نصب وردپرس (WordPress) روی دایرکت ادمین

شروع دوره جدیدی از آموزش وردپرس (WordPress) که آن را نصب وردپرس روی دایرکت ادمین می توان عنوان داد. نصب وردپرس (WordPress) روی دایرکت ادمین مراحلی را به همراه دارد. آپلود فایل ها و انتقال آن ها، ساخت دیتابیس یا همان بانک اطلاعاتی و ادغام آن با وردپرس، همچنین بالا بردن امنیت وردپرس جزء مواردی است که در این مطلب به آن اشاره می شود. برای راه اندازی این روند با وب سایت بیوتی تم همراه باشید.

ورود به دایرکت ادمین

در این جلسه قصد داریم وردپرس را روی دایرکت ادمین نصب و فعال کنیم. ابتدا با توجه به username و password که خود هاستینگ به ما داده وارد کنترل پنل هاست مان می شویم.

آپلود فایل های وردپرس

از قسمت بالا که منو ها قرار دارند روی گزینه مدیریت فایل کلیک می کنیم، در این قسمت ما وارد پوشه public_html می شویم، فایل وردپرسی که از قبل دانلود کردیم را در این مسیر برون سازی می کنیم، سپس روی آپلود کردن فایل در دایرکتوری فعلی کلیک می کنیم و بعد از آن روی گزینه choose file کلیک می کنیم. حال نسخه جدیدی از وردپرس فارسی را دانلود کرده و آن را نصب کنید.

در مرحله بعد فایل مان را انتخاب می کنیم و دکمه Extract را میزنیم و پس از آن گزینه استخراج را میزنیم، مجدد به پوشه فایل zip می رویم، دیگر به فایل zip نیازی نداریم. بعد از ورود به سایت با ارور مواجه میشم به این معنی که فایلی وجود ندارد.

انتقال فایل های وردپرس WordPress

در این مرحله پوشه WordPress را اگر فراخوانی کنیم مشاهده می کنیم که فایل ها وارد وردپرس شده اما ما چنین چیزی را نمی خواهیم، بنابراین میرویم داخل پوشه وردپرس و فایل هایمان را انتخاب می کنیم، سپس برای انتقال دادن به پوشه قبل یا هر قسمت دیگر ابتدا فایل هایی را که میخواهیم انتخاب می کنیم و پس از آن روی گزینه add to clipboard کلیک می کنیم و باز میگردیم. حالا به مرحله قبل یعنی دایرکتوری اصلی و روی گزینه move یا copy کلیک می کنیم (فرقی میان این دو گزینه وجود ندارد).

ساخت دیتابیس

برای پیاده سازی هر وب سایت پویا نیاز به یک بانک اطلاعاتی برای ذخیره اطلاعات خواهید داشت، برای ایجاد دیتابیس از قسمت کنترل پنل هاست روی گزینه مدیریت MySql کلیک می کنیم. برای دیتابیس یا بانک اطلاعاتی مان نام، نام کاربری و کلمه عبوری را انتخاب می کنیم و روی ایجاد کلیک می کنیم تا بانک ما ایجاد و اطلاعات بانک به ما نمایش داده شود.

ادغام کردن دیتابیس با وردپرس

بعد از فراخوانی سایت، WordPress از ما اطلاعات بانک اطلاعاتی را جهت اتصال می خواهد که به ترتیب نام پایگاه داده، نام کاربری، رمز ورود آن را وارد می کنیم.

تغییر پیشوند جداول دیتابیس برای امنیت بیشتر وردپرس

در این قسمت اگر خواستار تغییر پیشوند جداول در دیتابیس بودیم (برای امنیت بیشتر سایت وردپرسی مان) آن را عملی می کنیم. برای انجام این کار روی راه اندازی WordPress کلیک میکنیم تا دیتابیس به صورت کامل تنظیم و متصل شود.

نصب وردپرس

ما باید عناوین سایت وردپرسی مان را کامل کنیم، همچنین کلمه عبور و ایمیل خود را وارد می کنیم. در صورتی که سایت شما در مرحله تست است، تیک گزینه عدم بررسی سایت توسط موتور های جستجوگر را انتخاب کنید و بعد گزینه راه اندازی WordPress را بزنید. حال وب سایت وردپرسی شما راه اندازی شد.

خیلی مهم است بدانیم دیدگاه شما راجع به این مطلب چیست؟

avatar
  Subscribe  
Notify of