تحلیل کسب‌ و کار: جلسات توسعه برنامه مشترک (JAD)

توسعه برنامه مشترک فرایندی است که برای جمع‌آوری الزامات کسب‌ و کار در حین توسعه سیستم‌های اطلاعات جدید برای یک شرکت به کار می‌رود. فرآیند توسعه برنامه مشترک  D ممکن است شامل روش‌هایی برای افزایش مشارکت کاربر، تسریع توسعه و بهبود کیفیت مشخصات باشد. هدف یک جلسه توسعه برنامه مشترک  اتحاد در یک تحلیلگر موضوعی متخصص / کسب‌ و کار یا متخصص فن‌آوری اطلاعات برای بیرون آوردن راه‌حل‌ها است.

تحلیلگر کسب‌ و کار کسی است که با کل گروه تعامل می‌کند و اطلاعات را جمع‌آوری، تجزیه و تحلیل می‌کند و یک سند را به ارمغان می‌آورد. او نقش بسیار مهمی در جلسه توسعه برنامه مشترک  بازی می‌کند .

استفاده از یک جلسه توسعه برنامه مشترک

جلسات توسعه برنامه مشترک بسیار سازمان‌یافته هستند، کارگاه‌های تسهیل شده که تصمیم گیرندگان و کارکنان فناوری اطلاعات را برای تولید خروجی‌های با کیفیت بالا در یک دوره کوتاه گرد هم می‌آورند.

به عبارت دیگر، جلسه توسعه برنامه مشترک t مشتریان و توسعه دهندگان را قادر می‌سازد تا به سرعت  بر روی دامنه اصلی، اهداف و مشخصات یک پروژه و یا در صورت نیاز به توافق برسند که به این معنی است که پروژه باید دوباره ارزیابی شود.

به عبارت ساده، جلسات توسعه برنامه مشترک می‌توانند:

  • ساده‌سازی – این کار ماه‌ها جلسات و تماس‌های تلفنی را به یک کارگاه ساخت یافته تبدیل می‌کند.
  • شناسایی – مسائل و شرکت کنندگان
  • تعیین کمیت – نیازهای اطلاعات و پردازش
  • روشن کردن و شکل دادن تمام الزامات مورد توافق در جلسه.
  • یکپارجه کردن – خروجی از یک مرحله از توسعه، ورودی به بعدی است.
  • رضایت – مشتریان سیستم را تعریف می‌کنند؛ بنابراین، سیستم آن‌ها است. مشارکت مشترک، سهمی در نتیجه را به ارمغان می‌آورد؛ آن‌ها به موفقیت سیستم متعهد می‌شوند.

شرکت کنندگان در نشست توسعه برنامه مشترک

شرکت کنندگان در جلسه توسعه برنامه مشترک به شرح زیر هستند :

اسپانسر اجرایی

یک اسپانسر اجرایی فردی است که پروژه یا مالک سیستم را هدایت می‌کند. آن‌ها معمولا از موقعیت‌های بالاتر هستند و قادر به تصمیم‌گیری هستند و استراتژی، برنامه‌ریزی و جهت لازم را فراهم می‌کنند.

کارشناس موضوعی مسایل

این ها کاربران کسب‌ و کار و متخصصان خارجی هستند که برای یک کارگاه موفق نیاز هستند. متخصصان موضوعی مسایل ستون فقرات جلسه توسعه برنامه مشترک هستند. آن‌ها این تغییرات را هدایت خواهند کرد.

تسهیل گر

او ریاست جلسه را برعهده دارد؛ او مسائلی را که می‌تواند به عنوان بخشی از جلسه حل شود را مشخص می‌کند.تسهیل‌کننده اطلاعات را برای جلسه به اشتراک نمی گذارد.

کاربران کلیدی

کاربران اصلی که همچنین به عنوان کاربران فوق العاده نامیده میشوند در برخی موارد مورد استفاده قرار گرفته‌اند که قابل تعویض بوده و از شرکتی به شرکت دیگر متفاوت است. کاربران کلیدی عموما کاربرانی هستند که به شدت با پروژه فن‌آوری اطلاعات همخوانی دارند و مسیول پیکربندی پروفایل اعضای تیم خود در طول این پروژه‌ها هستند.

برای مثال فرض کنید که جان یک کاربر کلیدی و نانسی، اوان ، کاربران یک سیستم تولید سیستم ‌های نرم افزاری (SAP) هستند. در این مثال، نانسی و اوان به تغییر عملکرد و پروفایل ها دسترسی ندارند در حالی که جان یک کاربر کلیدی است که به ویرایش پروفایل با اجازه‌های بیشتر دسترسی دارد

رویکرد توسعه برنامه مشترک ، در مقایسه با اعمال سنتی بیشتر، تصور می‌شود که منجر به رشد سریع‌تر توسعه و رضایت مشتری بیشتر شود ، چرا که مشتری در طول فرآیند توسعه درگیر است. در مقایسه، در رویکرد سنتی توسعه سیستم‌ها، توسعه دهنده الزامات سیستم را مورد بررسی قرار داده و یک کاربرد را توسعه می‌دهد، با ورودی مشتری متشکل از یک سری مصاحبه.

خیلی مهم است بدانیم دیدگاه شما راجع به این مطلب چیست؟

avatar
  Subscribe  
Notify of