ساخت فرم در وردپرس با افزونه FormCraft

Formcraftbasic

مقدمه

امروز طبق روال همیشگی وب سایت بیوتی تم، قصد معرفی یکی دیگر از افزونه های کاربردی وردپرس با عنوان افزونه ساخت فرم در وردپرس داریم که در همین جلسه آموزشي، به بررسی و آموزش آن نیز خواهیم پرداخت.

یکی از پارامتر های مهم و حیاتی و اساسی هر کسب و کار اینترنتی، قراردادن پل های ارتباطی میان کاربران و مدیران وب سایت است. به عنوان مثال شما یک وب سایت فروشگاهی دارید و قصد دارید یک سری پل های ارتباطی بین خود و مشتریان خود قرار دهید. بنابراین یک سری پل های ارتباطی مانند گفتگوی آنلاین، فرم تماس با ما و… ایجاد می کنید. خب!! مبحث گفتگوی آنلاین را فعلا بیخیال شوید. چون قصد داریم به کمک یکی از افزونه های ساخت فرم در وردپرس، به کمک هم یک فرم زیبا ایجاد کنیم. این صرفا نمی تواند فرم تماس با ما باشد، می تواند در قالب فرم استخدام یا هر فرم دیگری باشد. پس با ما تا انتهای این مقاله آموزشی همراه باشید.

ساخت فرم در وردپرس با افزونه FormCraft

ساخت فرم در وردپرس

قبل از کار با افزونه، بهتر است ابتدا توضیحاتی درباره شناسنامه افزونه ارائه کنم. افزونه ساخت فرم در وردپرس توسط nCraft طراحی و برنامه نویسی شده است و آخرین نسخه در دسترس این افزونه، نسخه ۱.۰.۷ می‌باشد و از تاریخ آخرین بروزرسانی آن نیز، ۲ هفته می‌گذرد. اگر شما وارد صفحه افزونه در مخزن بزرگ وردپرس شوید، در میابید که این افزونه تا کنون بیش از ۷۰۰۰ بار دانلود و نصب و فعال سازی شده است و لازمه کار و اجرای آن، نسخه ۳.۶ وردپرس به بالا است. این افزونه دارای امکانات زیادی است که در این بخش از این مقاله آموزشی به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد:

  • ساخت فرم به صورت کشیدن و رها کردن
  • ساخت فرم کاملا واکنش گرا
  • استفاده از کدکوتاه فرم و قابلیت انتشار در هر بخش از سایت
  • و…

آموزش کار با افزونه ساخت فرم در وردپرس Form Craft Basic

ابتدا آخرین نسخه از این افزونه کاربردی وردپرس را از انتهای همین مقاله آموزشی دانلود و سپس در وردپرس سایت خود نصب و فعال سازی نمایید.  بعد از نصب و فعال سازی افزونه، گزینه جدیدی در منوی پیشخوان وردپرس، با عنوان  Form Craft Basic ایجاد می‌شود که با کلیک بر روی آن، وارد مبحث پروسه ساخت فرم در وردپرس خواهید شد.

ساخت نخستین فرم در وردپرس

در این بخش، برای ساخت فرم، روی گزینه Create New Form  کلیک نمایید تا پنجره ای جدید مطابق تصویر زیر قابل مشاهده باشد.

انتخاب نام فرم

در این بخش، شما می‌بایستی نامی برای فرم خود ایجاد کنید. در قسمت Import Form می‌توانید قالب فرم های دیگر افزونه FormCraft Basic  را نیز درون ریزی کنید.

فیلد های فرم در وردپرس

با وارد شدن به این بخش، کافیست از منوی بالا روی گزینه Add Field کلیک نمایید تا گزینه هایی قابل مشاهده باشند.

One Line Input : در این بخش، شما می‌توانید فیلد هایی برای محتوای تک خطی مانند نام، نام خانوادگی، نام پدر و حتی شماره موبایل ایجاد کنید.

Email Input : در این قسمت، همانطور که از نامش مشخص است ، مخصوص ایمیل ها می‌باشد و برای دریافت ایمیل، باید این گزینه را انتخاب کنید.

Comment Box : در این قسمت، شما می‌توانید در فرم خود، از فیلد های چند خطی استفاده نمایید. این بخش مناسب برای فرم تماس با ما و یا فرم استخدامی است که در انتهای آن، یک فیلد توضیحات دارد.

Checkboxes : در این بخش، شما می‌توانید مشخص کنید که در فرم شما، گزینه های چند علامتی داشته باشد. این فیلد متناسب برای انتخاب علایق فردی افراد است.

Dropdown : در این بخش، شما به واسطه لیست باز شوی این قسمت، می‌بایستی یکی از گزینه ها را انتخاب کنید. به عنوان مثال در فرم تماس با ما، می‌توانید مشخص کنید که تماس با چه واحدی باشد.

Datepicker : در این بخش از ساخت فرم در وردپرس، شما باید مشخص کنید که فرم شما دارای تاریخ باشد. این می‌تواند شامل تاریخ تولد افراد باشد.

Custom Text : در این بخش، شما می‌توانید کد های HTML وارد نمایید. این بخش متناسب برای افرادی است که قصد دارند در فرم خود، لینکی به صفحات دیگر بدهند. دقیقا مانند فرم های ثبت نام که بخشی با عنوان مطالعه قوانین در خود نهفته اند.

Submit: و در نهایت این گزینه، فقط و فقط برای ارسال فرم به دیتابیس ساخته شده است.

اعلانات فرم ساز وردپرس

بعد از انجام تنظیمات مربوط به Front-end فرم، کافیست که مجدد از منوی بالا، روی گزینه Form Options کلیک کنید. در بخش Notifications گزینه های متعددی موجود است:

Send Emails To : در این بخش، شما می‌توانید ایمیل های دریافتی فرم را مشخص کنید. این بدین معناست که کاربر با پر کردن فرم و ارسال آن، اطلاعات دریافتی به چه آدرس ایمیلی ارسال شود.

From Email : در این بخش، باید آدرس ارسال کننده ایمیل حاوی اطلاعات را مشخص کنید. معمولا باید از وبمیل خود  وب سایت شما باشد.

From Name : در این بخش، نام ارسال کننده را می‌بایستی مشخص نمایید تا دچار تداخل در عملکرد کاری شما نشود.

Email Subject : در این بخش، شما می‌بایستی عنوان ایمیل ارسالی را مشخص کنید.

کد کوتاه فرم ساز

به قسمت بعدی یعنی بخش Embed مراجعه می‌کنیم و مشاهده لینک و کدکوتاه خواهیم شد. کاربردی ترین مورد برای ما، کدکوتاه است ، زیرا ما قادر خواهیم بود آن را در هر قسمت از سایت خود نمایش دهیم.

کد کوتاه را کپی و تنظیمات انجام شده را ذخیره نمایید و به سراغ برگه ها در وردپرس برویم تا فرم تماس با مای خود را ایجاد کنیم.

حال کافیست در بخش نوشته یا برگه، کد کوتاه را قرار دهید و تنظیمات انجام شده را منتشر و از خروجی کار این افزونه لذت ببرید.

FormCraft – Form Builder for WordPress

خیلی مهم است بدانیم دیدگاه شما راجع به این مطلب چیست؟

avatar
  Subscribe  
Notify of