آیا می خواهید پیشوند طبقه بندی گروه را در وردپرس تغییر دهید؟ به طور پیش فرض، وردپرس به طور خودکار / category / را به عنوان یک پیشوند به URL ها برای تمام صفحات دسته بندی اضافه می‌کند. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه پیشوند مبنای رده را در وردپرس تغییر دهید. ما همچنین در مورد اینکه آیا شما باید پیشوند پایه را به طور کامل حذف کنید صحبت میکنیم.

 

کد پیشوند گروهی چیست؟ آیا باید این را تغییر دهید؟

هر دسته در سایت وردپرس شما صفحه و خوراک RSS خود را دریافت می کند. می توانید تمام پست‌های تحت دسته را با دیدن این صفحه بایگانی دسته، مشاهده کنید. به طور پیش فرض، وردپرس “category” را به عنوان پیشوند پایه به URLهاس صفحات رده اضافه می کند. این کمک می‌کند تا صفحات و پست‌ها را از دسته‌بندی‌ها و آرشیو‌های تگ تمایز بخشد. به عنوان مثال، اگر شما یک دسته به نام “اخبار” داشته باشید، آدرس آن مانند این خواهد بود:

http://example.com/category/news/

همینگونه، وردپرس پیشوند تگ را به URLهای آرشیوهای تگ اضافه می کند.

http://example.com/tag/iphone/

این ساختار URL سئو دوست و کاربرپسند به کاربران موتورهای جستجو کمک می کند تا بدانند از چه نوع صفحه‌ای بازدید می کنند. اکثر وبسایت‌ها نیازی به تغییر پیشوند پایه ندارند. با این حال، اگر شما با ایجاد یک سایت طاقچه بانامی متفاوت برای رده آن نیاز داشته باشید، می توانید پیشوند مبنای رده را تغییر دهید و نام ویژه که بازتاب دهنده آن است را بکار ببرید.

تغییر پیشوند پایگاه رده در وردپرس

تغییر و اصلاح پیشوند طبقه بندی در وردپرس بسیار ساده است.

شما باید از صفحه تنظیمات به بخش پرمالینک رفته و بخش “سفارشی” را انتخاب کنید.

 

در اینجا می توانید پیشوند را که می خواهید در کنار گزینه پایه رده استفاده کنید را وارد کنید. شما همچنین می توانید پیشوند پایه برچسب را اگر می خواهید تغییر دهید.

فراموش نکنید که دکمه Save Change را کلیک کنید تا تنظیمات شما ذخیره شود.

راه اندازی مجدد هدایت پس از تغییر پیشوند پایگاه رده

اگر در حال تغییر پیشوند طبقه بندی در یک وب سایت تازه‌ساز هستید، لازم نیست هیچ کاری انجام دهید. با این حال، اگر شما این کار را در یک وب سایت موجود انجام می دهید، آنگاه کاربران قدیمی شما هنگام بازدید از صفحه رده قدیمی با یک خطای 404 روبرو خواهند شد.

برای رفع این مورد ، شما نیاز به راه اندازی پیوند “تغییر مسیر” دارید تا اطمینان حاصل شود که دو موتورهای جستجو و هم بازدید کنندگان بدرستی به صفحه رده در سایت شما هدایت می شوند.

ابتدا باید افزونه “تغییر مسیر یا ریدایرکشن” را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، مراحل گام به گام راهنمای نحوه نصب پلاگین وردپرس را ببینید.

پس از فعال سازی، شما نیازدارید به بخش Tools صفحه redirction رفته و تغییر مسیر را تنظیم کنید.

 

به قسمت «افزودن تغییر مسیر جدید» بروید.

اول، شما نیاز به اضافه کردن /category/(.*) در فیلد منبع URL دارید. پس از آن شما باید کادر کنار گزینه ظهور منظم را بررسی کنید.

در فیلد URL هدف، شما باید پیشوند پایگاه جدید رده خود را مانند این /topics/$1 اضافه کنید. فراموش نکنید که مضامین را با پیشوند گروه بندی جدید خود جایگزین کنید.

برای ذخیره تغییرات خود روی دکمه “اضافه کردن هدایت” کلیک کنید.

حالا همه کاربران و موتورهای جستجو، با استفاده از پیشوند گروه بندی شما به URL های صحیح هدایت می شوند.

حذف پیشوند رده پایگاه داده در وردپرس

کاربران زیادی از ما در مورد حذف کامل پیشوند رده پایگاه از URL های وردپرس پرسیده اند. این باعث می شود URLهای دسته بندی شما مانند این باشد:

http://example.com/news/

این ایده خوبی نیست و توصیه می کنیم پیشوند پایگاه‌های رده را حذف نکنید.

پیشوند رده پایگاه به کاربران و موتورهای جستجو کمک می کند بین پست‌ها/ صفحات و دسته‌ها را تمیز قائل شوند. حذف پیشوند، URLهای شما را مبهم می کند که برای کاربر یا جستجوگرها خوب نیست.

شما همچنین ممکن است به مشکلات فنی با پلاگین‌های مختلف وردپرس مشغول شوید. به عنوان مثال، اگر یک دسته و یک صفحه با نام مشابه داشته باشید و یا زمانی که از٪ postname٪ به عنوان ساختار URL خود برای پست های تک استفاده می کنید، سایت شما به نوبه خود، تبدیل به یک حلقه تولید بی‌نهایت لینک ریدایرکشن و باعث می شود صفحه هیچوقت بارگذاری نشود.

با این حال، اگر شما هنوز هم می خواهید این کار را انجام دهید، بهتر است از نصب و فعال کردن افزونه های رده بالا FV بهره ببرید. برای جزئیات بیشتر، مراحل گام به گام راهنمای نحوه نصب پلاگین وردپرس را ببینید.

فعالیت این افزونه خارج از چارچوب است و فورا رده را از URLهای رده شما حذف می کند.

ما امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند تا بیاموزید چگونه پیشوند رده را در وردپرس تغییر دهید. همچنین ممکن است بخواهید لیستی از بیشترین راهنمایی ها، ترفندها و هک های وردپرسی مورد نظرتان را ببینید.

اگر این مقاله را دوست دارید، لطفا به کانال یوتیوب ما برای آموزش ویدئویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک پیدا کنید.

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید