چگونه اعتماد به نفس خود را زیاد کنیم

چگونه اعتماد به نفس خود را زیاد کنیم

در جامعه آشفته ما، یکی از مهم ترین ویژگی ها برای موفقیت، مخصوصا در تجارت و یا در تعامل با دیگران ویژگی اعتماد به نفس است. اعتماد به نفس نتیجه کلی عزت نفس، احترام و حس داشتن ارزش نفس شما می باشد و نیز تمام چیز هایی که در طول زندگی برای شما رخ می دهد اعتماد به نفس همانند تناسب اندام بوده، لازم است شما با اعمال رفتار های خاصی، نفس خود را بسازید، تا شما را درمورد آنچه که هستید و آنچه که می کنید، بیشتر و بیشتر مطمئن کند.

اهمیت اعتماد به نفس، ایجاد یک کسب و کار مطمئن

شما باید با چیزی که ما آن را ” خود درونی شما ” می نامیم، آغاز کنید، مردم چگونه اعتماد به نفس بالایی را در خود پرورش می دهند؟ آنچه ما دریافتیم این است که در آن سمت اعتماد به نفس چیزی به نام “سودمندی نفس” است، به این معنا که شما در کاری که انجام می دهید، مفید هستید و یا فکر می کنید که مفید عمل می کنید.

یکی از سریع ترین روش های برای ساختن اعتماد به نفس این است که به وضوح فکر کنید چه کسی هستید و چه چیزی می خواهید، یعنی به مهارت هایی که برای ساختن یک زندگی و حرفه عالی نیاز دارید، بیندیشید و بعد هر روز برای بهتر و بهتر شدن در کاری که برایتان مهم است تلاش کنید.

بالا بردن اعتماد به نفس، اهمیت اعتماد به نفس در کسب و کار

اتفاقی که می افتد این است که هر چه شما در زمینه های مهارتی خودتان، بهتر و بهتر می شوید، مردم به شما می گویند که در این کار خیلی خوب هستید یا شما در این کار عالی بودید و یا یکه می خورند و شگفت زده می شوند و همین طور که آنها شما را برای پیشرفت مهارت هایتان تحسین می کنند اعتماد به نفس و توانایی شما در انجام آن کار، بالا و بالاتر می رود.

برایتان مثالی بزنم، زمانی که من کارم را در فروش شروع کردم، هیچ گونه آموزشی ندیده بودم. به من فقط گفته شده بود که برو درب خانه ها را بزن و بفروش و من انجامش دادم و هرگز از فروش نمی ترسیدم، اما من هیچ مهارتی نداشتم و در نتیجه چیزی نمی فروختم. گاهی اوقات ساعت 7 یا 8 صبح شروع می کردم، زمانی که دیگران سر کار می آمدند! من تمام روز را کار می کردم و درب آپارتمان ها و خانه ها را میزدم تا ساعت 9 و یا حتی 10 شب گاهی اوقات برای چهارده ساعت کار میکردم اما فروشی نداشتم.

می دانید، اعتماد به نفس من همیشه پایین بود، تا زمانی که یک نفر آمد و به من گفت برای فروش، پروسه های منطقی و آزمایش شده وجود دارد. شروع با دورنمایی کالا ها، ساخت توافق و سازگاری تشخیص و نیاز ها و غیره، اگر از این روند پیروی کنی، خرید و فروش خواهی کرد، سپس من از آن روند پیروی کرده و شروع به فروش کردم.

در کمتر از یکسال درآمد من افزایش خارق العاده ای داشت. اعتماد به نفس من بسیار زیاد بود و سپس شروع به آموزش دیگران کردم و شروع به ساختن سازمان های فروش کردم و در ادامه زندگی، من این اعتماد به نفس باور نکردنی را داشتم که قادر به یادگیری هر چیز که نیاز به یادگیری اش دارم هستم، تا هدفی که برای خودم تعیین میکنم را به دست آورم و همینطور برای شما.

اعتماد به نفس نتیجه پیشرفت مداوم در انجام کاری است که برای شما اهمیت دارد و هر چه بر روی خودتان کار می کنید، اعتماد به نفس شما به صورت خودکار افزایش می یابد.

خیلی مهم است بدانیم دیدگاه شما راجع به این مطلب چیست؟

avatar
  Subscribe  
Notify of