می شود . و یک میزان گزافه گویی بالا به گوگل می گوید که مردم بر اساس آن عبارت جستجو ، چیزی که به دنبال آن می گردند را پیدا نمی کنند . که به ناچار منجر به رتبه پایین تر در کفش های باله برای سایت ما خواهد شد (و کاملا توجیه شده است، ما هیچ چیز در مورد باله و یا کفش در مورد آن موضوع نمی دانیم).

مرحله 2: لیستی از کلمات کلیدی را ایجاد کنید

مرحله دوم انجام تحقیقات کلمات کلیدی شما، ایجاد لیستی از کلمات کلیدی است. با توجه به مأموریت خود، باید سعی کنید وارد ذهن خریداران بالقوه خود بشوید . این افراد به دنبال چه هستند؟ از چه نوع عبارت جستجویی می توانند استفاده کنند وقتی به دنبال خدمات و یا محصول شگفت انگیزی هستند؟ این سؤالات را از خودتان بپرسید و هر تعداد پاسخی را که می توانید بدهید ، بنویسید .

اگر ماموریت شما روشن است، شما یک تصویر نسبتا روشن از طاقچه خود و نقاط فروش منحصر به فرد خود خواهید داشت (چیزهایی که کسب و کار شما را از دیگران جدا می کند ). اینها عباراتی خواهد بود که می خواهید برای آن پیدا شوید .

ابزارهایی که می توانید استفاده کنید

ایجاد لیستی از عبارت جستجو ممکن است سخت باشد. و تا چند سال قبل، انجام تحقیقات کلیدی بسیار ساده تر بود. شما به سادگی می توانید گوگل آنالیز را چک کنید تا ببینید که با کدام عبارات ، مردم وب سایت شما را پیدا می کنند. متأسفانه این کار دیگر امکان پذیر نیست. بنابراین شما در مورد عباراتی که مردم در موتورهای جستجو استفاده می کنند تا به وب سایت شما برسند ، بی اطلاع و در تاریکی می مانید . خوشبختانه، هنوز ابزارهای دیگری وجود دارد که تحقیق کلمات کلیدی شما را کمی ساده تر می کند. پست ما درباره ابزارهایی را که می توانید استفاده کنید در تحقیقات کلیدی خود برای راهنمایی ها و ترفندهای بیشتر ، بخوانید.

مرحله 3: ساخت صفحات فرود

گام سوم به سوی یک استراتژی کلمه کلیدی طولانی ، ایجاد صفحات فرود عالی برای همه کلمات کلیدی است که می خواهید با آن کلمات پیدا شوید . ما به شما توصیه می کنیم این کار را به نحو خوبی انجام دهید. با قرار دادن لیستی از کلمات کلیدی که ساخته اید در یک جدول ، شروع کنید . یک جدول (برای مثال از اکسل یا Google Docs / Sheets برای ایجاد یکی استفاده کنید) شما را مجبور به ایجاد یک ساختار و ایجاد صفحات فرود برای برای تمام عبارت های جستجویی که به آن رسیده اید ، می کند .. عبارتهای جستجو را در ستون اول قرار دهید و ستون هایی را اضافه کنید که در آن سطوح مختلف ساختار سایت خود را قرار داده اید.

یک صفحه فرود برای هر عبارت جستجویی که به آن رسیده اید ، ایجاد کنید. لازم نیست همه این صفحات را بلافاصله ایجاد کنید. این فرایند به می تواند یک فرایند بلند مدت باشد. هرچه عبارت جستجوی شما خاص تر باشد ، این صفحه فرود ، به قسمت های پایین تری از سایت شما تعلق خواهد داشت .

پس از اتمام تحقیق کلمات کلیدی ، باید یک مروری روشن از عبارت هایی که افراد استفاده می کنند و عبارت هایی که می خواهید صفحات سایت شما با آن عبارت ها پیدا شوند، داشته باشید. این مرور باید به عنوان یک راهنما برای نوشتن محتوی در وب سایت شما عمل کند.

استراتژی کلمه کلیدی طولانی

هیچ وبسایتی نباید بر یک کلمه کلیدی یا یک عبارت کلیدی برای ترافیکش تکیه کند. شما باید از مأموریت خود به عنوان نقطه شروع استفاده کنید، از سه مرحله ما در انجام تحقیقات کلمه کلیدی مناسب و کار در یک مبنا و اساس جامع استفاده کنید : یک استراتژی کلمه کلیدی. در این بخش از راهنمایی نهایی ، توضیح خواهیم داد که چرا مهم است یک استراتژی کلمه کلیدی بلند مدت داشته باشیم.

چند کلمه کلیدی؟

خیلی دشوار است که تعداد دقیقی از کلمات کلیدی که باید روی آن تمرکز داشته باشید، ارائه بدهید . و سپس دوباره ، بسیار ساده است. شما فقط باید یک عدد بزرگ داشته باشید ، عدد بزرگی که برای شما امکان پذیر است. بیش از 1000 کلمه کلیدی ، احتمالا بیش از چیزی است که شما می توانید انجام دهید .

حتی اگر شما یک کسب و کار کوچک منطقی هستید، احتمالا به چند صد کلمه کلیدی خواهید رسید. اما شما مجبور نیستید برای همه آنها ، بلافاصله صفحه داشته باشید. نکته عالی در مورد داشتن یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) مانند وردپرس این است که شما می توانید به تدریج محتوا اضافه کنید. در مورد کلمات کلیدی که می خواهید با آنها رتبه بندی شوید و کلمات کلیدی که مهم نیستند (هنوز) فکر کنید . برخی از اولویت ها را ایجاد کنید و ایجاد محتوای خود را برنامه ریزی کنید.

استراتژی تحقیق کلمات کلیدی ad hoc

در یک جهان ایده آل، شما تحقیق کلمه کلیدی خود را انجام خواهید داد ، یک جدول زیبا ایجاد خواهید کرد و صفحات فرود را ایجاد خواهید کرد . ساختار سایت شما بی عیب خواهد شد و هر روز وبلاگ خود را می نویسید و رتبه سایت خود را در Google بالاتر و بالاتر می برید . متأسفانه ما در دنیای واقعی زندگی می کنیم.

البته تحقیق کلمات کلیدی شما همیشه به این اندازه گسترده نخواهد بود. و بعضی پست ها یا مقالات به عنوان بخشی از یک استراتژی عالی نوشته نشده اند، بلکه فقط به این دلیل نوشته شده اند که عنوان در اخبار بوده یا الهام بخش بوده است. این فقط چگونگی کار این چیزهاست. اما این نیازی نیست که یک مشکل باشد.

اگر چیزی می نویسید که به استراتژی شما منطبق نباشد (دقیقا) این بدان معنا نیست که شما نباید قصد داشته باشید محتوای آن رتبه بندی شود. شاید شما می توانید از آن برای رتبه بندی در چیزی که از راه دور به عبارتی در لیست استراتژی کلمه کلیدی شما مرتبط است، استفاده کنید. از ابزارهایی مانند Google Trends برای انتخاب کلیدواژه ای که می خواهید با آن رتبه بندی شود استفاده کنید. حداقل زمانی اختصاص دهید تا در مورد نحوه مناسب کردن مقاله یا وبلاگ در استراتژی خود فکر کنید. پس از همه، اگر شما در حال نوشتن محتوای ارزشمندی هستید، ممکن است به همان صورت باعث رتبه بندی آن بشوید !

اهمیت استراتژی کلمات کلیدی طولانی

تمرکز بر کلمات کلیدی طولانی باید بخش مهمی از یک استراتژی تحقیق کلمات کلیدی طولانی باشد. کلمات کلیدی طولانی ، کلمات کلیدی یا عبارات کلیدی هستند که نسبت به کلمات کلیدی رایج ، خاص تر هستند کلمات کلیدی طولانی ، ترافیک جستجوی کمتر را دریافت می کنند، اما اغلب ارزش تبدیل بیشتری دارند، زیرا آنها بر روی یک محصول یا موضوع خاص تر تمرکز می کنند. پست ما در مورد اهمیت کلمات کلیدی طولانی را بخوانید اگر میخواهید بدانید که چرا شما باید در هنگام بهینه سازی سایت خود روی کلمات کلیدی طولانی تمرکز کنید.

کلمات کلیدی تمرکز چندگانه

در Yoast SEO Premium شما قادر به تمرکز بر روی چندین کلمه کلیدی هستید. اگر از ابزار ما به درستی استفاده کنید، متن شما می تواند تا حداکثر پنج کلمه کلیدی بهینه شود. در پست ما در مورد کلمات کلیدی متمرکز چندگانه، ما به شما توضیح میدهیم چرا مهم است که از ویژگی کلمات کلیدی تمرکز چندگانه در هنگام بهینه سازی متن خود استفاده کنید.

نتیجه گیری در مورد تحقیقات کلمه کلیدی برای جستجوگرها

انجام تحقیقات کلیدی باید آغاز هر استراتژی پایدار SEO باشد. نتیجه تحقیقات کلیدی، یک لیست گسترده از کلمات کلیدی است که شما می خواهید برای آنها پیدا شوید. سخت ترین بخش هنوز شروع نشده است: نوشتن محتوی. شما باید هر کلمه کلیدی که می خواهید برای آن پیدا شوید .باید مقالات و blogpost را روی هر کلمه کلیدی که میخواهد برای آن پیدا بشوید ، بنویسید. این یک چالش کامل خواهد بود!

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید