آموزش وردپرس: کار با نوشته ها در وردپرس

معرفی بخش نوشته های وردپرس

ما امروز می خواهیم به برسی چهار منوی که در بخش نوشته های وردپرس وجود دارد به پردازیم و کاربرد آنها را برای شما توضیح دهیم، شما هر وبسایت وردپرسی داشته باشید حالا چه وبسایت خبری، شرکتی و یا فروشگاهی باشد فرقی نمی کنند و نیازمند این هستند که بخشی را برای تولید محتوا فراهم کنند که هم از نظر سئو کمی رشد کرده و هم یکی از پنل های اصلی هر وبسایت محتوا آن وبسایت است.

پاک کردن و بازیافت نوشته

من اول از همه روی گزینه نوشته ها کلیک می کنم در این بخش تمامی نوشته های که ما تا حالا منتشر کرده ایم قرار دارد و ما در این بخش نوشته خاصی نداریم غیر از سلام دنیا که آن را پاکش می کنیم

و برای پاک کردن نوشته روی گزینه “انتقال به زباله دان” کلیک میکنیم و به قسمت زباله دان نوشته سلام دنیا منتقل می شود که می توانیم از بخش زباله دان حالا یا آن را برگردونیم روی گزینه”بازیافت” کلیک می کنیم و یا می توانیم آن را برای همیشه پاک کنیم.

دسته ها و کاربرد آن

بخش بعدی بخش دسته ها هستند می بینید دسته ها یک سری فرایندی را برای وبسایت ما انجام میدهند یکی از آن فرایند این هست که محتوا سایت مان را سازمان دهی و مرز بندی می کند و ما می توانیم محتوای خاصی را برای دسته بندی انتخاب بکنیم و کاربران هم بتوانند برای پیدا کردن محتوا مورد نظر خود شان از دسته بندی ها کمک بگیرند.

فرض براین میگیریم که من یک وبسایت آموزشی دارم مثلا آموزش طراحی وب و می خوام محتوا آن را تولید بکنم در این قسمت باید دسته بندی های خود را ایجاد بکنم مثلا در قسمت “نام” می نویسم وردپرس و در قسمت “نامک” ما باید url دسته بندی را بنویسم و من آن را خالی میگذارم تا به صورت پیش فرض خود نام در نامک قرار بگیرد و در قسمت “مادر دسته” هم می توانیم با کمک آن زیر دسته قرار دهیم و در قسمت “توضیح” چیزی را که می خواید درباره آن دسته هست را می نویسید و در آخر روی گزینه “افزودن دسته تازه” کلیک می کنم تا دستم ساخته بشود.

و در قدم بعدی دسته های دیگر مانند افزونه وردپرس ایجاد می کنم و از قسمت “مادر دسته” وردپرس را انتخاب می کنم تا جز زیر دسته وردپرس محصوب بشود و چند تا دسته دیگر هم اضافه میکنم تا تقریبا منو سایت مان کامل بشود.

برچسب ها و کاربرد آن

بخش بعدی که بخش برچسب هاست به آن مراجعه می کنیم، برچسب ها همان تگ هستند که کاربرد های زیادی دارد و مهم ترین آن برای بخش سئو خیلی کاربرد دارد و امکان دیگر آن اینکه می توانیم از این به عنوان دسته ها استفاده کنیم و.. و برای ایجاد برچسب باید ابتدا وارد بخش افزودن نوشته شویم.

بخش افزودن نوشته

در بخش افزودن نوشته ما دقیقا باید محتوا خودمان را  قرار بدهیم در این قسمت عنوانی برای محتوا مان قرار میدهیم و در بخش بعدی محتوا اصلی پست مان را باید قرار بدهیم و از قسمت “پیوند یکتا” می توانیم url  خودمان را ویرایش بکنیم و در کناری بخش “انتشار” هستش که ما می توانیم اول از همه نوشه خودمان را ذخیره بکنیم بدون اینکه نوشته مان متشر بشود و همچین می توانیم با کلیک کردن روی گزینه “پیش نمایش” یک دموی از نوشته خودمان ببینیم و از قسمت وضعیت ما می توانیم روی بازبینی قرار بیدیم یا همان پیش نویس و از قسمت نمایانی ما می تونایم مشخص بکنیم که نوشته به صورت عمومی قرار بگیرد یا رمز دار باشد و یا هم به صورت خصوصی فقط برای شما نمایش دهد شود و همچنین می توانیم با گزینه “انتشار” به صورت رسمی پست مان را انتشار بدهیم.

جعبه ابزار ویرایشگر وردپرس

و در قسمت ادیتور نوشته اصلی مان می توانیم تغییراتی را انجام بدهیم مثل متن اول را h2 می-کنم و همین بطور عضی کلمه ها را یا بلد و بعضی ها هم که جز کلمات کلیدی نوشته محصوب می شوند لینک می دهم و یا قسمت آخر را نقل و قول می کنم و یا می توانیم جمله های کوتاه پشت سر هم را از لیست استفاده بکنیم و یا رنگ متن های را تغییر بدهم و…

افزودن فایل های ویدئویی و صوت به نوشته

برای قرار دادن تصویر و مدیا در بین نوشته ها روی گزینه “افزودن پرونده چند رسانه ای” کلیک می کنم و بعد روی گزینه “گزینش پرونده” کلیک می کنم و بعد روی عکس یا فایل مان کلیک می کنم تا آپلود بشود و بعد روی گزینه “گذاشتن در نوشته” کلیک می کنم تا گذاشته بشود و بعد نوشته مان را بروزرسانی می کنیم تا عکس یا هر فایل مان ذخیره شود.

افزودن دسته و برچسب

بعد از اتمام کار مان باید دسته خود را انتخاب کنیم و بعد از آن در قسمت برچسب ها، برچسب های مشابه یا هم مرتبط نوشته تان را وارد کنید.

بارگذاری تصویر شاخص

در قسمت تصویر شاخص می توانید تصویر پست خود را آپلود کنید و برای آپلود کردن ابتدا باید روی گزینه “قرار دادن به عنوان تصویر شاخص” شما کلیک کنید و بعد از داخل قسمت “بارگذاری پروندها” روی “گزینش پرونده ها” کلیک می کنم و بعد از آن تصویر خودم را انتخاب می کنم و بعد خودکار اپلود میشود و بعد از اتمام آپلود روی گزینه “قرار دادن به عنوان تصویر شاخص” کلیک می کنیم و در نهایت گزینه بروزرسانی را کلیک می کنم.

خیلی مهم است بدانیم دیدگاه شما راجع به این مطلب چیست؟

avatar
  Subscribe  
Notify of