مطلبی که کسب و کار ها از زمان استفاده از شبکه های اجتماعی، کشف کرده اند این است که، تنها حضور داشتن در شبکه اجتماعی و آپلود همه عکس ها و تبلیغات و عکس محصولات شما در آن کافی نیست، بلکه داشتن تعامل با جامعه هم مهم است.

پس راجع به اینکه چطور می شود این تعامل را در اینستاگرام انجام داد حرف می زنم. اول از همه من الان به صفحه اصلی اینستاگرام، دکمه ذره بین، در پایین صفحه اشاره می کنم. زیرا اینجا جایی است که می توانیم روی اینستاگرام جستجو کنیم و دیگر افرادی که به سازمان ما مربوط می شوند را پیدا کنیم پس دوباره ما راجع به جستجو رقبا صحبت کردیم، ولی شما می توانید هر چیزی را اینجا سرچ کنید و اشخاصی که می خواهید را دنبال کنید.

عملیات جستجو

پس بطور مثال من از london hotel استفاده می کنم. پس بیایید این کار را انجام دهیم. در نتیجه، خواهید دید که افرادی ظاهر خواهند شد که شما از قبل دنبال کرده اید و یا به این نام بسیار نزدیک هستند. ما beautiful hotels را جستجو کردیم، راستش من قبلا هم آنها را دنبال کرده بودم اما اگر بتوانیم افراد دیگری را در این مرحله پیدا کنیم که فکر می کنیم به برند ما مربوط هستند، ایده خوبی خواهد بود تا آنها را دنبال کنیم.

پس اگر کمی پایین تر بروید پیج luxury hotels را مشاهده خواهید کرد، این این پیج به دلیل دنبال کنندگان زیادی که دارد گزینه خوبی برای دنبال کردن است. آنها عکس های زیبایی از هتل ها پست می کنند.

هنگامی که شما این گزینه را برای فالوو کردن انتخاب می کنید، می توانید ببینید که خودش کاربران دیگری را برای دنبال کردن به شما پیشنهاد می دهد، مانند پیج هایی که به این عنوان جستجو شده مربوط باشند، ما مردم را روی اینستاگرام دنبال می کنیم، ولی این در واقع تعامل با آنها نیست، بلکه با این کار فقط وقتی روی صفحه اینستاگرام می رویم، عکس های این کاربران را در صفحه اصلی مشاهده می کنیم و اینجا یعنی صفحه اصلی دقیقاً همان جایی ست که در واقع می توانیم با آنها تعامل کنیم. پس ما اینجا لیستی از این عکس ها داریم. یکی از آنها را همین اخیر آپلود کردیم. اینجا چندین کاربر متفاوت داریم که عکس های متفاوتی پست می کنند.

ارتباط و تعامل با کاربران

اکنون می توانیم شروع به تعامل کنیم. پس برای این کار می توانید عکس پست شده توسط آن ها را لایک کنید. برای لایک کردن یک عکس می توانیم روی شکل قلب ضربه بزنم یا اینکه روی عکس دو بار کلیک کنم. می بینید که نماد قلب نمایان می شود و من اکنون این عکس را لایک کرده ام. و این کاربر با خبر می شود که من این عکس را لایک کردم.

این عالیست، اما خب با این عکس 18.000 لایکی ممکن است لایک من بین این همه لایکی که عکس می گیرد گم شود. کاری که می توانیم برای بیشتر شخصی شدن انجام دهیم، این است که روی این عکس ها کامنت بگذاریم. پس اگر روی آیکون چت کلیک کنم به من اجازه می دهد یک کامنت بگذارم. می توانید ببینید که یک دسته از مردم اینجا کامنت گذاشته اند، پس می توانیم فقط بنویسیم، “عکس عالیست”

تگ کردن افراد

این مهم است که به فرد مذکور اشاره کنید، می توانید با @ به افراد در اینستاگرام اشاره کنید. پس می توانیم علامت @ را بگذاریم، و سپس نام یک کاربر اینستاگرام را بعد از آن تایپ کنیم. بیایید ببینیم چه کسی این عکس را پست کرده، beautifuldestinations : پس می نویسیم عکس عالیست @beautifuldestinations سپس آن را send می کنیم. ملاحظه می کنید که اکنون landonhotel روی این عکس کامنت گذاشته.

می توانیم توی کامننت ها ببینیم که عکس بند انگشتی خود را به عنوان لوگو داریم و مردم می توانند روی کامنت ما ضربه بزنند تا به پروفایل اینستاگرام ما برده شوند.
پس این تنها یک مثال از بین این بود که چطور شما می توانید یک عکس را لایک کنید یا کامنت بگذارید.

اما برخی دیگر از راه هایی که شما می توانید از این ویژگی استفاده کنید، وقتی می بینید که مردم عکس محصولات یا خدمت شما را می گذارند، لایک کردن عکس ها، کامنت گذاشتن، و تشکر از آنها برای اینکه یکی از مشتریان شما هستند.

یا اگر عکس هایی را می بینید که فکر می کنید برخی از مشتریان شما واقعا به آنها علاقه خواهند داشت مثلا شاید یک مشتری وجود دارد که به عکس های شما بسیار توجه می کند، مثلا می توانید عکس کس دیگری را شما لایک کنید و سپس آن مشتری را با @ صدا بزنید و بگویید: ” هی، فکر کنم از این خوشت بیاد” سپس خواهید دید که آنها واقعا با خودشان می گویند: landon hotel هتلی است که حتما در آن اقامت می کنم، آنها اکانت اینستاگرام دارند، با این حال می دانند که من که هستم می دانند که چه عکس هایی را در اینستاگرام لایک می کنم، این واقعا عالیست، این یک کمپانی بی نظیر است.

پس اگر واقعا شروع به تعامل با آنها کنید، در جامعه اینستاگرام دنبال کننده های بیشتری پیدا خواهید کرد و برندتان شناخته تر خواهد شد، مردم شما را بهتر خواهند شناخت و این یک جنبه مهم شبکه های اجتماعی ست. پس وقتی از اینستاگرام استفاده می کنید، فراموش نکنید به عکس هایی که دیگران پست می کنند واکنش نشان دهید. اینستاگرام را فقط جایی برای قرار دادن همه این عکس ها نکنید و امید وار باشید که تعداد قابل توجهی دنبال کننده پیدا کنید. بلکه کاملا در آن شیرجه بزنید و یک عضو واقعی از این جامعه شوید. شما قطعا در اینستاگرام موفق تر خواهید بود اگر این کار ها را انجام دهید، نسبت به زمانی که تنها یک دسته عکس آپلود کنید.

وقتی شما شروع به آپلود عکس ها و ویدئو ها در اینستاگرام می کنید، مردم شروع به واکنش نشان دادن به آن عکس ها و ویدئو ها می کنند. آنها شروع به لایک کردن و کامنت گذاشتن زیر آنها می کنند و ببرسی این فعالیت ها به چند دلیل مهم است.

اول از همه این مهم است که به واکنش دنبال کننده ها گوش فرا دهیم. شاید شما فقط یک عکس از محصول جدید خود را پست کنید و مردم راجع به اینکه چه چیزی راجع به آن را دوست دارند و چه چیزی را نه، کامنت بگذارند. اطلاعاتی را که از این کامنت ها به دست می آورید بسیار مهم است. علاوه بر این، این یک راه عالی برای اندازه گیری موقعیت خود در اینستاگرام است.

اگر شما 10 عکس در اینستاگرام پست کنید و یکی از آنها بیشترین لایک و کامنت را نسبت به 9 تای دیگر داشته باشد، مهم است که نگاهی به آن عکس بیاندازید و ببینید که چه چیزی باعث شده آن عکس این همه موفق باشد.

در این صورت می توانید آن موقعیت را با عکس ها و ویدئو هایی که در آینده آپلود می کنید، دوباره به دست آورید. خوشبختانه اینستاگرام در درون خود دارای یک ویژگی است که به ما اجازه این کار را می دهد.

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید