مدیریت ابزار ها در وردپرس (WordPress)

عرض سلام خدمت کاربران گرامی وب سایت بیوتی تم، امروز قصد آموزش برون بری محتویات سایت ، درون ریزی فایل xml و مدیریت آن ها و همچنین معرفی ابزار مدیریتی آن در وردپرس (WordPress) را داریم. در صورت کسب نسخه پشتیبانی وردپرس (WordPress) محتویات سایت می توانید توسط قابلیت مدیریت ابزار ها از هرگونه حذف و یا از بین رفتن این محتویات جلوگیری کنید، انجام این کار بسیار ساده تر از چیزی است که شما در ذهن می پرورانید پس در ادامه همراه مان باشید.

در نظر بگیرید که سایت تان یک سری محتوا دارد و حال شما قصد دارید از فیلد، نوشته، برگه، دسته بندی، برچسب و… یک نسخه پشتیبانی داشته باشید که هم بتوانید در صورت حذف شدن آنها، چه به علت هک شدن شان و چه اشتباهی پاک شدن آنها یا حتی انتقال آنها به وبسایت های دیگر از آن می توانید استفاده کنید. این که برویم از پایگاه داده، آنها را تک تک انتخاب کنیم و کنار هم بچسپانیم و در نهایت آنها را تک تک داخل وبسایت جدید مان انتقال دهیم روش منتقی ای نمی باشد.

بنابراین وردپرس قابلیتی برای رفع این مشکل ایجاد کرده که شما می توانید از تمام محتویات سایت تان که از نوشته ها، عکس ها و فیلم ها تشکیل می شود یک خروجی xml بگیرید. در این صورت عمل حذف این نوع محتویات قابل بازیافت می شود.

برون بری محتویات سایت

در قسمت گزینش موارد برون بری ما می توانیم مشخص کنیم که چه محتویاتی باشد، اگر گزینه تمامی محتوا را بزنید شامل همه موارد (نوشته ها، برگه ها، دیدگاه ها، زمینه های دلخواه، موارد متفرقه، فهرست ها و نوشته های سفارشی) سایت می شود. اگر صرفاٌ گزینه نوشته ها را بزنید، شما می توانید آن ها را فیلتر کنید و براساس دسته بندی، نویسنده، تاریخ انتشار نوشه و یا وضعیت آن انتخاب کنید. در بخش برگه ها، نوشته ها و رسانه ها هم به همین صورت می باشد و بعد از انتخاب دسته ها شما می توانید بکاپ خود ( فایل xml) را تحویل بگیرید.

درون ریزی فایل xml

برای درون ریزی کردن ابتدا به این بخش مراجعه می کنیم و در این مرحله وردپرس را نصب می کنیم، پس از نصب شدن گزینه ای به عنوان “اجرای درون ریزی” ایجاد می شود، روی این دکمه کلیک کرده و بعد از قسمت choose file فایل xml را انتخاب میکنیم، این پرونده را بارگذاری و آن را درون ریزی می کنیم. تمامی آن محتوا را به ادمین اصلی اختصاص میدهیم و در نهایت دکمه تائید را می فشاریم.

خیلی مهم است بدانیم دیدگاه شما راجع به این مطلب چیست؟

avatar
  Subscribe  
Notify of