حذف ابزارک های اضافه در وردپرس با افزونه WP Widget Disable

با عرض سلام خدمت یکایک علاقه مندان به دنیای وردپرس و کاربران عزیز وب سایت بیوتی تم…درخدمت شما هستیم با حذف ابزارک های اضافه در وردپرس با افزونه WP Widget Disable .

وردپرس به صورت پیش فرض ابزارک های زیادی را چه در بخش نمایش و چه در بخش پیشخوان مدیریت وردپرس سایت شما قرار داده است. عملا برخی از آن ها کاربرد فراوانی دارد ولی خب خودمونی بیان کنم برخی از آن ها بیهوده بوده و قابل استفاده نمی باشد. یکی از راه های حذف کردن و خلاص شدن از شر این همه ابزارک اضافه، توسعه دادن خود وردپرس است ولی خب این روش به دانش برنامه نویسی و توسعه وردپرس نیازمند می باشد. پس تنها راه باقی مانده که شما بدون دانش برنامه نویسی و تنها با چند کلیک قادر به حذف ابزارک های اضافه وجود دارد این است که از افزونه هایی که در زمینه حذف ابزارک های اضافه در وردپرس فعالیت می کند استفاده کنید. امروز قصد بررسی یکی از این افزونه ها را داریم.

حذف ابزارک های اضافه در وردپرس با افزونه WP Widget Disable

حذف ابزارک های اضافه در وردپرس

قبل از کار کردن با افزونه حذف ابزارک های اضافه در وردپرس، قصد دارم شما را کمی بیشتر با افزونه آشنا کنم. این افزونه که با عنوان WP Widget Disable در مخزن وردپرس منتشر شده است توسط Required طراحی و برنامه نویسی شده است. همچنین بهتر است بدانید که آخرین نسخه قابل دسترس افزونه ، نسخه ۱.۸.۰ می باشد و از تاریخ آخرین بروزرسانی آن ۳ ماه نیز می گذرد. جالب است بدانید که این افزونه تا کنون که قصد تولید محتوای آموزشی برای آن هستیم، بیش از ۲۰۰۰ بار دانلود و نصب و فعال سازی شده است و شما برای کار با آن ، به وردپرس بالاتر از نسخه ۴.۰ نیازمند هستید.

آموزش کار با افزونه حذف ابزارک های اضافه در وردپرس

ابتدا آخرین نسخه این افزونه حذف ابزارک های اضافه در وردپرس را به صورت کاملا رایگان از مخزن بزرگ وردپرس دانلود ، سپس در وردپرس سایت خود نصب و فعال سازی نمایید. جهت دانلود افزونه، به انتهای همین محتوای آموزشی مراجعه نمایید و روی لینک صفحه افزونه حذف ابزارک های اضافه در وردپرس در مخزن بزرگ وردپرس کلیک نمایید. همچنین اگر از نحوه نصب و فعال سازی افزونه ها در وردپرس آشنایی ندارید، پیشنهاد می شود که دوره رایگان آموزش کار با سیستم مدیریت محتوای وردپرس را به صورت کاملا رایگان دریافت و از آن استفاده کنید.

ورود به تنظیمات افزونه

بعد از نصب و فعال سازی افزونه ، گزینه ای در بخش زیر منو های نمایش قابل مشاهده می شود. شما هم برای پیدا کردن آن به بخش نمایش در منوی پیشخوان وردپرس مراجعه کرده و از زیر منو های آن روی گزینه Disable Widgets کلیک نمایید تا با هم وارد تنظیمات آن شویم.

بخش اول تنظیمات افزونه

بعد از کلیک بر روی گزینه Disable Widget به صورت خودکار وارد صفحه تنظیمات اول یعنی Sidebar Widgets یا همان تنظیمات ابزارک های موجود در سایدبار می شوید. در این صفحه ، همانطور که اسم آن پیداست ، شما می توانید ابزارک هایی که در سایدبار سایت قابل مشاهده است را حذف نمایید. موارد و گزینه های این قسمت به شرح زیر می باشد:

Custom HTML : در این بخش از انتخاب ابزارک های اضافه، شما می توانید ابزارک مربوط به نوشتن کد های سفارشی اچ تی ام ال را حذف کنید.

RSS :  در این بخش از انتخاب ابزارک های اضافه ، شما می توانید ابزارک خوراک وردپرس را حذف نمایید.

آخرین دیدگاه ها: در این بخش از انتخاب ابزارک های اضافه‌ ، شما می توانید ابزارک نمایش آخرین دیدگاه ها را غیر فعال نمایید.

ابرچسب:  در این بخش از انتخاب ابزارک های اضافه ، شما می توانید ابزارک نمایش ابرچسب ها یا برچسب هایی که بیشترین استفاده را داشته اند را غیر فعال نمایید.

اطلاعات: در این بخش از انتخاب ابزارک های اضافه ، شما می توانید ابزارک نمایش اطلاعات وب سایت را حذف کنید.

بایگانی: در این بخش از انتخاب ابزارک های اضافه ، شما می توانید ابزارک نمایش بایگانی مطالب وب سایت را حذف نمایید.

برگه ها: در این بخش از انتخاب ابزارک های اضافه ، شما می توانید ابزارک نمایش لیست برگه ها را غیر فعال نمایید.

تصویر: در این بخش از انتخاب ابزارک های اضافه ، شما می توانید ابزارک نمایش تصویر در سایدبار وب سایت را غیر فعال نمایید.

تقویم: در این بخش از انتخاب ابزارک های اضافه ، شما می توانید ابزارک نمایش تقویم در سایدبار وب سایت را غیر فعال نمایید.

جستجو: در این بخش از انتخاب ابزارک های اضافه ، شما می توانید ابزارک نمایش فرم جستجو در سایدبار وب سایت را غیر فعال دهید.

دسته ها: در این بخش از انتخاب ابزارک های اضافه ، شما می توانید ابزارک نمایش لیست دسته بندی ها در سایدبار وب سایت وردپرس را غیر فعال کنید.

صوت: در این بخش از انتخاب ابزارک های اضافه ، شما می توانید ابزارک نمایش فایل صوتی در سایدبار وب سایت وردپرس را غیر فعال کنید.

فهرست سفارشی: در این بخش از انتخاب ابزارک های اضافه ، شما می توانید ابزارک نمایش فهرست سفارشی در سایدبار را غیر فعال نمایید.

متن: در این بخش از انتخاب ابزارک های اضافه ، شما می توانید ابزارک نمایش متن سفارشی را در سایدبار وب سایت وردپرسی غیر فعال کنید.

نوشته های تازه: در این بخش از انتخاب ابزارک های اضافه ، شما می توانید ابزارک نمایش نوشته های اخیر را در سایدبار وب سایت وردپرسی خود غیر فعال کنید.

ویدیو: در این بخش از انتخاب ابزارک های اضافه ، شما می توانید ابزارک نمایش ویدیو ها را در سایدبار وب سایت وردپرس خود غیر فعال و در نهایت حذف نمایید.

بخش دوم تنظیمات افزونه

در بخش بعدی ابزارک های مربوط به صفحه پیشخوان وردپرس قابل مشاهده است. موارد این صفحه به شرح زیر می باشد:

Welcome Panel : در این بخش از انتخاب ابزارک های اضافه ، شما می توانید پیام خوش آمد گویی شما به پیشخوان مدیریت وردپرس را حذف کنید.

اخبار و رویداد های وردپرس: در این بخش از انتخاب ابزارک های اضافه ، شما می توانید بخش اخبار و رویداد های وردپرس را از پیشخوان مدیریت وردپرس به صورت کامل حذف کنید.

در یک نگاه: در این بخش از انتخاب ابزارک های اضافه ، شما می توانید بخش در یک نگاه را به صورت کامل از پیشخوان مدیریت وردپرس غیر فعال و در نهایت حذف نمایید.

فعالیت: در این بخش از انتخاب ابزارک های اضافه ، شما می توانید بخش فعالیت ها را به صورت کامل در پیشخوان مدیریت وردپرس غیر فعال و حذف نمایید.

پیش نویس سریع: در این بخش از انتخاب ابزارک های اضافه ، شما می توانید بخش پیش نویس سریع را از پیشخوان مدیریت وردپرس به صورت کامل غیر فعال و حذف نمایید.

نکته : ابزارک هایی که شما قصد حذف آن ها را دارید‌ ، تا زمانی قابل مشاهده نمی باشد که شما افزونه را در حالت فعال در وردپرس سایت خود قرار داده باشید. همچنین در صورت حذف افزونه ، ابزارک های حذف شده مجدد به جای خود باز خواهند.

 

WP Widget Disable

2
خیلی مهم است بدانیم دیدگاه شما راجع به این مطلب چیست؟

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
حسینآموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی
Guest
آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی

باسلام و خدا قوت به شما مديريت محترم سايت و همکاران عزيزتان

از بابت اينکه محتوای بروز و خيلي خوب و با کيفيت توليد مي کنيد از شما سپاسگزاريم.

برايتان موفقيت روز افزون از پروردگار يکتا آرزومندم!

حسین
Member

سلام، ممنون دوست عزیز لطف دارید