به میلیونر شدن خوش آمد بگید!

امروز میخوام با شما به اشتراک بزارم چطوری میتونید یه میلیونر بشید؟ این یه سوال جالبه وقتی یکی از ما میپرسه چطوری میتونید یه میلیونر بشید مثل پرسش از مایکل جردنه خب چطوری میتونید مایکل جردن بشید؟

های لایت

به میلیونر شدن خوش آمد بگید!

امروز میخوام با شما به اشتراک بزارم که چطوری میتونید تبدیل به یه میلیونر بشید؟ این یه سوال جالبه وقتی یکی از ما میپرسه چطوری میتونید یه میلیونر بشید مثل پرسش از مایکل جردنه خب چطوری میتونید مایکل جردن بشید؟

فاکتورهای زیادی داره، بدیهیه که مردم تقریبا چیزهایی رو میشنوند مثل سخت کوشی، زمان سنجی، فرصت طلبی و خیلی خیلی خیلی از کاراهایی که به موفقیت هرکس کمک شایانی میکنه تا به یه میلیونر تبدیل بشه، اول از همه میخوام واقعیتی رو بهتون بگم فرصت ها هستند، شما نمیخواین یه میلونر باشین این تنها واقعیته، آمارها علیه شماست آمارها نشون میدن کمتر از شش درصد جمعیت بالای صدهزار دلار در سال پول بوجود میارن و این در صورتی هستش که کمتر از یک درصد جمعیت بالای سالی 325هزار دلار پول بوجود میارن خب برای رسیدن به وضعیت میلیونری بستگی داره چطوری تعریفش کنید. آیا این یک میلیون در ارزش واقعا خالصه؟امروز میخوام با شما به اشتراک بزارم چطوری میتونید یه میلیونر بشید؟ این یه سوال جالبه وقتی یکی از ما میپرسه چطوری میتونید یه میلیونر بشید مثل این میمونه که از مایکل جردن بپرسن، خب چطوری میتونید مایکل جردن بشید؟

اگر شما در ونکوور هستین بیاید در هر یکی از شهرهای بزرگ بگیم مثل نیویورک یا لس انجلس شما مالک یه خونه هستین، و با ارزش خالص یک میلیون دلار هستین؟ من می تونم اینطوری تعریفش کنم که آیا این یک میلیون پول نقد در بانک هست؟ آیا این یک میلیون در درآمدتون است؟ آیا یک میلیون دلار درآمد دارد؟ به آن بر خواهیم گشت اما الان مفهوم ایجاد و استفاده از فرصت ها رو براتون توصیف کنم.

شما نمیخواین یه میلیونر باشید چون فرصت ها پدر و مادر شما هستند مگر این که یک میلیونر نباشید یا از یک خانواده ثروتمند نیستید، اقوام شما میلیونر نیستند، دوستانتون میلیونر نیستند، بنابراین شانس میلیونر شدن شما زیاد نباید باشه. خب بیایم شروع کنیم؛ نمیخوام بهتون یه سری انگیزه کاذب بدم اوه بله بله شما میخواین میلیونر بشین نه نه شما نمیخواین یه میلیونر بشین.

شانس اینکه شما یکی از اونا باشین زیاد نیست، اما اگر تصمیتون به انجام اونچه اتفاق میفته باشه شما مایل به بیرون کشیدن خودتون از این محیط سمی هستین، چند تا دوست جدید رو ملاقات کنید برنامه ذهنیتان را تنظیم کنید مهارتهای جدید رو پرورش بدین کسب و کاری رو شروع کنید به بازار ارزش تحویل بدین بعد ممکنه فرصتی داشته باشید نه یه شانس بزرگ، اما شانسی دارید که ممکنه به دست بیاریدش و بدونید این مثل اینه که هر کسی نمیتونه شرکت کننده مسابقات المپیک باشه تنها درصد کوچکی از جمعیته هیچ کدوم از اینا متفاوت نیستن اما به یک نوعی در تجارت مردم این انگیزه ی کاذب رو دارن. بله بله شما میتونید انجامش بدین، برای اطمینان آن هدف رو تعیین کنید. این ها فرصتهایی هستند که شما نمیخواین بسازیدش من فقط بهتون نقطه تو خالی رو میگم این استقامت و دوام بسیار زیادی رو میخواد. فرقی نداره اگر شما میخواین المپیک رو برنده بشین باید بدونید که آنها چندین ساعت در روز رو تمرین کردند؟ برای رسیدن به آنجا چندین سال بی وقفه تلاش کردن؟

در دنیای مالی یا تجارت فرقی نداره مردم سالهای بسیار زیادی رو برای رسیدن به وضعیت میلیونری کار کنن، پس بیاین یک میلیون دلار رو تعریف کنیم شما چطوری تعریف میکنید؟

آیا این یک میلیون دلار بصورت نقد دارید؟ یا در یک معادل و ارزش خالص در اختیار شماست؟ آیا یک میلیون دلار در عایدی سرمایه امالک، مسکن و … است؟ یا شاید یک میلیون به صورت درآمد شماست؟ من از هر کس دیگه ای یک تعریف متفاوتی دارم طوری که من یک میلیونر رو تعریف میکنم اینه که یه میلیونر کسیه که با شادمانی سالی یک میلیون دلار پول میسازه، کسی که با خوشی سالی یک میلیون دلار پول ایجاد میکنه، حالا توجه کنید من نگفتم بدون جنبش من نگفتم از روی بی ارادگی گفتم از روی خوشی آنها از کاری که انجام میدن لذت میبرن وخوشحالن. آنها هر کاری که انجام میدن موفقن آنها با کاری که انجام میدن به بازار ارزش میدن پس این تعریف منه این تنها تعریف محض نیست من فقط تعریفم رو با شما به اشتراک میزارم کسی که با خوشی یه میلیون دلار پول ایجاد میکنه.

پس بیاین بگیم این هدف شماست شما میخواین با خوشی سالی یک میلیون دلار پول ایجاد کنید چون هیچ نقطه ای برای پول سازی در تلاش نیست شما مردمی دارید هم در مراکز بانکی و سرمایه داران یا در برخی نواحی مالی آنها همه کار میکنن آنها پول بوجود میارن اما آیا خوشحالن؟ منظورم اینکه من دوستانی دارم که از لحاظ مالی بسیار موفقن اما شما بهشون میگین که آنها شاد نیستن آنها بدبختن شادمان نیستن آنها کاری که انجام میدن رو دوست ندارن اعضای خانواده از هم جداست همسر داره طلاق میگیره مثل تمام این چیزا مثلا یک آشفتگی هست خب؟ بچه ها اونارو دوست ندارن، برای من این تعریف موفقیت نیست.

بنابراین به منظور انجام آن فکر میکنم به سه چیز نیاز دارید اولین چیزی که لازم دارید شما به ذهنیت میلیونر نیازمندین، حالا اگر میخواین لیست پخش ذهنیت میلیونری من رو تماشا کنید، ساعتهای زیادی رو صرف توضیح دادن ذهنیت میلیونری میکنم به چه دلیل ما به میلیونرها نسبت به فقیران و متوسط ها متفاوت فکر میکنیم اندیشه فراوانی در برابر اندیشه کمیابی.

درباره این رویداد فکر کنیم همه ی این چیزها را در قسمت های دیگه مجموعه من تماشا کنید چون من نمیخوام اینجا تکرارش کنم میتونید اون فیلم ها رو ببینید اما اول شما باید مثل یک میلیونر فکر کنید چطوری فکر کنیم که باعث بشه ما نگاه متفاوتی داشته باشیم به کارها و به مشکلات خیلی خیلی متفاوت نگاه کنیم به مردم متفاوت نگاه کنیم، به فرصتها متفاوت نگاه کنیم تنها راهی که جهان رو می بینیم و ترسیم می کنیم، بنابراین چطوری فکر کنیم چطوری به ذهنیت فراوانی برسیم.

دومین چیزی که شما نیاز دارید هنگامیکه ذهنیتی دارید و من فقط درباره ش فکر نمیکنم فقط نمیگم مثبت فکر کنید اونا به حد کافی خوب نیستند این یک سطح فکریه خیلی متفاوته وقتی که شما ذهنیت میلیونری دارید پس باید دومین چیزی که شما نیاز به داشتنش داشته باشید مجموعه مهارتهای یک میلیونر باشه؛ مجموعه مهارتهای میلیونر میتونه دربردارنده ی مهارتهای رهبری شما، مهارتهای ارتباطی شما، مهارتهای بازاریابی شما، مهارتهای مدیریتی شما و انواع مهارتهای بسیار زیاد گوناکونی که شما به منظور تحویل دادن محصول و خدماتتون به بازار نیاز دارید.

چیزی که برای اندیشه شما به ارمغان میاره تصور شما رو به واقعیت تبدیل میکنه گروهی از مردم رو کنار هم بگذارید که بتونن شمارو از داخل بازار بیرون بکشن بنابراین این مجموعه مهارت میلیونر است. مشکل اینه که بیشتر مردم هیچ مهارت میلیونر شدنی رو ندارن آنها عملا هیچی ندارن آنها ذهنیت یک شخص فقیر رو دارن و میخوان درآمد یک میلیونر رو داشته باشن، شما نمیتونی در زندگی با سالی 50هزار دلار یک میلیونر بشی شما نمیتونی یه میلیونر باشی وقتی وارد میشی و ساعتها برنامه نتفیکس رو تماشا میکنی شما نمیتوانید درسته؟ شما نمیتونی یه میلیونر باشید و تنبل باشید، شما نمیتونید میلیونر باشید و اینو داشته باشید شما نگرش منفی رو میشناسید، فقط این کار نمیکنه پس ذهنیت میلیونری مجموعه مهارت میلیونر هنگامی که شما اون چیزهارو دارین شما مهارتهاتون رو پرورش داده اید تا بهترین ارزش و بها رو به بازار تحویل بدین.

سومین چیزی که نیاز دارید نیاز به یک حامل میلیونری دارید یک حامل میلیونر پس چیزی که دارم راجع بش حرف میزنم یک تجارته اما نه هر نوع تجارتی شاید برخی از کسب و کارهای بالارونده که شما میتونی مهارتت رو به کار بگیری نوعی پایگاه هایی که میتونید خلاقیتتون نوآوری تون ایده هاتون استعدادهاتون رو به کار بندازید حالا اینجاست همون چیزی که میخواد شمارو به میلیونها دلار برسونه پس ذهنیت میلیونر شدن، مجموعه مهارت میلیونر شدن و حامل میلیونر اینا چیزهایی هستن که شما نیاز دارید اگر شما اون سه چیز رو دارید و اقدام بزرگی انجام بدین و اصلا تسلیم نمیشین.

همیشه شانسی که شما رو به وضعیت میلیونری برسونه وجود داره اما بدونید من دوباره اینو خواهم گفت جهان بر علیه شماست، عجیب غریب بر علیه شماست این خوب نیست، مثلا حتی اگر شما خیلی سخت کار کنید، تمرین کنید، مداوم تلاش کنید رژیم بگیرید شانس های که شما یک المپیکی بشید به هیچ وجه زیاد نیست چون مردم زیادی هستن که در سرتاسر جهان این کارو انجام میدن آنها ساعت ها به تمرین می کنن و به همان اندازه تلاش کرده اند شاید بیش از شما آنها دارن با شما رقابت میکنن برای اون رقابت تلاش کنید پس فقط به خاطر اینکه شما ساعتها فعالیت کنیداین معنی رو نمیده که قطعا یک المپیکی بشید، نه لزوماً اما میدونم قطعا بهش نخواهید رسید اگر ساعتها فعالیت و تلاش نکنید این برای اطمینانه بنابراین این روشیه که شما یک میلیونر باشید این یک فرمول جادویی نیست شما نیاز به قرص جادویی ندارید این چیزیه که طول میکشه و برای داشتن این طرز فکر باید بدونید که این پروسه طول میکشه، این چیزیه که زمان میبره.