اگر شما در یوتیوب اکانت داشته باشید، مسلماٌ صاحب یک کانال در آن هستید! تمامی اکانت ها در یوتیوب یک کانال دارند. سبک های کانال و کانال ها می توانند به شکل های مهمی بر روی سئوی ویدئو ها تاثیر مثبت بگذارند.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می نمائید این صفحه کانالی است که تب های یوتیوب تان را کنار یکدیگر قرار داده. شما می توانید هدر آن را شخصی سازی نموده و یا مکان نمایش ویدئو ها را انتخاب کنید، سپس آن اطلاعات ابتدایی را در مورد شما و سازمانتان را مورد نمایش قرار دهید؛ بازدیدکنندگان در آن می توانند ویدئو هایی که به اشتراک گذاشتید را مشاهده کنند.

کانال یوتیوب


در این جا می خواهیم چهار کار اساسی که یوتیوب و گوگل برای تعیین چگونگی رنک یک ویدئو به کار می برند را نشان دهیم.

1. آپلود ویدئو های زیاد در یوتیوب – هر چه ویدئو های آپلود شده در یوتیوب بیشتر باشد، یوتیوب اهمیت بیشتری به کانالتان می دهد اما نتایج بازدید همچنان بی تاثیر نیست.

2. تازگی ویدئو نیز اهمیت زیادی دارد.

3. هر چه تعداد مشترکین شما بیشتر باشد، کانال های شما قابل اعتماد تر خواهد بود.

4. هر چه تعداد نمایش های یک کانال بیشتر باشد، رنک بهتری را دریافت می کند.

ترغیب بازدیدکنندگان

ترغیب بازدیدکنندگان

صفحه کانالی که ویدئو های آن تماشا می شوند موفق تر هستند، شما می توانید از مراحل زیر برای بالا بردن بازدیدکنندگان کانالتان استفاده نمائید.

1. یک عکس پس زمینه بسازید، شما می توانید از یک عکس در اندازه (1800 * 1298 پیکسل) استفاده نمائید. سعی کنید تا حد امکان عکس را ساده جلوه دهید، استفاده از عکس های شلوغ مانع دید بهتر محتوا توسط بینندگان می شود. عکس تان را در فرمت های JPG و PNG ذخیره کنید و توجه داشته باشید که بیشترین حجم ممکن عکس یک مگابایت است.

2. از تگ های مرتبط استفاده نمائید.

3. از یک عنوان توصیف کننده استفاده نمائید (قابل حدس زدن باشد).

4. توضیحات دقیقی ارائه دهید، مطمئن شوید که توضیحاتتان منحصر بفرد است.

5. وب سایت خودتان را به اکانت توئیتر، صفحه فیس بوک تان و دیگر شبکه های اجتماعی مرتبط با کانالتان لینک کنید.


لینک دادن یوتیوب به فیس بوک و توئیتر

6. عکس مورد بالا را نیز انجام دهید، در تنظیمات اکانت یوتیوب به اکانت یوتیوب و توئیتر خودتان وارد شده و از طریق بخش Connected Accounts که از آنجا می توانید مستقیما به توئیتر و فیس بوک خود متصل بشوید. با این کار فعالیت های عمومی آن کانال ها به اشتراک گذاشته می شود.

ما می توانیم آن را برای انتشار پست خودکار به فیس بوک تنظیم کنیم، اگر برای یک ویدئو کامنت بگذاریم و یا آن را در یک لیست پخش عمومی اضافه کنیم، ظاهر خواهد شد.

7. فیلد فعالیت خودتان را برای اشتراک گذاری تنظیم کنید، در این صورت وقتی که آپدیتی انجام دهید، اکانت شما به صورت فعال باقی می ماند حتی اگر ویدئوی جدیدی آپلود نکنید، بنابراین وقتی که شما لیست پخش عمومی را می سازید و یا اینکه برای آن کامنت می گذارید، تمامی مشترکین شما از آن مطلع می شوند.

8. ویدئو های گروهی در کانال از لیست پخش استفاده می کنند.

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید