انتشار ویدئو در یوتیوب بسیار ساده است اما برای جذب بازدید ویدئو قوانین خود را در پیش گرفته. چنانچه برای شما سئو ویدئو اهمیت دارد، باید این عوامل را در یوتیوب انجام داده و آن ها را مورد بررسی قرار دهید.

اگر شما وقت و انرژی زیادی برای ساخت و انتشار یک ویدئو گذاشته اید، باید از چگونگی وضعیت آن باخبر شوید. یوتیوب ابزار های تحلیلی بسیار خوبی را در اختیار شما قرار می دهد که در اکانت شما قرار گرفته است.

توجه داشته باشید که سرویس های میزبانی ویدئو همچون ویدئو نیز چنین گزارش هایی را دارند. حال شما می توانید با آموخته های خود این مطلب را درک کنید.

نمایش گزارشات ویدئو در یوتیوب

برای دیدن نمودار گرارشات، وارد یوتیوب شده و بر روی آیکون نمودار در بالای صفحه کلیک کنید. شما گزارشی از نمایش ها، سطح بازدید ها و حتی داده های جمعیت؛ شناختی از تمامی ویدئو های موجود در کانالتان دریافت می کنید.

اما وقتی شروع به بررسی گزینه های سمت چپ کنید، به موضوعات جالب تری برخورد خواهید کرد. شما می توانید از این گزارش ها برای بررسی چیز های مختلفی همچون فریم های زمانی استفاده نمائید و همچنین شما می توانید جستجو هایی بر اساس مکان داشته باشید و مانداگاری بینندگانتان را در ویدئو های خود مشاهده کنید.

شما حتی می توانید از دستگاهی که بینندگانتان برای تماشای ویدئو استفاده کرده اند با خبر شوید سپس می توانید داده های خود را دسته بندی کنید تا ببینید در کدام دستگاه افراد بیشتر ویدئو های خودشان را به اشتراک گذاشته اند، بنابراین کار های بسیار زیادی با استفاده از این داده ها قابل انجام است، اما این عمر می تواند کمی دشوار باشد.

شما می توانید این آمار ها را در کانالتان مشاهده کنید:

1. مشاهده مجموعه نمایش های ویدئو تان – از آنجایی که سرعت رشد نمایش ها عامل مهمی به حساب می آید باید آن را برسی کنید و باید انحراف ها را مورد مشاهده قرار دهید.

2. بررسی گزارش های بازدید ها – شما می بایستی نگاهی به کامنت ها، علاقه مندی ها، لایک ها و دیس لایک ها بیندازید تا ببینید واکنش لازم را دریافت کرده اید یا خیر.

3. بررسی منابع اصلی ترافیک – همانطور که در تصویر مشاهده می کنید ترافیک بیشتر از یوتیوب دریافت شده اما بهتر است منابع دیگر را مورد بررسی قرار دهید. شما می توانید در این تصویر پیش نمایشی از دستگاهایی که توسط آن ها نمایش انجام شده مشاهده می شود.

4. بررسی مکان ها – این بخش به شما محل نمایش ویدئو ها توسط دستگاه های موبایل، وب سایت ها یا در یوتیوب را نشان می دهد.

5. ماندگاری بیننده در ویدئو – یکی از عوامل اصلی که می تواند رنک ویدئو را افزایش دهد، ماندگاری بیننده در ویدئو است. شما باید مطمئن شوید که بینندگانتان ویدئو را کامل مشاهده می کنند. شما می توانید مدت زمان ویدئو تان را بر اساس این گزارش بهینه سازی کنید.

شما همچین می توانید گزارشات بیشتری را مشاهده کرده و عملکرد هر ویدئو را به صورت جداگانه مشاهده کنید. ممکن است شما از گزارشات متفاوتی استفاده کنید، برای نمونه جمعیت شناختی چندان برای شما اهمیت ندارد، شما تنها نگاهی به آن می اندازید تا مطمئن شوید که از تراز خارج نشده اید. اما ممکن است شما از گزارش ها استفاده زیادی ببرید، حتما از گزینه های سمت چپ استفاده کنید و تمامی داده هایی که یوتیوب در دسترس قرار داده است را مشاهده کنید.

توجه داشته باشید که یوتیوب هر چند وقت یک بار این داده ها را بروزرسانی می کند بنابراین شما باید آن ها را به صورت مداوم مورد بررسی قرار دهید. شما باید با استفاده از این داده رنک ویدئو تان را در مدت کوتاه افزایش دهید، مسلما این گزارشات کرتان را در این راه ساده تر از پیش می کند.

برای نمونه شما هنگامی که ماندگاری کاربرانتان را در ویدئو تان مناسب نمی دانید می توانید با دستکاری و انجام تغییرات در ویدئو این عامل را کاملا تغییر دهید. کار هایی مانند رساندن تفهیم در ویدئویی کوتاه تر و جذاب تر می تواند نتیجه را عکس قبل کند.

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید