پلاگین چیست؟

پلاگین ­ها ، بسته ­های کدی هستند که قابلیت هسته وردپرس را تعمیم می­ دهند. پلاگین ­های وردپرس از کد PHP و سایر دارایی ­هایی مانند تصاویر، CSS و جاوا اسکریپت تشکیل می شوند.

شما با ایجاد پلاگین خود، وردپرس را گسترش می ­دهید، یعنی قابلیت اضافی در بالای آنچه که وردپرس قبلاً ارائه می ­داد، می­ سازید. به عنوان مثال، شما می­ توانید پلاگینی بنویسید که لینک به ده مورد از جدیدترین پست­ ها در سایت شما را نمایش می­دهد. یا با استفاده از انواع پست سفارشی وردپرس می ­توانید پلاگینی بنویسید که یک سیستم تیکتینگ پشتیبانی کامل با اطلاعیه ­های ایمیل، وضعیت تیکت سفارشی و یک پورتال مواجهه با مشتری را ایجاد می­ کند. امکانات، بی پایان هستند!

اکثر پلاگین ­های وردپرس از فایل ­های بسیاری تشکیل می­ شوند، اما یک پلاگین تنها به یک فایل اصلی با یک DocBlock دارای فرمت خاص در هدر نیاز دارد.

Hello Dolly، یکی از اولین پلاگین ­ها، تنها 82 خط دارد. Hello Dolly، شعری از آهنگ معروف در ادمین وردپرس را نشان می­ دهد. برخی از CSS ها در فایل PHP برای کنترل سبک شعر به کار برده می­ شوند.

شما به عنوان نویسنده پلاگین WordPress.org، فرصت شگفت­ انگیزی برای ایجاد پلاگینی دارید که نصب خواهد شد، وصله ­بندی خواهد شد و میلیون­ ها کاربر وردپرس آن را دوست خواهند داشت. همه کاری که باید انجام بدهید، تبدیل ایده عالی خود به کد است. کتاب راهنمای پلاگین برای کمک به شما اینجاست.

خیلی مهم است بدانیم دیدگاه شما راجع به این مطلب چیست؟

avatar
  Subscribe  
Notify of