حال که ویدئو شما آماده است و کلید واژه ها و تگ های مورد نظر انتخاب شده و عنوان را به بهترین شیوه نوشته اید، می بایست منتظر جریان بازدید ها، به اشتراک گذاری ها و نظرات بمانید تا سئوی ویدئو تان افزایش پیدا کند.

اولین موضوع اطلاع رسانی به دیگران است، شبکه های اجتماعی بهترین مکان برای انجام این کار بوده و با استفاده از یک شبکه اجتماعی ثابت می توانید پیدا کردن ویدئو تان را برای کاربران ساده تر کنید.

چند مرحله را باید هنگام انتشار ویدئو انجام بدهید! (بهبود رتبه بندی ویدئو)


1. اگر ویدئویی را می خواهید انتشار بدهید، حتما آن را در فیس بوک به اشتراک بگذارید، اگر می خواهید کسب مشتری کنید و یا ویدئو خود را با بازدید بیشتر به نمایش بگذارید باید آن را در شبکه اجتماعی فیس بوک انتشار دهید.

2. گوگل پلاس می تواند قدمی محکم را در انتشار یک ویدئو بردارد، زیرا این شبکه اجتماعی اکنون در حال گسترش بوده و تاثیر فراوانی در الگوریتم رنکینگ ویدئو دارد.

3. اگر می خواهید مخاطبان تجاری زیادی را جذب کنید، می توانید از شبکه اجتماعی لینکدین استفاده کنید.

4. همچنین اگر خواستار گپ و گفتی با دنبال کنندگانتان هستید می توانید از شبکه اجتماعی جوان توئیتر استفاده کنید.

بهتر است کمی در انتشار ویدئو هایتان احتیاط کنید، زیرا این شبکه های اجتماعی از انتشار ویدئو های حامل تبلیغات استقبال نمی کنند. انتشار ویدئوهایی که با محتوایی آگاهی دهنده ارائه می شوند ممکن است طالب مخاطبان نباشد، اما پس از گذشت مدتی با حمایت مخاطبان، رنکینگ بالایی پیدا می کند.

پست کردن ویدئو ها

برای پست کردن ویدئو ها در اکثر مواقع باید از پست های کوتاه استفاده کرد، نوشتن چند جمله مقدمه علاوه بر ویدئو برای کاربران کفایت می کند. بهتر است هنگامی که می خواهید ویدئویی را به اشتراک بگذارید، از لینک آن استفاده کنید، زیرا وب سایت هایی همچون گوگل پلاس و فیس بوک قابلیت تشخیص لینک داشته و به راحتی ویدئو را به نمایش می گذارند.

یکی از راه های تشویق دنبال کنندگان، پاسگویی به سوالات آن هاست، اگر آن ها سوالی پرسیدند ویا انتقادی کردند شما باید به آن ها پاسخی دقیق بدهید. اگر آن ها شما را دنبال می کنند، در جواب آن ها را ببینید و اگر با شما در ارتباط هستند آن ها را دنبال کنید.

به اختلاف زمانی ها دقت کنید، اگر ویدئویی را منتشر کردید که دنبال کنندگانی دارد اما پاسخی را از جانب آن ها دریافت نکرده اید می توانید از راه هایی همچون بخش تبلیغات پولی فیس بوک استفاده نمائید، این نوع تبلیغات به شما خیلی کمک می کند و بسیار هم کار آمد هستند.

در کل شبکه های اجتماعی تاثیر چندانی در تبلیغات ویدئو ندارد اما راه مناسبی برای شروع کمپین ویدئویی شما باشد. زمان زیادی برای کسب طرفدار نیاز دارید اما این کار کاملا شدنی است و در نهایت رتبه بندی ویدئو هایتان کمک می کند.

لیست پخش

لیست پخش

تمامی سایت های میزبان شاخص ثالث نوعی لیست پخش دارند، ساخت لیست پخش بسیار ساده است و شواهد محکمی وجود دارد که نشان می دهد ایجاد لیست پخش تاثیر مستقیمی بر سئوی ویدئو دارد.

لیست پخش مجموعه ای از ویدئو های گروه بندی شده بر اساس سوژه است. شما می توانید لیست پخشی از ویدئو های خودتان بسازید و از لیست پخش برای افزایش رتبه ویدئو هایتان استفاده نمائید. این ارتقاء مسلماٌ انجام میگیرد، زیرا گوگل و یوتیوب در هنگام رنکینگ بازدید ها را در نظر میگیرد. لیست پخش یک عامل ترغیب کننده خوب برای بینندگان است، هنگامی که کاربران ویدئو تان را تماشا می کنند، با وجود لیست پخش امکان دیدن ویدئو های دیگر توسط آنان وجود دارد.

شما به سادگی می توانید، لیست پخش تان را در وب سایت خود قرار داده و علاوه بر آن توضیحات و عنوان اختصاصی هر ویدئو را دارد که شما را قادر به بهینه سازی وسیع تر نسبت به هر ویدئو می سازد، همچنین اگر ویدئو جدیدی به این لیست اضافه بشود، یوتیوب ویدئو شما را بررسی می کند. کاربران در این لیست قادر به لایک کردن و به اشتراک گذاری آن خواهند بود.

سئوی ویدئو در اثر ایجاد لیست پخش

سئوی ویدئو در اثر ایجاد لیست پخش

همانطور که در تصویر نشان می دهد، به هم متصل شدن گروهی از آموزش های تحلیلی قابل مشاهده است. در این لیست برخی از آموزش های تحلیلی کنار هم قرار گرفته است، شما به سادکی می توانید تمامی نمایش های ویدئو را که مخاطبین آن ها را رقم زده اند مشاهده نمائید که به شما کمک می کند تا رفتن به فضای رنکینگ شلوغ تر برای شما ساده تر شود.

اگر شما چند تا ویدئو آماده برای انتشار دارید، بهتر است آن ها را در یک لیست پخش قرار دهید. این کار به ارتقاء دیگر ویدئو های این لیست در رنکیگ آن کمک می کند. سعی کنید هنگام ساخت لیست پخش ویدئو های مشابه را در یک لیست قرار دهید و حتما از عنوان های توصیف کننده برای لیست پخش استفاده کنید (به صورتی که قابل حدس باشد)، همچنین بهتر است در عنوان ویدئو از کلید واژه های مهم استفاده نمائید. یک توضیح کامل در مورد آن بنویسید و حتما از کلیدواژه ها در توضیح آن استفاده کنید سپس لیست پخش را در وب سایت خود قرار دهید.

لیست پخش جزئیات کوچکی دارد اما انجام آن ها بسیار ساده است. این کار را جزء مرحله دیگری از روتین سئوی ویدئو به شمار آورید.

تمامی ویدئو هایی که در ویمئو یا یوتیوب قرار داده اید را بررسی کنید، یا اگر امکان پذیر است آن ها را در یک دسته قرار دهید.

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید