شناخت بازارتان: جایگزین های محصول تان و استراتژی عرضه محصول

سلام خدمت کاربران و دنبال کنندگان ارجمند وبسایت بیوتی تم، امروز قصد معرفی بخش جدید جایگزین های محصول تان و استراتژی عرضه محصول تان و تبلیغ آن را داریم. برای موضع گیری و تثبیت محصول تان در بازار شما نیاز به تبلیغ و عرضه محصول های منحصر بفرد دارید. برای بالا بردن محبوبیت محصول تان در بازار باید کیفیت کالا ای که تولید می کنید را از جایگزین های محصول تان بیشتر کنید، این گونه کسب و کار قدرتمندی در بازار دارید.

شناخت تهدید ها و جایگزین های محصول شما

مدل کسب و کارتان باید چیز هایی که محصولتان را تهدید می کند را بفهمد. یکی از اصلی ترین تهدیداتی که شما با آن مواجه می شوید جانشین محصولات تان است. چه چیزی میتواند جایگزین محصولات تان شود؟ چه چیزی می توانید مشکلات مشتریانتان را ارزان تر و ساده تر حل کند؟ چه محصولاتی هستند که با رقابت با شما سعی در اشغال موقعیت فروش تان را دارد؟ شما باید بتوانید بفهمید که چه جانشین هایی وجود دارند و چرا مشتری ها باید از بین جانشین ها محصول شما را انتخاب کنند.

همیشه برای محصولاتتان پیشنهاد ها و جایگزین های دیگری هم وجود دارد. ایده ها و خلاقیت های خود را راجب به محصول جمع آوری کنید و به آن فکر کنید که قرار است چه کاری انجام دهید که مشتریان از میان جانشین های فراروان محصولتان در بازار، محصول شما را انتخاب کنند. شما باید رقبای خود را در سطح بالا جستجو کنید زیرا همین عمل می تواند یکی از عوامل پشرفت و سخت کوشی تان در اختراع و تولید محصولاتی با کیفیت بالا شود. جای دادن ویژگی های کوچک اما کاربردی امکان محبوبیت محصولتان را بالا می برد و همین دلیل باعث متمایز شدن آن از دیگر محصولات می شود.

ساخت استراتژی عرضه محصول به بازار

مدل کسب و کارتان باید Go to Market Strategy شما را شرح دهد، هم از لحاظ اطلاع رسانی و هم از چگونگی تحویل محصولتان. چطور می خواهید مشتری پیدا کنید؟ از چه کانال هایی می خواهید استفاده کنید؟ شاید پاسخ تان از طریق بازار و همچنین فرستادن محصولات به صورت مستقیم به دست مشتری باشد و یا هم فرستادن محصول به دست واسطه ها و پخش آن در بازار. چطور می خواهید برای محصولات و یا خدمات  تان اطلاع رسانی کنید؟ آیا از طریق مشارکت است یا از طریق صدور مجوز؟.

توضیع کنندگان قسمتی از سود فروشتان را برمیدارند اگر چه مزیتی که شامل حالتان می شود این است که آن ها مجبورند محصولاتتان را پخش کنند و این باعث می شود که آن ها شما را خیلی بهتر و موثر تر به بازار برسانند. حال اگر قصد دارید محصول را به صورت مستقیم به دست مصرف کننده برسانید دیگر نیاز به پرداخت هزینه برای توضیع آن نیست اما این به آن معنا نیست که رساندن محصولات تان مجانی است. شما باید هزینه بازاریابی بیشتر و رساندن محصول به دست مشتری توسط خودتان را بدهید. در نهایت شما باید این چطور رسیدن به بازار را در برنامه های مالی تان در نظر بگیرید.

محصولاتی هستند که توسط رادیو، تلوزیون و … تبلیغ می شوند منتها پس از تبلیغ این کانال ها پخش کننده غیر مستقیم می شوند که مسیری را برای صرف هزینه می سازند. کانال های دیگری برای تبلیغ مستقیم وجود دارد که درصد تمامی هزینه را به شما اختصاص می دهد اما مسیر را دشوار می کند. یک توضیع کننده دیگر هم وجود دارد که مستقیم محصول را دریافت کرده و به فروشندگان مستقل تحویل می دهند.

در حین نوشتن مدل کسب و کار تان به خاطر داشته باشید هر دو کانال فروش را در نظر بگیرید و اینکه هر کدام از نظر اقتصادی شامل چه چیز هایی می شود

خیلی مهم است بدانیم دیدگاه شما راجع به این مطلب چیست؟

avatar
  Subscribe  
Notify of